Huszti gólpasszal jubilált, Rudnevsék kiütötték a Dortmundot

2013.02.09. 17:42
Artjom Rudnevs (jobbról a második) és Szon Hung Min (jobbra) is két góllal járult a Dortmund-veréshez (Fotó: Action Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában Huszti Szabolcs a győztes gólnál gólpasszt adott a Hoffenheim ellen diadalmaskodó Hannoverben. A Hamburg Artjoms Rudnevs vezérletével idegenben kiütötte a Dortmundot – ezen a találkozón mindkét csapat tíz emberrel zárt –, Varga József pedig végigjátszotta a Wolfsburg ellen, hazai pályán vereséget szenvedő Fürth mérkőzését.

A Dortmundnak épp Hamburgban szakadt meg a 31 mérkőzéses veretlen bajnoki sorozata, most viszont úgy indult, hogy sikerül visszavágni a szeptemberi vereségért, hiszen Robert Lewandowksi góljával már a 17. percben vezetett a Borussia (1–0). A lengyel támadó sorozatban ötödik bajnokiján talált be, ezzel pedig Lucas Barrios 2009-es szériája óta az első dortmundi lett, akinek ez sikerült.

STIEBERNEK VÉGET ÉRT AZ IDÉNY
Nagyon rossz hírről számolt be a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Gruther Fürth hivatalos honlapja: Stieber Zoltán ebben az idényben már aligha léphet pályára vállsérülése miatt. BŐVEBBEN ITT!

Sokáig nem tarthatott az öröm, hiszen egy perccel később a korábbi zalaegerszegi Artjoms Rudnevs egyenlített, majd a 26. percben megfordította a mérkőzést a Hamburg (1–2). Sőt! Fél óra játék után Lewandowskit kiállította a játékvezető, ezzel Ivan Perisic 2011-es esete óta az első dortmundiként kapott úgy pirosat, hogy előtte a meccsen gólt szerzett.

A második félidő első negyedórájának végén a vendégek is megfogyatkoztak, Jeffrey Bruma kapott egyből pirosat, de két perccel később ismét jött Rudnevs, majd a találkozó hajrájában Szon Hung Min is megszerezte második gólját a találkozón, így a hamburgiak 4–1-re nyertek.

A Dortmund a Bayern elleni 2009-es, 5–1-es veresége óta nem kapott ennyire ki, a Mönchengladbach–Leverkusen párharcban pedig 1998 óta nem volt ennyi találat a jelenlegi pályaválasztás mellett, akkor a vendégek 8–2-re nyertek. Most a második félidő eleji gólesőt követően a hajrában pontot mentett a házigazda.

Huszti Szabolcs a századik Bundesliga-mérkőzésére készült a Hoffenheim ellen, és parádésan indult számára a találkozó, hiszen a 8. percben a bal oldali beadása után Mama Diouf megszerezte csapata vezető (és mint később kiderült, győztes) gólját. A magyar légiós hét gólja mellett tizedik – a Kicker beleszámítja a tizenegyesek kiharcolását is a gólpasszokhoz – asszisztját jegyezte a szezonban (1–0).

Varga József második mérkőzésén is kezdő volt a Greuther Fürthben, ezúttal azonban nem hozott szerencsét a sereghajtónak: hazai pályán 1–0-ra kikapott a Wolfsburgtól.

A VfB Stuttgart Hajnal Tamás nélkül (a magyar válogatott középpályást nem nevezték a mérkőzésre) kapott nagy verést otthon a Werdertől.