Két ifjú török-német megtréfálta a Werdert

2010.10.30. 17:56
Mehmet Ekici (archív képünkön balra) szerezte a Nürnberg vezető gólját Brémában (Fotó: Action Images)
Véget vetett tizenkét éve tartó brémai nyeretlenségének a Nürnberg: Dieter Hecking csapata 0–1-ről, az egyaránt húszéves Ilkay Gündogan és Mehmet Ekici góljaival 3–1-re legyőzte a Werdert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

WERDER BREMEN–NÜRNBERG 2–3

A Werder kezdett jobban, Hugo Almeida fejesével korán meg is szerezte a vezetést, ám nem játszott igazán átütően, és a Nürnberg szép lassan talpra állt. A szünet előtt Ilkay Gündogan pontos lövéssel egyenlített, majd az ugyancsak török származású és ugyancsak húszesztendős Mehmet Ekici a 47. percben belőtte a második vendéggólt is. Gündogan hamarosan betalált másodszor is, és mivel Pizarro csak szépíteni tudott, megszületett a nagy meglepetés: az 1998 augusztusában aratott győzelme (3–2) után a Nürnberg újra diadalt aratott Brémában. A Werder 2001 októbere óta mind a hét alkalommal vereséggel küldte haza a nürnbergieket.

WOLFSBURG–STUTTGART 2–0

A Stuttgart rossz bajnoki kezdés után a megelőző két fordulóban négy pontot gyűjtött, így bizakodva várta a szombati fellépést, ám nem sok esélye volt a pontszerzésre, a házigazda Wolfsburg végig fölényben futballozott. A hazaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést Kjaer lécről a gólvonal mögé pattanó fejesével, majd a hajrá kezdetén Dzeko a kapust megelőzve szép fejessel megduplázta az előnyt. Mindkét gólt a kiváló formában lévő Diego pontos szöglete előzte meg.

FC KÖLN–HAMBURG 3–2

Milivoje Novakovic volt a Köln hőse szombat délután: a szlovén támadó háromszor is betalált a hamburgiak kapujába, aminek révén a „kecskések” régi adósságot törlesztettek: 2001 szeptembere óta először győzték le hazai pályán a HSV-t.

KAISERSLAUTERN–MÖNCHENGLADBACH 3–0

Legutóbb a 2007–2008-as idényben, a másodosztályban találkozott a két csapat; akkor mindkét mérkőzés 1–1-gyel ért véget, és sokáig úgy tűnt, ezúttal is osztoznak. A hajrában aztán szokás szerint összeomlott a mezőny legrosszabb védelme, és simán nyert a Kaiserslautern.

ST. PAULI–FRANKFURT 1–3

Vezetett a St. Pauli, ám a 48. percben emberhátrányba került, és végül nem bírta a versenyt a Frankfurttal. A vendégek húzóembere ezúttal is Theofanisz Gekasz volt: a görög támadó október 17. óta a harmadik olyan mérkőzését játszotta, amelyen kétszer talált a kapuba.

SCHALKE–LEVERKUSEN 0–1

Az esti mérkőzés egyetlen gólját a Bender passzával kiugró Sidney Sam szerezte. Az idényben a harmadik hazai bajnokiját elveszítő Schalke immár öt forduló óta nyeretlen, ami pedig a Leverkusen elleni mérlegét illeti: hazai pályán a 2006-os, 7–4-re megnyert mérkőzés óta egyszer sem győzött ellene. A szóban forgó négy találkozóból kettő döntetlennel, kettő Bayer-sikerrel ért véget.

1. Mainz 9 8 1 19–8 +11  24
  2. Borussia Dortmund 9 7 1 1 21–7 +14  22
  3. Bayer Leverkusen 10 5 3 2 19–15 +4  18
  4. Eintracht Frankfurt 10 5 1 4 17–10 +7  16
  5. Hannover 9 5 1 3 13–12 +1  16
  6. Hoffenheim 9 4 3 2 17–13 +4  15
  7. Bayern München 10 4 3 3 12–10 +2  15
  8. Hamburg 10 4 3 3 15–14 +1  15