Nemzetisport.hu 2012.11.17 17:41 Frissítve: 2014.06.08 02:00

Stieber gólja is kevés volt a Dortmund ellen

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában a címvédő Dortmund hazai pályán 3–1-re legyőzte a Stieber Zoltánt végig foglalkoztató Greuther Fürthöt, a listavezető – és a 77. perctől emberelőnyben játszó – Bayern München viszont csak 1–1-es döntetlent játszott a Nürnberg otthonában.

Götze szépségdíjas találatot szerzett (Fotó: Action Images)

A Dortmund számára nem jelentett sok jót, hogy Perisic a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, hiszen a szezonbeli négy bajnokiján, amelyen a horvát középpályás már az első perctől fogva pályán volt, egyszer sem zsebelte be a három pontot, két döntetlen mellett kétszer is vesztesen hagyta el a játékteret – ezeken kívül viszont 5 győzelem és 2 döntetlen volt további hét összecsapásának a mérlege.

Stieber gólja nem ért végül pontot (Fotó: Action Images)

A címvédő már a harmadik percben megszerezte a vezetést, Götze cselezte/verekedte át magát a fél fürthi védelmen, majd Lewandowski botlott bele ügyesen a labdába, amely így a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0).

Alig egy percig tarthatott azonban csak a hazai öröm, Zillner indításával Stieber Zoltán lépett ki nagyszerű ütemben, majd Wiedenfeller felett mesterien pörgetett a kapuba (1–1).

Az első negyedóra végén ismét a nagyon nyomó hazaiak álltak jobban, Götze és Blaszczykowski összjátéka után utóbbival szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Lewandowski magabiztosan a jobb felső sarokba lőtte (2–1).

Az első játékrész végére már megnyugtató volt a hazaiak előnye. Götze bolondot csinált a vendégek védelméből: előbb Grün kapus mellett húzta el a labdát, majd a hátrarohanó Schmidtgal pályáról kicsúszását megvárva az üres kapuba passzolt (3–1).

A 67. percben bejött Reus is a hazaiaknál, újabb gólt azonban ő sem tudott szerezni – Perisic rossz szériája viszont megszakadt, nyert a Dortmund.

BORUSSIA DORTMUND–GREUTHER FÜRTH 3–1

Botlott a Bayern (Fotó: Action Images)

A Bayern München sem sokat teketóriázott a Nürnberg otthonában, rögvest a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, természetesen Mandzukic találatával. Pedig a bajorok a szezonban még csak két alkalommal találtak be az első 13 percben, de ahogy az első alkalommal is, ezúttal is a már kilenc gólnál járó horvát támadó volt eredményes – Kroos passza után hat méterről gyakorlatilag csak az üres kapuba kellett helyeznie (0–1).

A második félidő elején ismét hamar megrezdült a háló, de ezúttal a Bayerné! Feulner lopta a távolságot, majd a kaputól 25 méterre lövésre szánta el magát, a levegőben hirtelen irányt váltó labdát Neuer csak a bal alsóba tudta ütni (1–1).

A 77. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, mivel Gebhart rövid idő alatt második sárga lapját is összeszedte, de a Bayern nem tudott élni a fórral, így végül egy ponttal távozott Nürnbergből.

NÜRNBERG–BAYERN MÜNCHEN 1–1

Huszti Szabolcs együttese, a Hannover hazai pályán a Freiburgot fogadta, s Abdellaoue tizenegyesből szerzett egyenlítő találata után a vendégek végül megnyerték a mérkőzést (1–2).

Husztihoz hasonlóan Szalai Ádám is végigjátszotta csapata, a Mainz Hamburg elleni találkozóját, sok öröme azonban neki sem volt benne. A hatodik percben kevéssel szállt léc fölé próbálkozása, majd egy tizenegyesgyanús eset után néma maradt a játékvezető sípja – a hazaiak végül Szon Heung Min találatával behúzták a három pontot (1–0).

Hajnal Tamás csak a kispadról figyelhette a Stuttgart Mönchengladbach elleni idegenbeli sikerét (2–1). Alexander Meier két góllal is hozzájárult a Frankfurt Augsburg elleni győzelméhez, így kilenc találattal holtversenyben vezeti a góllövőlistát (4–2).

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–STUTTGART 1–2

EINTRACHT FRANKFURT–AUGSBURG

BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Greuther Fürth 3–1 (Lewandowski 4., 15. – a másodikat 11-esből, Götze 42., ill. Stieber 5.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 4–2 (Mölders 8. – öngól, Aigner 33., Meier 52., 75. – a másodikat 11-esből, ill. Ku Dzsa Csul 45., Mölders 64.)
Hamburger SV–Mainz 1–0 (Szon Heung Min 63.)
Hannover–Freiburg 1–2 (Abdellaoue 33. – 11-esből, ill. Schmid 12., Rosenthal 55.)
Mönchengladbach–Stuttgart 1–2 (Stranzl 7., ill. Harnik 8., Brouwers 72. – öngól)
Nürnberg–Bayern München 1–1 (Feulner 47., ill. Mandzukic 3.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.