Német Kupa: Gulácsiékra ráijesztett a negyedik ligás Köln

2018.08.19. 17:22
Augustin szerezte a lipcseiek harmadik gólját (Fotó: AFP)
A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig idegenben 3–1-re legyőzte a negyedosztályú Viktoria Kölnt a Német Kupa első fordulójában, így továbbjutott. A szünetben még a hazaiak vezettek, de a lipcseiek a fordulás után fordítottak.

Érett a meglepetés Kölnben, a Gulácsi Pétert soraiban tudó RB Leipzig a 39. percben hátrányba került. A negyedik ligás együttes remek szóló után Timm Golley közelről szerzett találatával megszerezte a vezetést. A szünetben Ralf Rangnick rendet tett a fejekben, jóval támadóbb felfogásban kezdte a második játékrészt a lipcsei együttes, aminek meg is lett az eredménye.

A 61. percben Yussuf Poulsen egyenlített, majd nyolc perccel később Emil Forsberg lőtt pazar gólt, így az előny már a vendégeknél volt. A szünetben csereként beálló Marcelo Saracchi nehéz helyzetbe hozta Gulácsiékat, az uruguayi védő utolsó emberként szabálytalankodva egyből piros lapot kapott a 77. percben. Az RB Leipzig kihúzta kapott gól nélkül a hátralévő időt, sőt, Jean-Kévin Augustin találatával beállította a 3–1-es végeredményt az utolsó percben.

A vasárnap pályára lépő élvonalbeli csapatok közül a Hannover hatot rúgott, a Fortuna Düsseldorf ötöt, az Augsburg szenvedve jutott tovább a negyedik ligás Steinbach Haiger ellen.

NÉMETORSZÁG, NÉMET KUPA
1. FORDULÓ (A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Viktoria Köln (IV.)–RB Leipzig 1–3
(Golley 39., ill. Y. Poulsen 61., Forsberg 69., Augustin 93.)
BFC Dynamo (IV.)–1. FC Köln (II.) 1–9 (Twardzik 19., ill. Terodde 21., 34., 41., 76., Drexler 44., 66., Risse 58., Koziello 61., Schaub 86.)
Chemie Leipzig (V.)–Regensburg (II.) 2–1 (Wendt 69., Druschky 90., ill. Destroff 20.)
Jeddeloh (IV.)–Heidenheim (II.) 2–5 (Lindemann 76. – 11-esből, Tönnies 78., ill. Griesbeck 22., Pusch 32., 39., Glatzel 57., Lankford 92.)
Karlsruhe (III.)–Hannover 0–6 (Wimmer 17., Bebou 31., Füllkrug 41. – 11-esből, Asano 51., Weydandt 85., 90.)
SC Weiche-08 (IV.)–VfL Bochum (II.) 1–0 (Schulz 34.)
Steinbach Haiger (IV.)–Augsburg 1–2 (Herzig 56., ill. Richter 14., Hahn 65.)
Stendal (V.)–Bielefeld (II.) 0–5 (Owusu 11., 61., Schipplock 63., 69. – a másodikat 11-esből, Schutz 66.)
TuS Koblenz (V.)–Fortuna Düsseldorf 0–5 (Lukebakio 9., 12., Duksch 31., Stöger 44., Raman 62.)