Szalai győztes gólt lőtt a Wolfsburg ellen

2010.08.28. 17:31
<p>Szalai beállt, majd győztes</p><p> gólt lőtt (Fotó: Action Images)</p>
A német labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában másodszor szenvedett vereséget az idén a Schalke, amely otthon kapott ki 2–1-re a Hannovertől. Diego góllal tért vissza a Bundesligába, hiába, csapata, a Wolfsburg ugyanis háromgólos előnyről kikapott a Mainztól. A győztes találatot Szalai Ádám szerezte csereként beállva, a 85. percben.

A Wolfsburg új szerzeménye, Diego a Szalai Ádámot és Lőw Zsoltot foglalkoztató Mainz ellen tért vissza a Bundesligába egy év torinói kitérő után. Ráadásul rögtön góllal, ezzel pedig már hárommal vezetett csapata. Ekkor bizonyára kevesen gondolták volna, hogy a vendégek megfordíthatják a találkozót, pedig így történt!

A győztes gólt ráadásul a fél órával a vége előtt csereként beálló Szalai lőtte a 85. percben. A magyar válogatott támadó már az első fordulóban is csereként kapott lehetőséget, és nem nyújtott rossz teljesítményt, kapufát is lőtt. Ezúttal már a kapuba is betalált, (ez volt 17. meccsén a második gólja a német csapat színeiben az élvonalban), jól fordult le védőjéről, majd védhetetlenül bombázott a kapuba. Lőw nem került be a keretbe.

Legutóbb húsz éve fordult elő a német élvonalban, hogy egy idegenben szereplő csapat 0–3-ról fordított 4–3-ra (Düsseldorf–Bochum)!

A Hannover edzője, Mirko Slomka számára pikáns volt a Schalke elleni meccs, korábban ugyanis éppen a riválist irányította. A szakvezető a mérkőzés előtt elmondta, ők is legyőzhetik az első fordulóban vereséget szenvedő Schalkét. Felix Magath viszont gondolni sem akart erre, a végeredmény mégis ez lett.

Az első félidőben szinte momentuma sem volt a hazaiaknak, a 31. percben Konstantin Rausch kis szerencsével vitte le a védők között a labdát, utána viszont higgadtan a jobb alsóba helyezett. A félidő további részében két újabb gólt is lőhetett volna a Hannover, de csak kapufáig jutott.

A második félidő elején aztán megszületett a második találatuk az északiaknak, Mohammed Abdellaoue kilépett a leshatárról, majd a labdát eltette a bal sarokba. A hajrára izgalmas lett a meccs, Jermaine Jones révén ugyanis szépített a Schalke, de újabb gólt már nem tudott szerezni. A kettőből kétszer veszítő gelsenkircheniek bizonyára nem ilyen kezdésről álmodtak a szezon előtt...

A Werder Bremen 120 perces BL-selejtezővel a lábában fogadta a Kölnt, de így sem okozott gondot a győzelem megszerzése. Idegenben tudott nyerni a Hannoveren kívül a Hamburg és a Freiburg is.

WOLFSBURG–MAINZ 3–4

BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Werder Bremen–1. FC Köln 4–2 (Frings 33. – 11-esből, Arnautovic 36., 91., Hugo Almeida 74., ill. Podolski 37., McKenna 93.)
Wolfsburg–Mainz 3–4 (Dzeko 24., 28., Diego 30., ill. Rasmussen 39., Soto 48., Schürrle 58., Szalai 85.)
Eintracht Frankfurt–Hamburg 1–3 (H. Altintop 37., ill. Mathijsen 61., Van Nistelrooy 81. Guerrero 89.)
Nürnberg–Freiburg 1–2 (Schieber 15., ill. Cisse 40., 53. – az elsőt 11-esből)
Schalke–Hannover 1–2 (Jones 82., ill. Rausch 31., Abdellaoue 49.)
St. Pauli–Hoffenheim 0–1 (Vorash 87.)