Kilencgólos őrület Leverkusenben - videó!

2010.08.29. 19:34
Volt közönségszórakoztató futball, csak nem örültek neki a hazaiak: Idrissou gólja a leverkuseni hálóban (Fotó: Action Images)
Óriási mérkőzést és jókora meglepetést hozott a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a vasárnapi Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach mérkőzés: a 'Gladbach idegenben 6–3-ra győzött! A zárómérkőzésen a kispadon ülő Hajnal Tamás nélkül játszó Borussia Dortmund már az első félidőben háromgólos előnyhöz jutott Stuttgartban, végül 3–1-re nyert.

Leverkusenben a gólgyártást a 20. percben a vendégek részéről Patrick Herrmann kezdte meg, de góljára négy percen belül válaszolt egy fejessel Eren Derdiyok. Az első félidő hajrája a Mönchengladbaché volt: a 40. percben Brouwers, a 44.-ben megint Herrmann köszönt be, így tér nyílt a fordulás után a vendégek kontráira.

Az 56. percben Arango távoli szabadrúgásgóllal vette be René Adler kapuját, Vidal büntetőből szerzett szépítő találatára meg gyakorlatilag rögtön válaszolt Idrissou. A 69.-70. percre maradt még egy gólváltás (Reus 6–2-re növelte az előnyt, Kiessling szépített), a Borussia 6–3-ra győzött.

16 év után ez volt az első mönchengladbachi győzelem a Leverkusen otthonában!

BAYER LEVERKUSEN–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 3–6

A másik vasárnapi mérkőzésen is a vendégek örülhettek: a Dortmund már az első félidőben eldöntötte a Stuttgart elleni mérkőzést: az 5. percben Schmelzer bal oldali beadása Boulahrouzon megpattanva jutott a tehetetlen Ulreich kapujába, a 26. percben pedig Grosskreutz visszagurítását Lucas Barrios lőtte okosan 15 méterről a bal alsóba.

Még ezzel sem ért véget a svábok pokoljárása: a 37. percben óriási káosz uralkodott (már nem először) a hazai védelemben, Mario Götze szemfüles volt és a kapuba fejelt – 0–3!

A VfB minden mindegy alapon próbálkozott a második félidőben, az eredményt tekintve nem is teljesen sikertelenül: a 69. percben Kuzmanovic beadása után Cacau a hálóba fejelt, így megszerezte első szezonbeli bajnoki gólját, de a Stuttgarton ez sem segített sokat.

BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 1–3 (Cacau 69., ill. Boulahrouz 5. - öngól, Barrios 26., Götze 37.)
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 3–6 (Derdiyok 24., Vidal 58. - 11-esből, Kiessling 70., ill. P. Herrmann 20., 44., Brouwers 40., Arango 56., Idrissou 60., Reus 69.)