Őrület! A Bayern nyolc góllal hengerelt, a Wolfsburg 5-4-re nyert

2015.02.14. 17:34
Robbené (10) volt a Bayern–HSV leglátványosabb gólja (Fotó: Reuters)
A Bundesliga történetében századszor csapott össze a rekordbajnok Bayern München és az élvonalból még sosem kieső Hamburger SV: a mérkőzés emlékezetes marad mindkét fél számára, a bajorok ugyanis katasztrofális, 8–0-s vereséget mértek a Stieber Zoltánt kezdőként bevető HSV-ra. A Wolfsburg három góllal is vezetett már Leverkusenben, de a Bayer 4–4-re visszahozta a meccset, csak azért, hogy a végén Bas Dost negyedik gólját követően 5–4-re alulmaradjon. A Mönchengladbach és a beteg Szalai Ádám nélkül játszó Hoffenheim a ráadásban szerzett góllal győzött, a Werder Bremen pedig egymás után ötödször nyert. Frankfurti vereségével a Schalke leszorult a dobogóról.

BAYERN MÜNCHEN–HAMBURGER SV

A Bayern és a HSV századik összecsapásának érdemi része huszonhárom percig tartott, amikor egy kettős pofontól megfeküdt a Stieber Zoltánt a kezdőcsapatban bevető Hamburg. A 21. percben Thomas Müller váltott gólra egy tizenegyest, két perccel később ugyanő lőtt ballal, Jaroslav Drobny kapus bravúrral védett, de Mario Götze ismétlését már nem tudta hárítani. A Bayern első félidejére a koronát Arjen Robben tette fel, aki a 36. percben fellazult védelemre vezethette rá a labdát, felgyorsított, befelé kanyarodott, majd parádés távoli lövést küldött a kapufa segítségével a kapu jobb oldalába.

Robben és a Bayern ott folytatta a második félidőt, ahol az elsőt abbahagyta: a holland most a jobb szélen húzott el, ez egyszer nem befelé cselezett, hanem jobbal lőtt – az eredmény így is gól, nagy verés nézett ki a HSV-nak. Nem is maradt el: az 55. percben Müller csavart remek gólt, az 56.-ban kiosztott egy gólpasszt Robert Lewandowskinak, egy óra sem telt el, és a HSV már rommá volt verve...

A 66. percben pihenőt kapott a remeklő Müller (az ifjú Gianluca Gaudino váltotta), a gólcsapot viszont még mindig nem zárták el: a hetedik az egy kipattanót értékesítő Franck Ribérytől jött. Tízig ugyan nem jutott el a Bayern, de ekkor már rég rászámoltak az összeomló Hamburgra – a végeredményt Götze állította be, a rekordbajnok megsemmisítő vereséget mért régi riválisára, 8–0!

Bayern München–Hamburg 8–0

A szombati 8–0 rekordkülönbségű győzelem a Bayern és a HSV összecsapásainak történetében, eddig a bajorok a két évvel ezelőtti 9–2-es gázolással tartották a csúcsot. A Hamburg legutóbbi öt mérkőzésén 31 gólt kapott a számára egyenesen pokoli Allianz Arénában (köztük az említett kilencet, az eredménysor: 6–0, 5–0, 9–2, 3–1, 8–0)! A Nord-Süd-Klassiker örökmérlege 59–22–19-re változott, a Bayern tehát jókora fölényben van.

Bas Dost (kékben) négy góllal terhelte meg a leverkuseniek hálóját (Fotó: Reuters)

BAYER LEVERKUSEN–WOLFSBURG

A Bayernt üldöző Wolfsburgnak elvileg nem volt könnyű „kirándulása” Leverkusenben, ehhez képest a „farkasok” fél óra alatt szétcincálták a házigazdákat. A 6. percben Bas Dost bólintott a hálóba, a 17.-ben Naldo talált be egy távoli szabadrúgásból kapushiba segítségével, a 29.-ben pedig megint lecsapott Dost.

