Jojics jött, látott, gólt lőtt, 4-0-s Dortmund- és Bayern-siker

2014.02.15. 17:37
A bajnokságban másodszor kezdő Pizarro állította be a végeredményt az újabb Bayern-söprés alkalmából (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójában egyaránt fölényes, 4–0-s győzelmet aratott a listavezető Bayern München és a harmadik Borussia Dortmund. Idegenbeli győzelmet szalasztott el Brémában a Mönchengladbach, a Hoffenheim simán legyőzte a Stuttgartot, és tovább tart a HSV vesszőfutása – a kiesés rémétől fenyegetett hamburgiak most a sereghajtó Braunschweigtől kaptak ki.

BAYERN MÜNCHEN–FREIBURG

Nem rettent meg a Bayerntől a tabellán a meccs előtt a 15. helyen szerénykedő Freiburg. A hazai közönség lelkes énekszójával mit sem törődve egyszerűen lerohanta a listavezetőt. A bátor kezdés megzavarta a Bayernt, idő kellett, mire magukhoz tudták ragadni a kezdeményezést.

Ez pedig a 19. percben történt meg, amikor is mindjárt az első helyzetét gólra váltotta a hazai csapat. Robben harcolt ki szabadrúgást a tizenhatos bal oldalánál. A beívelést mentették a védők, de a labda Contento elé pattant, aki remekül csavart a tizenhatoson belülre, ahol kiváló ütemben emelkedett Dante, és 11 méterről a bal alsó sarokba fejelt. Baumann még beleért a labdába, de védeni nem tudott. A brazil belső hátvéd harmadik gólját szerezte legutóbbi négy tétmérkőzésén. 1–0

A gól elégedetté tette a Bayernt, a Freiburgot viszont megfogta. Egyre jobban kijött a tudáskülönbség a két csapat között, és a 34. percben a hibára kényszerített vendégvédelem újra kapitulált. Shaqiri volt nagyon harcos, megtámadta Höhnt, akinek a becsúszó lábáról éppen a Bayern játékosa elé perdült vissza a labda. Shaqiri szabadon nyargalhatott a kapu elé, majd az ötösről a rövid sarokba vágta a labdát, amely megpattant Sorg becsúszó lábán, ezért csapta be Baumannt. 2–0

És ezzel még nem volt vége, hiszen előbb Robben hagyott ki óriási helyzetet, majd a 42. percben három gólra növelte előnyét a Bayern. Kroos vezette be a labdát a tizenhatoson belül a bal oldalon, felnézett, látta, hogy érkezik Shaqiri, aki Güntert megelőzve 9 méterről a kapu közepébe lőtt. 3–0

A második félidőt is a Freiburg kezdte aktívabban, de kissé öngyilkosnak tűnt a Bayern ellen ez a támadó taktika. Ezután a Bayern megnyomta a következő negyedórát, de mivel a helyzeteit kihagyta, már nem nagyon erőltette a támadásokat, így több lehetőség adódott a Freiburg előtt. De még ez is kevés volt ahhoz, hogy a kaput eltalálják a vendégek.

Aztán a végére, a 88. percre is jutott még egy gól. Pizarro vezetgette a labdát a tizenhatos vonalánál, majd amikor látta, hogy senki nem akarja megtámadni, egy testcsellel elküldte a védőt, és 15 méterről a bal alsóba vágta a Bayern negyedik gólját. 4–0. A Bayern tehát simán nyert, és sorozatban immár 46. Bundesliga-összecsapását vívta meg veretlenül.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Jojicsnak elég jól sikerült a Bundesliga-belépője (Fotó: Reuters)

DORTMUND–FRANKFURT

A két csapat öt napon belül másodszor nézett farkasszemet, a hétközi, 1–0-s BVB-sikerrel végződő kupanegyeddöntő után ismét Pierre-Emerick Aubameyang volt a nyerőember. A gaboni-francia támadó kedden egy, szombaton két góllal vette ki részét Jürgen Klopp együttesének sikeréből.

