Schalke: két bajnokira eltiltották a szülinapos piros lapost

2014.09.22. 15:53
A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) két bajnoki mérkőzésre eltiltotta Julian Draxlert, a Schalke támadóját, akit a szombati Frankfurt elleni bajnoki mérkőzésen állított ki Markus Schmidt játékvezető.

A 21. születésnapját a három piros lapot hozó találkozó napján ünneplő Draxler az 50. percben még egyenlített a kétgólos hátrányból visszakapaszkodó Schalkénak (2–2), majd a 71. percben azonnali piros lappal kiállították, tíz perccel Kevin-Prince Boateng öltözőbe küldése után. A 85. percben a Frankfurt is tíz emberre fogyatkozott.

Draxler egy Schalke-támadás végén, a földön ülve rúgta meg frankfurti ellenfelét, a játékvezető pedig piros lapot mutatott fel. A DFB fegyelmi bizottsága hétfői ülésén kétmérkőzéses eltiltásról rendelkezett.