nemzetisport.hu 2017.08.05 22:42 Frissítve: 2017.08.06 11:31

Német Szuperkupa: kétszer vezetett a BVB, de a Bayern nyert

A Bayern München nyerte a labdarúgó német Szuperkupát, miután legyőzte a Borussia Dortmundot. A rendes játékidő 2–2-es eredménye után tizenegyesekkel 6–5-re nyertek a bajorok szombat este a dortmundi Signal Iduna Parkban.

A Bayern München nyerte meg a szezon első trófeáját Németországban (Fotó: AFP)

A mérkőzésen debütált a német futballban a videobíró, amit a két hét múlva kezdődő Bundesligában is használnak majd. A Dortmundban 250. tétmeccsét játszó Nuri Sahin távoli bombájával indult a meccs, a 12. percben egy kapitális hibát kihasználva megszerezte a vezetést a BVB. Javi Martínez volt figyelmetlen, Christian Pulisic szerelte a spanyolt (aki utolsó emberként cselezett), majd begyalogolt a labdával a tizenhatoson belülre, és a kiszolgáltatott Ulreich mellett 14 méterről a bal alsóba gurított. Pulisic lett az első amerikai válogatott gólszerző a német Szuperkupában (1–0).

Nem sokáig örülhetett a házigazda – ugyanis a Signal Iduna Parkban, a BVB otthonában rendezték a találkozót 81 360 néző előtt –, hat perccel később egyenlített a Bayern München. Joshua Kimmich lépett ki a leshatárról a jobb szélen, az alapvonal közeléből középre gurított, és az érkező Robert Lewandowski néhány lépésről a kapuba továbbított (1–1).

Az első félidő második felében mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség még: a 24. percben Gonzalo Castro húzott kapura egy beadást az ötösről, de Ulreich hárított, majd a 31. percben Franck Ribéry néhány csel után középre kanyarított, de Thomas Müller lövését nagy bravúrral hárította Roman Bürki. A szünetben 1–1-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben megint a Dortmund került előnybe. A 71. percben Ousmane Dembélé ugratta ki a leshatáron induló Pierre-Emerick Aubameyangot, a gaboni támadó pedig élt a lehetőséggel, és – első kapura lövéséből – 11 méterről fantasztikusan átemelte Ulreichet (2–1).

Ekkor azonban még nem volt vége a mérkőzésnek. A bajorok nyomása a 88. percben góllá érett: a kapu előtti óriási kavarodást követően Bürki kapusról pattant a saját kapujába labda, ezzel egyenlített a Bayern. A gól olyan későn jött, hogy egyik csapat sem tudott már reagálni, így a rendes játékidő döntetlent hozott – jött a tizenegyespárbaj (2–2).

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A tizenegyespárbajban a harmadik párosban Kimmich hibázott, így előnybe került a BVB. Nem sokáig tartott, a következő párosból a Bayern volt játékosa, Sebastian Rode hibázott, vagy mondhatjuk úgy is, hogy Ulreich hárított. 5–4-nél Marc Bartra is kihagyta a maga tizenegyesét, így a Bayern München nyerte meg az idény első trófeáját, a Német Szuperkupát.

A bajorok 2012 óta mindig játszhattak a Szuperkupáért, eddig összesítésben hatszor nyerték meg azt, a Dortmund ötször.

A TIZENEGYESPÁRBAJ

NÉMET SZUPERKUPA
Borussia Dortmund–Bayern München 2–2
(Pulisic 12., Aubameyang 71., ill. Lewandowski 18., Bürki 88. – öngól) – 11-esekkel 4–5

2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.