105 perc szenvedés után Bayern-csoda, a bajoroké a Német Kupa!

2014.05.17. 19:54
Az olimpiai bajnok Maria Höfl-Riesch megmutatta, miért is megy a harc (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Német Kupa döntőjében a Borussia Dortmund 90 perc után 0–0-ra végzett a Bayern Münchennel Berlinben. A hosszabbításban első 15 percében sem erőltették meg magukat a csapatok, az újabb fordulás után azonban jött Arjen Robben, majd Thomas Müller gólja. Tizenhetedszer emelhette a magasba Bayern-játékos a Német Kupát!

„Több mint egy mérkőzés" – áll a Kicker legfrissebb számának címlapján a Borussia Dortmund–Bayern München szombati Német Kupa-fináléra utalva. Nem téved a tekintélyes nürnbergi sportlap, a két Bundesliga-gigász legújabb, berlini randevúja ugyanis túlmutat egy „egyszerű" kupafinálén.

A bajorok a 2012-es döntőben elszenvedett 5–2-es zakóért vágnának vissza, a dortmundiak pedig az újabb fölényes Bayern-bajnokságot árnyékolnák be, halványítanák el győzelmükkel.

A fekete-sárgáknál az utolsó meccsét játszó, nyáron Münchenbe költöző Robert Lewandowski vezette BVB az első percekben csak a védekezéssel tudott foglalkozni. Kis híján hátrányba is kerültek a „hazaiak", Müller ment el a jobb szélen az ötödik percben Robben kiugratása után, majd belevágta a labdát a szöget jól záró Weidenfellerbe.

Guardiolának hamar változtatnia kellett (Fotó: Reuters)

Az első tíz perc tanácstalanság után a Dortmund is villant, egy gyors kontra végén Lewandowski a bal kapufa mellé csavarta a labdát kiszorított helyzetből.

A pörgős kezdés után visszavettek a csapatok, és a meccs is lelassult, pedig a kispadra nevezett Franck Ribéry is beállt az első fél óra végén a megsérülő Philipp Lahm helyére.

A fordulás után ott folytatta a Bayern, ahol abbahagyta, sokkal többet volt a bajoroknál a labda, de a helyzetek elmaradtak, középen ment csak a passzolgatás.

Küzdött a Bayern, de a gól nagyon sokáig nem akart jönni (Fotó: Reuters)

Az 56. percben aztán Ribéry meglódult a bal szélen, középre tette a labdát, bent Müller pörgetett, Wiedenfellernek megint mentenie kellett a gólvonalról. A meccs legnagyobb helyzetéig a 65. percig kellett várni, Dante fejelte le a labdát, Hummels azonnal bólintott, az utolsó utáni pillanatban a brazil védő azonban még visszaért, és a gólvonalról – vagy talán azon túlról is – kiszedte a labdát.

A dortmundiaktól „elvett" találat után felpörögtek a fekete-sárgák, és két perc alatt kétszer is ráijesztettek a bajorokra, előbb Reus tüzelt a kapu mellé, majd Kirch bombáját kellett kitenyerelnie Neuernek.

A hajrára teljesen leálltak a csapatok, maradt a 0–0, jöhetett a hosszabbítás! A ráadás első percében rögtön gólt is láthattunk volna, de a csereként beálló Aubameyang egy hajszállal a kapu mellé csavart.

Dante valószínűleg már a gólvonalon túlról mentett... (Fotó: Reuters)

Ezt követően rengeteget állt a játék, Kroos, majd Lewandowski is begörcsölt, a helyzetek elmaradtak, egy gyors masszázs, majd térfelet cseréltek a csapatok.

A fordulás után jött Robben, aki a 107. percben már nem kegyelmezett! Weidenfeller rossz helyre ment kidobása után Boateng lopott labdát, középre játszott, bent – már a túlsó kapufánál – Arjen Robben helyezkedett, és higgadtan a kapuba gurított a dortmundi kapus lába között közelről. 0–1

Idegőrlő, kiélezett csata volt (Fotó: Reuters)

A kegyelemdöfést a dortmundiaknak a 123. percben Thomas Müller adta meg. A német csatár, bár a végére teljesen elkészült erejével, lefutotta Schmelzert Pizarro szöktetésével, Wiedenfeller mellett is elhúzta a labdát, és az üres kapuba passzolt (0–2), beállítva a végeredményt.

Szerencse is kellett hozzá, de tizenhetedszer is a magasba emelhette a Német Kupát a Bayern, 2000 óta már nyolcadszor örülhettek a bajorok!

NÉMET KUPA, DÖNTŐ
Borussia Dortmund–Bayern München 0–2 (0–0, 0–0, 0–0) – h. u.

