Nemzetisport.hu 2012.11.02 22:27 Frissítve: 2015.03.03 02:40

Stieber Zoltán Attila, a sas előtt csapott le a Frankfurtra

Bár a Bundesliga 10. fordulójának első meccsén lőtte, alighanem ott lesz a legszebb találatok között: Stieber Zoltán pazar emeléssel talált be az Eintracht Frankfurt hálójába a péntek esti bajnokin, csapata, a Greuther Fürth pedig egy pontot elhozott a Commerzbank Arenából. Ez volt Stieber második szezonbeli gólja. Az 1–1-es döntetlennel a Frankfurt nem tudta megelőzni a második helyezett Schalkét, míg a Fürth a tizenhetedik helyen áll.

Stieber remek emeléssel vette be a Frankfurt kapuját (Fotó: Imago)

A közel ötvenezer frankfurti nézőből a későn érkezők (vagy azok, akik „mellékprogramként” a stadion előtt testközelből megmutatott Attilával, a hazaiak kabalasasával ismerkedtek) már csak a gólörömre értek be – kevesebb mint fél perc után ugyanis megszerezte a vezetést az Eintracht.

Attila, a sas

Alexander Meier Rodéhoz, jobbra passzolt, majd továbbfutott az akcióval, és jól tette, mert így a hálóba tudta lőni a Grün kapus által rossz helyre kitenyerelt beadást, miközben a védők tétován nézelődtek. A Fürth egyszer ért hozzá a labdához, és már hátrányban volt... Természetesen Meier találata (21 másodperc) volt a 2012–2013-as Bundesliga-szezon eddigi leggyorsabb gólja, egyben 2006 óta a leggyorsabb a német élvonalban.

A „sasok" ezzel letudták a magukét, legalábbis úgy tűnt: az első félidő további részében nem túl magas színvonalú játékot láthatott a közönség, a Fürth legnagyobb egyenlítési lehetőségét a rutinos Gerald Asamoah hagyta ki.

A fordulás után a Fürth kihúzta az első félidőben kritikusnak bizonyult első percet, majd gyorsan egyenlített: egy gyors vendégkontra végén Stieber Zoltán léphetett ki egyedül, a magyar szélső ballal finoman alányúlt a labdának, amely a nyújtózkodó Trapp fölött áthullva a hálóban landolt. Ez volt a magyar szélső második gólja a Fürth színeiben – nem is akármilyen!

A gól láthatóan megzavarta a Frankfurt hátsó alakzatát, a sok területhez jutó vendégcsapat veszélyes kontrákat vezetett, és Asamoah révén ziccert hibázott. Az Eintracht előkelő helyezését meghazudtolóan gyenge játékot mutatott, egyre erősebb is lett a füttyszó: a Fürth ellentámadásai „ültek", egy jobb oldali Stieber-elfutás után pedig Fürstner lövését óriási bravúrral hárította Trapp.

VISSZANÉZI PÁRSZOR

„Ma este nem sokat fogok aludni, és visszapörgetem párszor a gólt. Az elmúlt hetekben edzésen többször is szereztem ilyen gólt, és nagyon örülök, hogy élesben, meccsen is összejött. Nagyon idegesítő az első percben kapott gól, elaludtunk... A második félidőben sok lehetőségünk volt, de az utolsó passzok és a lövések nem jöttek össze” – idézi Stiebert a Fürth honlapja.

„Cserébe" egy jó hazai akció végén maradt le Occéan és Matmur is a balról belőtt labdáról, pedig csak a tátongó kapuba kellett volna betalálniuk. Nem volt vége a nagy helyzetek sorának, a Fürth következett: Sercan Sararer tört be a tizenhatosra, erős ballábas lövését Trapp kiütötte, a török pedig ismétlésképp csúnyán az égbe lőtt (Stieber foghatta a fejét, mert ha társa passzol, üres kapura játszotta volna ki az akciót). A vége 1–1 – a Frankfurt megőrizte szezonbeli hazai veretlenségét, de ennél többre nem volt képes.

STIEBER ZOLTÁN TALÁLATA 0.46-TÓL

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Greuther Fürth 1–1 (A. Meier 1., ill. Stieber Z. 53.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.