Szalai hiába harcolt ki büntetőt, kikapott a Mainz

2010.12.12. 19:27
Jurado (balra) köszönti a győztes gólt szerző Farfant (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójának záró mérkőzésén a Schalke 1–0-ra győzött Szalai Ádám és Lőw Zsolt együttese, a Mainz ellen.

Noha a szezont remekül kezdő Mainz lendülete némiképp alábbhagyott az utóbbi hetekben (utóbbi hat bajnokijából mindössze kettőt nyert meg), mégis esélyesként várhatta a tabella alsóbb régióiban tanyázó Schalke elleni összecsapást, a 16. forduló záró mérkőzését.

A gelsenkircheniek ugyanis utóbbi négy idegenbeli bajnokijukból egyen sem gyűjtötték be a három pontot, bár az is igaz, hogy a Mainz legutóbb négy és fél éve győzte le aktuális riválisát. A hazaiaknál Szalai Ádám sérülés miatt csak a kispadon kezdte a találkozót, amelyre Lőw Zsoltot nem nevezték.

CISSÉ VOLT A HŐS
A délutáni meccsen a Freiburg hazai pályán 3–0-ra győzött a sereghajtó Borussia Mönchengladbach ellen.

A Borussia védelme nem tudott mit kezdeni Papiss Demba Cissével: a Freiburg szenegáli csatára szerezte csapata első és harmadik gólját, a második találatnál pedig az előkészítésben jeleskedett.

Cissé ugyanakkor a hajrában begyűjtött egy teljesen felesleges sárga lapot (lecserélésekor túl lassan hagyta el a pályát), és mivel ez volt az ötödik figyelmeztetése, kénytelen lesz kihagyni a Freiburg következő találkozóját.

Mindkét csapat aktívan kezdte a mérkőzést, és a Schalke előtt hamar remek lehetőség adódott a gólszerzésre, de a 8.  percben Klaas-Jan Huntelaar a kapufára lőtte a Jefferson Farfan elleni szabálytalanság miatt megítélt tizenegyest.

A harmincadik percben azonban megszerezte az előnyt a vendégcsapat: José Manuel Jurado próbálkozása honfitársa, Raúl hátáról éppen Farfan elé pattant, aki tizenegy méterről nem hibázott, és vezetéshez juttatta a Schalkét (0–1).

A szünetet követően jobbára a középpályán zajlott a játék, és bár próbálkozott a Mainz, nem igazán talált fogást a biztos lábon álló Schalke-védelmen. Thomas Tuchel vezetőedző ezt látva úgy döntött, hogy friss emberekkel ad új lökést csapatának, és a 60. percben mindhárom cserelehetőségét kihasználta. A becseréltek között volt Szalai Ádám is, a magyar válogatott csatáron kívül Lewis Holtby és Marco Caligiuri lépett a pályára.

Szalai beállítása jó húzásnak bizonyult, ugyanis a támadó tizenkét perccel beállása után tizenegyest harcolt ki, igaz, csapattársa, André Schürrle gyatra lövését Manuel Neuer hárította. A védőknek nem sikerült felszabadítaniuk, a kipattanót Szalai kapura lőtte, de megpattanó próbálkozása a lécet találta el.

Az utolsó húsz percben a Mainz próbálkozott becsülettel, de igazán nagy helyzetig már nem jutottak el a hazaiak, így a Schalke 1–0-s győzelmével ért véget a találkozó. Sikerével a „királykékek" feljöttek a tizedik helyre a tabellán, míg a Mainz immár 525 perce vár arra, hogy bajnokin bevegye a S04 kapuját.

MAINZ–SCHALKE 0–1