Berlin,
Olimpiai Stadion, 76 197 néző. V: Meyer (német)
DORTMUND:
Weidenfeller – Piszczek, Szokratisz, Hummels, Schmelzer – Jojics (Aubameyang, 83.), Sahin – Mhitarjan (Kirch, 60.), Reus, Grosskreutz (Hofmann, 110.) – Lewandowski
BAYERN:
Neuer – Lahm (Ribéry, 31.; Pizarro, 109.), Boateng, Dante, Rafinha – Javi Martínez, Höjbjerg (Van Buyten, 102.) – Robben, Kroos, Müller – Götze
G:
Robben (107.), Müller (123.)

125. perc: VÉGE! A BAYERNÉ A NÉMET KUPA!

123. perc: OTT A MÁSODIK, VÉGE! Thomas Müller alig bírt futni, de így is lehagyta Schmelzert, és Wiedenfeller mellett is elhúzva a labdát az üres kapuba gurított! 0–2

120. perc: MI MARADT KI A VÉGÉN! Reus bombázott, Boateng lába mentett.

118. perc: Egy kis kakaskodás a végére, Hummelsnél telt be a pohár.

116. perc: Robben lőhetett volna még egyet, de csak Weidenfellert találta telibe, a kontra végén Van Buyten szabálytalankodott, villant is a sárga.

112. perc:
Megint egy kis szünet, most Müller fájlalja a lábát.

109. perc: Pizarro Ribéry helyén közben.

107. perc: VEZET A BAYEEERN!!!! Weidenfeller borzalmas kidobása után Boateng lopott labdát, középre tekert, bent Robben helyezkedett, és higgadtan a kapuba gurított a dortmundi kapus lába között közelről! 0–1

106. perc: Már folytatjuk is!

105. perc: Ezzel vége is a ráadás első félidejének.

105. perc: Hummels mentett az ötösről, nem volt veszélytelen.

104. perc: Götze kiugrása után végre a kapuig is eljutott valaki, szöglet a vége.

102. perc: Ennyi volt mára Höjbjergnek, Van Buyten a helyén.

100. perc: Lewandowski lába sem bírja, újabb ivószünet.

99. perc:
Tíz emberrel átmenetileg a Bayern, Kroos combja nem akar rendbe jönni.

97. perc: Gyors szünet, ápolni kell Kroost is.

94. perc:
Neuer megsérült? Egy mentés után húzta meg a vállát a Bayern német válogatott kapusa, ápolják.

92. perc: Aubameyang rögtön be is vághatta volna, csak egy centivel tévesztette el a kaput 14 méterről.

91. perc: Folytatjuk, jöjjön a hosszabbítás első félideje!

92. perc: Vége. Voltak helyzetek itt is, ott is, de maradt a 0–0, jöhet a hosszabbítás!

90. perc: Két perc a ráadás.

88. perc: Götze elől is sikerült kivágni, közel a vége...

86. perc: Lewa még egy távoli kísérlettel tesztelte volna Neuer éberségét, de megint blokkoltak a védők.

83. perc: Csere, Jojics helyére Aubameyang érkezik.

83. perc: Müller tekert középre, Wiedenfellernek kellett öklöznie, most a Bayern nyom.

81. perc: A meccs eddigi legfurább jelenete, Guardiola hátmasszázsa Ribérynek. Nehéz szavakat találni...

79. perc: Neuer nagyon higgadt, könnyedén elhúzta a labdát Lewandowski elől.

77. perc: Götze nagyot szállt, de Meyert most sem tudta meghatni, ezért sem jár szabadrúgás.

75. perc: Kirch sem unatkozik a másik oldalon, bivalyerős lökettel szórakoztatta Neuert a csereként beálló dortmundi, középre ment, a Bayern-kapus kitenyerelte.

73. perc:
Kroos viszont nem szórakozott, egy pattanás után megküldte erőből a labdát jó 22 méterre a kaputól, sokat nem is tévesztett célt.

71. perc:
Robben nézelődött a tizenhatos vonalán, de túl sokat várt, lőni már nem tudott, megy újra a visszapassz.

68. perc: Jerome Boateng is kap egy lapot, a sárga villan.

65. perc: MI MARADT KI! Dante fejelte le a labdát, Hummels azonnal bólintott, az utolsó utáni pillanatban a brazil védő azonban még visszaért, és a gólvonalról – vagy talán azon túlról is – kiszedte a labdát.

63. perc: Újabb sárga villan, Höjbjerg műesésért kap lapot.

61. perc:
A labda mögé Reus állt, a lökete a sorfalról a lécre pattant, Neuer kis híján el is nézte!

