Nemzetisport.hu 2013.01.26 17:36 Frissítve: 2014.04.05 01:09

Szalai duplázott, sárgát kapott, a Bayern ellen eltiltását tölti

Szalai Ádám megszerezte szezonbeli tizedik és tizenegyedik gólját is a német Bundesligában, ezzel feljött a negyedik helyre a góllövőlistán – csapata pedig 3–0-ra győzött a Greuther Fürth otthonában. Szalai ugyanakkor sárga lapot is kapott, így lemarad eltiltás miatt a Bayern München elleni rangadóról. Stieber Zoltán 69. percet kapott, Huszti Szabolcs 85 percet játszott a Wolfsburgot legyőző Hannoverben.

Két Szalai-gól és egy sárga, amely eltiltást jelent – ez a csatár napi mérlege (Fotó: Imago)

A sereghajtó Greuther Fürth és a mainziak találkozóján – melyen Stieber Zoltán (Fürth) és Szalai Ádám (Mainz) is a kezdőcsapat tagja volt – nem sokat forogtak veszélyben a kapuk, az első félidőben alig-alig lehetett értékelhető megmozdulást feljegyezni. A második játékrészben aztán Szalai Ádám egy megpattanó lövéssel megszerezte a Mainz vezető gólját, egyben saját maga szezonbeli tizedik Bundesliga-találatát. Szalai a második gólban is benne volt: a 65. percben a magyar center lövését még mentették a védők a gólvonalról, Yunus Malli ismétlését azonban már nem tudták.

Szalai ezt követően műesésért sárga lapot kapott (kérdés, igaza volt-e a bírónak, mert mintha ráléptek volna a csatár lábára), ezzel megkapta ötödik figyelmeztetését, amely automatikus egymeccses eltiltással jár – ugrott a Bayern München elleni mérkőzés… A középcsatár a 84. percben újabb góllal (a bajnokság során immár a tizenegyedikkel) vigasztalódhatott, a Mainz elsősorban neki köszönheti fölényes győzelmét. A Fürth helyzete szinte reménytelen: a Bundesliga történetében 19 forduló után mindössze öt csapatnak volt kilenc vagy kevesebb pontja, és mindegyik kiesett a szezon végén.

„Befordultam, a fürthi játékos rálépett a lábamra, még a cipőfűzőmet is kirántotta, erre én kapok sárgát műesésért” – olvassa el, miként vélekedik Szalai sárga lapjáról és góljairól!

FÜRTH–MAINZ 0–3

A Huszti Szabolccsal felálló Hannover már a harmadik percben megszerezte Mohammed Abdellaoue révén a vezetést a Wolfsburg ellen, majd Mame Biram Diouf góljával megduplázta a szünetig az előnyt – a két gól között a bemutatkozó Sebastien Pocognoli piros lapot kapott (Huszti meg a 42. percben a sárgát). A Wolfsburg emberelőnyben ostrom alá vette a hazai kaput, Alexander Madlung ballábas lövésével a 46. percben szépített,  de pontot így sem szerzett. A kiállított Pocognoli a 20. Bundesliga-játékos, aki első pályára lépésén piros lap miatt társainál korábban hagyta el a játékteret.

A kiesés elleni harcban érdekelt Augsburg nagyon jól pörgött a Schalke ellen, az első félidőben – annak ellenére, hogy a legnagyobb helyzet Klaas-Jan Huntelaar előtt adódott – megszerezhette volna a vezetést. Ez nem sikerült, a 0–0 pedig maradt a végéig – értékes pont ez az Augsburgnak, és igen kellemetlen veszteség a Schalkénak. A gelsenkircheniek 2011 februárja óta először játszottak bajnokin 0–0-t.

A Mönchengladbach tizenöt percen belül lerendezte a Düsseldorfot: előbb Juanan nyújtott egy öngóllal segítséget a hazaiaknak, majd egy labdavesztés után Patrick Herrmann büntetett góllal. A Fortuna büntetőből szépített, ám egyenlíteni már nem tudott. Az Eintracht Frankfurt hazai pályán Martin Lanig és Stefan Aigner góljával intézte el a Hoffenheimet, amely kieső helyen állomásozik…

Este eldőlt: ismét a Bayer Leverkusen áll a Bundesliga második helyén, miután egy 0–0-s döntetlennek köszönhetően egy pontot elhozott Freiburgból. A Freiburg már öt meccse veretlen – legutóbb még novemberben a Bayern Münchentől kapott ki –, míg a Bayer két győzelmet követően veszített pontokat.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Fortuna Düsseldorf 2–1 (Juanan 6. – öngól, Herrmann 14., ill. Schahin – 11-esből)
Hannover–Wolfsburg 2–1 (Mo. Abdellaoue 3., M. B. Diouf 38., ill. Madlung 46.)
Greuther Fürth–Mainz 0–3 (Szalai 53., 84., Malli 65.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–1 (Lanig 35., Aigner 67., ill. Volland 65.)

Német labdarúgás nemzetisport.hu

Csak pár helyzetig jutott Gulácsi és Orbán Leipzigje, Lewandowski és Coman azonban nem kegyelmezett.

2019.05.25 09:40:46

Német labdarúgás BABJÁK BENCE

„Nem érzem, hogy bármelyik csapattársam izgulna vagy feszültebb lenne a kelleténél.”

2019.05.24 17:48:59

Német labdarúgás ZSOLDOS BARNA

Németország vezető sportkommentátora tökéletes magyarsággal beszélt kalandos életútjáról.

2019.05.24 23:27:44

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Ők annyira átalakították a Bayern, rajta keresztül a német labdarúgás arculatát, hogy már semmi sem olyan, mint 2009. augusztus 29. előtt volt.