Újabb sikerével már tíz pont a Dortmund előnye

2010.12.05. 19:25
A BVB szurkolói idegenben is biztatták az őszi elsőt (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának záró mérkőzésén a Borussia Dortmund 2–0-ra győzött a Nürnberg vendégeként, és sikerével tízpontosra növelte előnyét a tabella élén.

A Dortmund már őszi bajnokként léphetett pályára a Nürnberg vendégeként, de Jürgen Klopp vezetőedző nem volt hajlandó túl nagy jelentőséget tulajdonítani a „félsikernek", inkább arra koncentrált, hogy csapata a 15. fordulóban is begyűjtse a három pontot.

LEVERKUSEN-SIKER A RAJNAI DERBIN
A vasárnap délutáni mérkőzésen a hazai pályán játszó Bayer Leverkusen 3–2-re legyőzte a Kölnt a rajnai derbin.

A gyógyszergyáriak sikerükkel feljöttek a tabella harmadik helyére, míg a „kecskések" a kiesést jelentő 17. helyen szerénykednek.

A Köln egyébként legutóbb 13 éve tudta legyőzni a Leverkusent. Érdekesség, hogy a Bayer csapatkapitánya, Simon Rolfes a kispadon kezdte a mérkőzést, vélhetően fegyelmezési célból – legalábbis Jupp Heynckes így indokolta mellőzését: „Simon tudja, hogy miért ül a kispadon."

A Nürnberg az utóbbi három mérkőzését egyaránt elveszítette, így egyértelműen a Borussia számított a találkozó esélyesének. Igen ám, csakhogy ez egyáltalán nem látszott meg a játék képén az első negyedórában. A sárga-feketék visszafogottan kezdtek az enyhe hóesésben, igaz, a hazaiak sem alakítottak ki komoly helyzetet.

Az első játékrész felénél aztán a Dortmund gólra váltotta első nagyobb lehetőségét: Nuri Sahin ívelt a nürnbergi kapu előterébe egy szabadrúgást, az előre húzódó Mats Hummels pedig a leshatárról kilépve, senkitől sem zavartatva nyolc méterről a kapu bal sarkába fejelt. 0–1.

A szünetig már nem változott az állás, de a Dortmund vezetése megérdemelt volt: jól látszott, hogy a BVB technikailag képzettebb együttes, amely ráadásul könyörtelenül kihasználta riválisa védelmi hibáját.

A második játékrész a sárga-feketék teljesen uralták a játékot, és egyes időszakokban nagy nyomást helyeztek a Nürnberg kapujára, amely nyomás aztán a 88. percben érett góllá. Mario Götze ficánkolt a bal szélen, majd a labda némi szerencsével Robert Lewandowski elé került, aki nyolc méterről kilőtte a bal sarkot. A második BVB-találat eldöntötte a három pont sorsát, igaz, a hazaiaknak a hajrában még volt esélyük a szépítésre – ez azonban nem sikerült nekik.

A vendégeknél Hajnal Tamást nem nevezték a mérkőzésre. A Dortmund sorozatban nyolcadik idegenbeli bajnokiját nyerte meg, és ezzel beállította a Bayern München rekordját: a bajorok 2005 áprilisa és szeptembere között nem találtak idegenbeli bajnokin legyőzőre.

NÜRNBERG–DORTMUND 0–2

BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Nürnberg–Dortmund 0–2 (Hummels 23., Lewandowski 88.)
Bayer Leverkusen–FC Köln 3–2 (Helmes 21., Barnetta 55., Reinartz 61., ill. Geromel 27., Lanig 65.)