És ha már Jürgen Klopp: a mindig mosolygós vezetőedző dortmundi karrierjének legidősebb kezdőcsapatát (28.1-es átlagéletkor) küldte pályára a 21. Bundesliga-fordulóban, akárcsak az ellenfélnél Armin Veh, akinél szintén rekordmagas, 28.7 év volt az átlagéletkor.

A BVB úgy futott neki a találkozónak, hogy hazai bajnokit legutóbb november első napján nyert, így bőven volt mit törlesztenie saját közönsége előtt. A mérkőzés ennek megfelelően is kezdődött, a 21. percben Aubameyang duplájának köszönhetően már kétgólos előnyben volt a Dortmund (2–0). A Frankfurt hiába birtokolta többet a labdát, támadásban és védekezésben is erőtlennek, fáradtnak tűnt.

A második félidőt Robert Lewandowski nyitotta góllal, miután kiharcolt, majd higgadtan gólra is váltott egy büntetőt (3–0). Itt végleg el is dőlt a három pont sorsa, kérdés mindössze annyi maradt, hogy mekkora verésbe szalad bele az Eintracht.

A Klopp-legénység nem lassított, futószalagon érkeztek a helyzetek, a 60. percre akár 5-6 gól is lehetett volna a különbség, de Trapp – amikor lehetett – állta a sarat a vendégek gólvonalán.

A 68. percben aztán beállt Henrih Mhitarjan helyére Milos Jojics, akinek összesen 12 másodpercre és egyetlen labdaérintésre volt szüksége, hogy megszerezze élete első Bundesliga-gólját, Grosskreutz kihagyott helyzet után passzolt az üres kapuba a 21 éves szerb (4–0), beállítva a tükörsima mérkőzés végeredményét.

A Dortmund győzelmével maradt a harmadik, egy pontra zárkózott a mai nap folyamán a Schalke ellen pályára lépő Leverkusenre.

A TÖBBI PÁLYÁN...

A Hoffenheim ötven perc alatt döntött a pocsék szériában levő Stuttgart ellen: Sven Schipplock már a 12. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, majd Kevin Volland a második félidő elején növelte az előnyt. A végére maradt egy kiállítás (Moritz Leitner szállt ki a Stuttgartból) és három gól, amely nem osztott, nem szorzott, a Hoffenheim simán, 4–1-re nyert.

A nagy bajban levő Braunschweig és Hamburg összecsapásán az „örökös Bundesliga-tagságát" igen féltő HSV Pierre Lasogga fejesével szerezte meg a vezetést, ám a hazaiak „rosszfiúja", Dominick Kumbela egy szöglet után egyenlített, majd fordított is. Ivo Ilivevic góljával menekült a Hamburg, de a 85. percben megkapta a végső döfést: Adler hibázott egy szabadrúgás után, Bicakcic a kapu elé továbbított, Kumbela pedig megszerezte harmadik gólját. A végén még egy üres kapura kijátszott akció után Jan Hochscheidt is betalált, a vége 4–2. A braunschweigiek még mindig az utolsó helyen állnak, ám egy pontra megközelítették a gyalázatosan rosszul szereplő HSV-t. A gyalázatból aztán este a vezetőségnek elege lett, ceremóniamentesen kirúgták Bert van Marwijk vezetőedzőt.

Az otthon kiváló, idegenben nem túl acélos Mönchengladbach Raffael korai góljával vezetést szerzett Brémában, de csak a 88. percig tudta megtartani a minimális fórt.

NÉMET BUNDESLIGA, 21. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 4–0
(P.-E. Aubameyang 10., 20., Lewandowski 47. – 11-esből, Jojics 68.)
Bayern München–Freiburg 4–0 (Dante 19., Shaqiri 34., 42., C. Pizarro 88.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Obraniak 88., ill. Raffael 6.)
Hoffenheim–Stuttgart 4–1 (Schipplock 12., 66., Volland 49., Firmino 92. – 11-esből, ill. Rüdiger 78.)
Eintracht Braunschweig–Hamburg 4–2 (Kumbela 51., 61., 85., Hochsteidt 93., ill. Lasogga 23., Ilicevic 76.)