Óriási kapusbakival és öngóllal nyert a Stieberrel felálló Mainz

2011.08.07. 17:31
Szerencsés gólokkal, de megérdemelt siker: a Mainz győzött az első bajnokiján a Coface Arenában (Fotó: Imago)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első vasárnapi mérkőzésén a Mainz 2–0-s, teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Bayer Leverkusen ellen, igaz, ezt a sikert két nagyon szerencsés góllal érte el. Stieber Zoltán 71 percet játszott a Mainzban, míg Szalai Ádám a sérülése miatt természetesen még nem bevethető.

Stieber Zoltán a Mainz kezdőcsapatában kapott helyet a Bundesliga nyitó fordulójában a Bayer Leverkusen elleni mérkőzésen: a magyar légiós balszélsőként volt a támadóalakzat tagja Marcel Risse, Andreas Ivanschitz és Szami Allagui mellett.

A Dynamo Dresden elleni kupakudarcot (3–4) követően Robin Dutt, a Leverkusen szakvezetője váltásra határozta el magát kapusposzton: David Yelldell helyett Fabian Giefer kapott lehetőséget, de a váltást a tréner alighanem hamar megbánta. Az ifjú játékos a Mainz elleni bajnoki 32. percében óriási hibát követett el, és suta passza után Szami Allagui élt is az ajándékba kapott lehetőséggel – Dutt meg alighanem már nagyon várja, hogy felgyógyuljon első számú kapuvédője, René Adler...

A Bundesliga egyik legjobban kontrázó csapataként elhíresült Mainznak a megszerzett és szünetig meg is tartott vezetés jó alkalmat szolgáltatott a gyors ellencsapásokra: a 46. percben Stieber passza után Allagui, majd Pospech került helyzetbe, de mindkettejük lövése a blokkról jött le, az 54.-ben pedig Caligiuri tévesztett centikkel célt.

STIEBER STATISZTIKÁI
Labdaérintés 36
Passz 18
Jó passzok aránya 66.6 %
Megnyert/elvesztett párharc 5/8
Futómennyiség 7.04 km

Az egy szabadrúgást az oldalhálóba csavaró Stiebert a 71. percben cserélték le – a Kicker értékelése szerint „teljesen átlagos volt" –, majd a hajrára fordulva a Leverkusen kis híján egyenlített, miután az exmainzi André Schürrle Eren Derdiyok elé tálalt, a svájci viszont lövésével nem jutott el a gólvonalig sem, Eugen Polanski ugyanis az utolsó pillanatban tisztázott.

Ez volt a Bayer legnagyobb lehetősége az egyenlítésre, ugyanis a Mainz a 86. percben Ömer Toprak öngóljának segítségével eldöntötte a találkozót (a védő rendkívül szerencsétlenül ért bele egy bal oldali kontra utáni a beadásba). A mainziak 2–0-s sikerrel avatták fel bajnokin a Coface Arenát, ahol sok más csapatnak is igen nehéz dolga lesz – a Leverkusen meg közben nem találja a Drezdában 3–0-s előnynél elvesztett fonalat...

1. VfB Stuttgart 1 1 3–0 +3 3
Wolfsburg 1 1 3–0 +3 3
3. Borussia Dortmund 1 1 3–1 +2 3
4. Mainz 1 1 2–0 +2 3
Werder Bremen 1 1 2–0 +2 3
6. Hannover 1 1 2–1 +1 3
7. Nürnberg 1 1 1–0 +1 3
8. Augsburg 1 1 2–2 0 1