Talán már a wolfsburgiak is elhitték, hogy ennek a meccsnek vége, de a Leverkusen másik forgatókönyvet olvasott. Szon Hung Min egy gyors duplával felhozta 2–3-ra a Bayert, ám Dost még nem lőtte el a puskaporát, azonnal válaszolt a második hazai gólra. A 63. percben még 2–4 volt az állás, tíz perccel később azonban 4–4, miután Szon is megszerezte harmadik gólját, majd Karim Bellarabi egyenlített! Emir Spahic piros lapja egy kicsit megakasztotta a leverkuseniek lendületét, az utolsó töltény pedig a wolfsburgiak fegyverében maradt: a 94. percben Bas Dost negyedszer is beköszönt, a háromgólos előnyt elpazarló vendégek 5–4-re megnyerték a mérkőzést!

Leverkusen–Wolfsburg 4–5 (az első nyolc gól)

4–5: Bas Dost

A TÖBBI PÁLYÁN

A szezon meglepetéscsapatának számító Augsburg a négyes győzelmi szériában menetelő Werderhez látogatott, és nem is járt jól: a meccs gyors Lukimya–Klavan gólváltással indult, majd a brémaiak Franco Di Santo tizenegyesével és Theodor Gebre Selassie fejesével elhúztak. Az Augsburg nem adta fel, Tobias Werner góljával a hajrában szépített is, egyenlíteni azonban már nem tudott. A Werder 2007 óta először nyert meg egymás után öt Bundesliga-mérkőzést.

A pocsék formában levő, tavasszal eddig pontot sem szerző Hoffenheim nem nevezte a beteg Szalai Ádámot a kiesőjelölt Stuttgart elleni összecsapásra. A Hoffenheim fél óra elteltével szerezte meg a vezetést Roberto Firmino révén, Szakai Gotoku hamar válaszolt – 448 perc után szerzett a Stuttgart ismét gólt a Bundesligában. Ennek ellenére kikapott, mert Sebastian Rudy a 93. percben döntött – és a hosszabbításban esett gól döntött a Mönchengladbach javára is a Köln elleni regionális derbin. A Gladbach összes eddigi tavaszi bajnokiján egy gól esett – a Borussia ezek közül hármat megnyert, így tovább harcol a dobogóért.

Győzelemmel ünnepelte meg az Eintracht Frankfurt edzője, Thomas Schaaf ötszázadik Bundesliga-mérkőzését: a „sasok” 1–0-ra legyőzték a Schalkét, ezzel le is rángatták a dobogóról a gelsenkirchenieket. Schaaf előtt csak Otto Rehhagel (832 meccs), Jupp Heynckes (642), Erich Ribbeck (569) és Udo Lattek (522) lépte át az ötszázas álomhatárt a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Bayern München–Hamburg 8–0 (Th. Müller 21., 55. – az elsőt 11-esből, Götze 23., 88., Robben 36., 47., Lewandowski 56., Ribéry 69.)
Hoffenheim–VfB Stuttgart 2–1 (Firmino 30., Rudy 93., ill. Szakai 39.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 4–5 (Szon Hung Min 57., 62., 67., Bellarabi 72., ill. Dost 6., 29., 63., 94., Naldo 17.)
Mönchengladbach–1. FC Köln 1–0 (Xhaka 91.)
Werder Bremen–Augsburg 3–2 (Lukimya 16., Di Santo 23. – 11-esből, Gebre Selassie 45., ill. Klavan 21., To. Werner 79.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 1–0 (Piazon 65.)

1. Bayern München 21 16 4 1 53–9 +44 52
2. Wolfsburg 21 13 5 3 46–23 +23 44
3. Mönchengladbach 21 10 6 5 28–17 +11 36
4. Schalke 21 10 4 7 31–23 +8 34
5. Augsburg 21 11 1 9 30–27 +3 34
6. Bayer Leverkusen 21 8 8 5 34–27 +7 32
7. Hoffenheim 21 8 5 8 33–34 –1 29