60. perc: Egy gyors csere még belefér előtte, Kirch Mhitarjan helyén.

59. perc: Csúnya és értelmetlen szabálytalanság, 17 méterről rúghat szabadot a BVB Lewandowski buktatása után.

56. perc: HATALMAS VÉDÉS! Ribéry sprintelte le a dortmundi védelmet, majd passzolta középre a labdát, bent Müller pörgetett, Wiedenfellernek kellett megint mentenie a gólvonalról.

53. perc: Itt a meccs első lapja, a Lewandowski mellett megbotló Kroosnak jár a sárga.

51. perc: Hátul megy az adogatás, lassan elkezdhetünk készülni az éjszakázásra, ebből könnyen hosszabbítás lehet...

49. perc: Egy gyors Bayern-támadás középen, Hummelsnek kellett kivágnia a labdát, ott folytatják a csapatok, ahol abbahagyták.

46. perc: Újra itt, megkezdődött a második játékrész!

45. perc: Vége is az első félidőnek! Lelkesen kezdtek a csapatok, de a hajtós első 15 perc után visszavettek a felek, az állás most is 0–0, maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

45. perc: Lewandowski megkegyelmezett új munkaadójának, az ötös sarkáról méterekkel fölé vágta.

44. perc: Ribéry cselezgetett, majd tolta középre a labdát, bent Hojbjerg érkezett, és bombázott laposan a hosszú alsó mellé egy hajszállal.

43. perc: Müller tekert, bele a sorfalba.

42. perc: Jó helyről, 19 méterről jöhet a bajorok szabadrúgása, Müllert vágta fel Mhitarjant.

40. perc: Ribéry továbbra is csak szóban támad, most Robben repülése ítélte úgy, hogy tizenegyest kellett volna adni.

37. perc: Tanácstalan passzolgatás középen, a csodára vár a Bayern.

34. perc: A francia támadó még csak most állt be, máris nagyon morcos, Szokratisszal ütközött, és nem értékelte, hogy a sárga most sem villant.

31. perc: És jön is Ribéry, méghozzá Lahm helyére, aki nem bírja tovább, súlyos a sérülése.

30. perc: Guardiola is unatkozik, elküldte Ribéryt melegíteni.

29. perc: Piszczek rendesen elmérte, a lengyel bekk a tizenhatos sarkából jó öt méterrel a bal felső fölé vágta a labdát.

28. perc:
Túl hamar nyilatkoztunk, a jó iramú kezdés után belassultak a csapatok.

27. perc:
A korábbi becsúszásnál megsérült Lahm nem adja fel, már vissza is futotta a pályára a rövid, de hatékony ápolás után.

25. perc: A jövőbeli új csapattársat sem kímélik a bajorok, Lewa is kapott egy méretes rúgást a bal lábára.

22. perc:
Egy újabb csúnya szabálytalanság, Meyer határozott, a lap továbbra is a zsebben pihen.

19. perc: Reus fejelte vissza az ötösre a labdát egy látványos beadás után, Lewa azonban lemaradt a második hullámban, könnyedén felszabadított Dante.

16. perc:
A Reust lerántó Lahmé lehetne a meccs első sárgája, de a játékvezető végül úgy dönt, elég lesz szóban fegyelmezni.

15. perc:
Elképesztően akarnak a bajorok, Lahm 10 másodperc alatt futotta a százat ránézésre, csak hogy elérje a labdát egy bedobás után.

12. perc: Az első Dortmund-lehetőség, Lewandowski csavarta a bal kapufa mellé a labdát kiszorított helyzetből.

11. perc:
A szabadrúgás is a dortmundiak egyesének kezében landolt.

10. perc:
Megint a görög védő szerelt, de most szabálytalanul, 35 méterre a kaputól tette le a labdát Müller.

9. perc: Szokratisz jókor, jó helyen, Robben pöccintése után kellett kivágni a labdát, szöglet.

8. perc: Jó kis meccs lesz ez, az iramra nem lehet panasz, szemmel is nehéz követni néha a labdát.

7. perc:
És egy újabb Bayern-helyzet, most Robben ugrasztotta ki a kapujából a dortmundi kapust.

5. perc: Rögtön egy hatalmas Bayern-lehetőség közben már, Robben kiugratása után Müller vágta bele a tizenhatos vonaláról a labdát Weidenfellerbe – a németek szerint „Weidenkillerbe”.

Egy kis érdekesség, Manuel Neuer negyedik kupadöntőjét játssza Németországban, ez rekord.

3. perc: Visszafogott passzolgatás, nem esnek egymásnak a felek.

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a Bayern indította útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Borussia Dortmund–Bayern München Német Kupa-döntő online közvetítésében!