Szalai duplázott, sárgát kapott, a Bayern ellen eltiltását tölti

2013.01.26. 17:36
Két Szalai-gól és egy sárga, amely eltiltást jelent – ez a csatár napi mérlege (Fotó: Imago)
Szalai Ádám megszerezte szezonbeli tizedik és tizenegyedik gólját is a német Bundesligában, ezzel feljött a negyedik helyre a góllövőlistán – csapata pedig 3–0-ra győzött a Greuther Fürth otthonában. Szalai ugyanakkor sárga lapot is kapott, így lemarad eltiltás miatt a Bayern München elleni rangadóról. Stieber Zoltán 69. percet kapott, Huszti Szabolcs 85 percet játszott a Wolfsburgot legyőző Hannoverben.

A sereghajtó Greuther Fürth és a mainziak találkozóján – melyen Stieber Zoltán (Fürth) és Szalai Ádám (Mainz) is a kezdőcsapat tagja volt – nem sokat forogtak veszélyben a kapuk, az első félidőben alig-alig lehetett értékelhető megmozdulást feljegyezni. A második játékrészben aztán Szalai Ádám egy megpattanó lövéssel megszerezte a Mainz vezető gólját, egyben saját maga szezonbeli tizedik Bundesliga-találatát. Szalai a második gólban is benne volt: a 65. percben a magyar center lövését még mentették a védők a gólvonalról, Yunus Malli ismétlését azonban már nem tudták.

Szalai ezt követően műesésért sárga lapot kapott (kérdés, igaza volt-e a bírónak, mert mintha ráléptek volna a csatár lábára), ezzel megkapta ötödik figyelmeztetését, amely automatikus egymeccses eltiltással jár – ugrott a Bayern München elleni mérkőzés… A középcsatár a 84. percben újabb góllal (a bajnokság során immár a tizenegyedikkel) vigasztalódhatott, a Mainz elsősorban neki köszönheti fölényes győzelmét. A Fürth helyzete szinte reménytelen: a Bundesliga történetében 19 forduló után mindössze öt csapatnak volt kilenc vagy kevesebb pontja, és mindegyik kiesett a szezon végén.

„Befordultam, a fürthi játékos rálépett a lábamra, még a cipőfűzőmet is kirántotta, erre én kapok sárgát műesésért” – olvassa el, miként vélekedik Szalai sárga lapjáról és góljairól!

FÜRTH–MAINZ 0–3

A Huszti Szabolccsal felálló Hannover már a harmadik percben megszerezte Mohammed Abdellaoue révén a vezetést a Wolfsburg ellen, majd Mame Biram Diouf góljával megduplázta a szünetig az előnyt – a két gól között a bemutatkozó Sebastien Pocognoli piros lapot kapott (Huszti meg a 42. percben a sárgát). A Wolfsburg emberelőnyben ostrom alá vette a hazai kaput, Alexander Madlung ballábas lövésével a 46. percben szépített, de pontot így sem szerzett. A kiállított Pocognoli a 20. Bundesliga-játékos, aki első pályára lépésén piros lap miatt társainál korábban hagyta el a játékteret.

A kiesés elleni harcban érdekelt Augsburg nagyon jól pörgött a Schalke ellen, az első félidőben – annak ellenére, hogy a legnagyobb helyzet Klaas-Jan Huntelaar előtt adódott – megszerezhette volna a vezetést. Ez nem sikerült, a 0–0 pedig maradt a végéig – értékes pont ez az Augsburgnak, és igen kellemetlen veszteség a Schalkénak. A gelsenkircheniek 2011 februárja óta először játszottak bajnokin 0–0-t.

A Mönchengladbach tizenöt percen belül lerendezte a Düsseldorfot: előbb Juanan nyújtott egy öngóllal segítséget a hazaiaknak, majd egy labdavesztés után Patrick Herrmann büntetett góllal. A Fortuna büntetőből szépített, ám egyenlíteni már nem tudott. Az Eintracht Frankfurt hazai pályán Martin Lanig és Stefan Aigner góljával intézte el a Hoffenheimet, amely kieső helyen állomásozik…

Este eldőlt: ismét a Bayer Leverkusen áll a Bundesliga második helyén, miután egy 0–0-s döntetlennek köszönhetően egy pontot elhozott Freiburgból. A Freiburg már öt meccse veretlen – legutóbb még novemberben a Bayern Münchentől kapott ki –, míg a Bayer két győzelmet követően veszített pontokat.

1. Bayern München 18 14 3 1 46–7 +39 45
2. Bayer Leverkusen 19 11 4 4 36–23 +13 37
3. Borussia Dortmund 19 10 6 3 43–20 +23 36
4. Eintracht Frankfurt 19 10 3 6 36–31 +5 33
5. Mainz 19 9 3 7 27–21 +6 30
6. Schalke 19 8 5 6 32–29 +3 29
7. Mönchengladbach 19 7 8 4 27–27 0 29
8. Freiburg 19 7 7 5 24–18 +6 28