Nyert a Bayern, a Dortmund nagyon kitömte Kleinheisleréket

2016.09.17. 17:34
Bajor öröm az Oktoberfest nyitányán (Fotó: Action Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Bayern München 3–1-re nyert az Ingolstadt ellen, Gulácsiék négy góllal verték idegenben a Hamburgot, míg a Dortmund nagyon kitömte a Kleinheisler Lászlót kispadon tartó Darmstadtot. Szalai Ádám 11 percet kapott a Hoffenheimben, Kalmár Zsolt kimaradt a lipcseiek keretéből, Huszti Szabolcs pedig végig a pályán volt Frankfurtban.

Bayern München–Ingolstadt 3–1

Az idei Oktoberfest első müncheni mérkőzésén Carlo Ancelotti csapata 3–1-re legyőzte az Ingolstadtot az Allianz Arénában. Philipp Lahm, David Alaba és Thomas Müller vírusos megbetegedés miatt hiányzott a Bayernből, Mats Hummels pedig a Rosztov ellen elszenvedett fejsérülése miatt nem lépett pályára.

Nem indult túl jól a mérkőzés a hazaiaknak, a vendégek a 8. percben megszerezték a vezetést a paraguayi Darío Lezcano révén. Nem tartott sokáig az ingolstadti öröm, Robert Lewandowski a 12. percben egyenlíteni tudott. Érdekesség, hogy a lengyel támadó a 35. gólját szerezte azóta, amióta az Ingolstadt a német első osztályban szerepel. Ez pont annyi találat, mint amennyit az Ingolstadt összehozott története során a Bundesligában.

A bajor mezőnyfölény csak a második félidőben érett újabb góllá, Xabi Alonso jól eltalált távoli lövésével az 50. percben előnybe kerültek a hazaiak. A vendégeknek több lehetőségük is volt az egyenlítésre, de nem tudtak élni a helyzeteikkel. A találkozó végül a 84. percben dőlt el végleg, Rafinha távról lőtt gólt. Mindhárom gólpasszt Franck Ribéry jegyezte a müncheniek részéről.

Ezzel a mérkőzéssel együtt a Bayern az Oktoberfest alatt rendezett utóbbi 19 Bundesliga-meccsén egyszer sem kapott ki (16 győzelem, 3 döntetlen).

Dortmund–Darmstadt 6–0

Kleinheisler László a cserepadról nézte végig a találkozót. Hamar betalált a BVB, egy szép támadás után egy bal oldalról érkező labdát Gonzalo Castro lőtt a kapuba. Amikor a 2016-os naptári évben a Dortmund vezetést szerzett a Bundesligában, soha nem kapott ki (13 győzelem, 2 döntetlen). Így volt ez most is, a második félidő elején biztossá vált a fekete-sárgák sikere. A 48. percben előbb Adrián Ramos, majd az 54. percben Christian Pulisic volt eredményes.

A gólzsák aztán teljesen kiszakadt a hajrára, az utolsó 15 percben további háromszor ünnepelhetett a Borussia, így 6–0 lett a végeredmény. Ekkor már emberhátrányban játszottak a vendégek, ugyanis az 57. percben kiállították Peter Niemeyert.

Hamburg–RB Leipzig 0–4

Ismét Gulácsi Péter őrizte a lipcsei csapat kapuját. Hiába volt többet a labda a hamburgiaknál, hiába lőttek többször kapura, a helyzeteivel az RB Leipzig sáfárkodott jobban. A gól nélküli első félidő után a 66. percben Emil Forsberg tizenegyesével megszerezte a vezetést, majd alig öt perc múltán Timo Werner már megduplázta az előnyt. Mi több, a vendégek még kétszer betaláltak a mérkőzés hátralevő részében, azaz 4–0-ra nyertek. A lipcseiek másik magyarja, Kalmár Zsolt nem volt ott a keretben.

Hoffenheim–Wolfsburg 0–0

Szalai Ádám csereként beállva 11 percet játszott. A gól nélkül végződő mérkőzésen egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Az iksz igazságos eredmény.

Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 2–1

Huszti Szabolcs kezdőként lépett pályára a „gyógyszergyáriak" ellen, végig is játszotta a találkozót. Az első félidőben nem esett gól, majd az 53. percben Alexander Meier révén előnybe kerültek a Majna-partiak. Nem sokkal később azonban Chicharito egyenlített. A meccset végül Marco Fabián döntötte el, a frankfurtiak mexikói támadója a 79. percben rúgta a győztes gólt. Két perccel a rendes játékidő vége előtt Chicharito tizenegyesből egyenlíthetett volna, de elhibázta, így maradt a 2–1.

Mönchengladbach–Werder Bremen 4–1

A találkozó 11. percében Thorgan Hazard Fabian Johnson remek ütemű középre adását gurította a hálóba, 1–0. Hat perccel később Jannik Vestergaard a saját tizenhatosáról indította a belga támadót, aki ezúttal sem hibázott, így már 2–0 volt az eredmény.

Sőt 21 perc után már 3–0 állt az eredményjelzőn, ekkor Raffael értékesítette a hazaiaknak megítélt tizenegyest. Amikor pedig a brémai futballisták fejében már a szünet gondolata kezdett motoszkálni, Raffael használta ki a vendégvédelem megingását, és négygólosra növelte csapata előnyét, 4–0.

A második játékrészben visszavett a tempóból a hazai gárda, a vendégek a 73. percben Serge Gnabry révén szépítettek, 4–1. A Werder Bremen nagyon rosszul kezdte a szezont, három bajnoki mérkőzést követően 0 ponttal, 12 kapott góllal áll az együttes a tabella utolsó helyén.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

Bayern München–Ingolstadt 3–1 (Lewandowski 12., X. Alonso 50., Rafinha 84., ill. Lezcano 8.)
Dortmund–Darmstadt 6–0 (Castro 7., 78., A. Ramos 48., Pulisic 54., Rode 84., Mor 88.)
Hamburg–RB Leipzig 0–4 (Forsberg 66. – 11-esből, Werner 72., 77., Selke 92.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 2–1 (Meier 53., Fabián 79., ill. Chicharito 60.)
Mönchengladbach–Werder Bremen 4–1 (T. Hazard 11., 17., Raffael 21. – 11-esből, 41., ill. Gnabry 73.)

1. Bayern München 3 3 11–1 +10 9
2. RB Leipzig 3 2 1 7–2 +5 7
3. 1. FC Köln 3 2 1 5–0 +5 7
4. Borussia Dortmund 3 2 1 8–2 +6 6
5. Hertha 2 2 4–1 +3 6
6. Mönchengladbach 3 2 1 7–5 +2 6
7. Eintracht Frankfurt 3 2 1 3–2 +1 6
8. Wolfsburg 3 1 2 2–0 +2 5