Videó: Huszti belesérült gólt eredményező büntetőjébe

2013.02.23. 16:16
Huszti labdája a hálóba tart, a magyar szélső sérülten elesik (Fotó: Imago)
Huszti Szabolcs gólpasszt adott, majd tizenegyesből gólt szerzett a Hannoverben a Hamburg ellen a Bundesliga szombati játéknapján, mégis aggódni kell érte, a büntető értékesítését követően ugyanis megsérült a bal combja, ami miatt percekig feküdt a pályán gólöröm helyett, és cserét kért.

HANNOVER–HAMBURG

A csütörtök késő éjjel 100 perces Európa-liga-mérkőzést játszó Hannover remekül kezdett a Hamburg ellen. Szofian Sahed javára a jobb szélen szabadrúgást ítéltek, Huszti Szabolcs állt a labda mögé, és tökéletesen ívelt Mame Diouf fejére, a szenegáli pedig a kapuba fejelt.

Perceken belül egyenlített a vendégcsapat. A gól előtt a túloldalon szabálytalankodó Dennis Aogo ezúttal kiharcolta a pontrúgást, Johan Djorou megmozdulását látta szabálytalannak a játékvezető. A tizenegyest Raphael van der Vaart végezte el, és a bal sarokba lőtt.

A félidő hajrájában Silva Pinto került helyzetbe a hamburgi kapu előtt, a kapujából kifutó René Adler elütötte a portugált, s a bíró büntetőt ítélt. Huszti Szabolcs állt a labda mögé, s magabiztosan bombázott a bal felső sarokba. Ám gólöröm helyett döbbenet ült a hannoveri szurkolók arcára, a lövés közben megcsúszó Huszti ugyanis a bal combja hátuljához kapott, majd elterült. A társai látták, hogy baj van, azonnal segítséget hívtak, és Husztit le is kellett cserélni.

Husztinak ez volt a 9. gólja és a 9. gólpassza ebben a szezonban – bár utóbbi tekintetben a Németországban hivatalosnak tekinthető statisztikákkal szolgáló Kicker szerint 11-nél jár, hiszen két értékesített tizenegyest is ő harcolt ki.

Az első jelentések szerint Huszti Szabolcs combizma mindenképpen meghúzódott, de a szakadás is könnyen elképzelhető – pontos diagnózist csupán a mágnesesrezonancia-vizsgálatot követően tudnak adni. A Hannover stábja mindenesetre attól tart, hogy a magyar szélső hosszabb kihagyásra kényszerül.

A szünet előtt még egy gólt szerzett a Hannover, Szon Heong Min rossz passza után az ellentámadás végén Didier Ya Konan 22 méterről lőtt a kapuba. A második félidő közepén Ya Konan újabb gólja el is döntötte a meccset. Mohamed Abdellaue találata már csak hab volt a tortán.

MAINZ–WOLFSBURG

Szalai Ádám korán megvillant a Wolfsburg ellen: Diego Benaglio, a Wolfsburg kapusa a két csapattársa között, a tizenhatos előterében álló magyar csatárhoz passzolt, aki meglepődött a lehetőségen, nehezen vette át a labdát. Mire megszelídítette, az egyik védő visszazárt, és blokkolni tudta a lövést. A labda visszapattant Szalaihoz, aki felmérte, hogy a bal szélen érkező Niki Zimling jobb helyzetben van, odagurította a labdát, a dán pedig a kapuba lőtt.

A Wolfsburg rákapcsolt, rögtön az egyenlítésért küzdött, s tíz perc múlva sikerrel is járt: Jan Polák középre tett labdája után Naldo szerzett gólt. Szalai az újrakezdés után szinte azonnal helyzetbe került, de nem tudta újra előnyhöz juttatni csapatát.

A 29. percben a tiszta helyzetben kiugró Nicolai Müllert a karjánál fogva rántotta le a wolfsburgi Alexander Madlung, akinek megmozdulását piros lappal értékelte Peter Sippel játékvezető. A „farkasok" ebben a szezonban mindhárom piros lapjukat az első fél órában kapták.

A Mainz nem tudott élni több mint egyórás emberelőnyével, a foggal-körömmel védekező wolfsburgiak ellen Szalaiék elpuskázták a helyzeteiket (a magyar csatár könnyen mesterhármast szerezhetett volna), és csak egy pontot szereztek.

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN

A Bayern München széppé varázsolta Jupp Heynckes ezredik Bundesliga-mérkőzését. Arjen Robben és Javi Martínez az első fél óra végén négy perc alatt gondoskodott róla, hogy a Thomas Schaaf 750. bajnokiján szintén buzgó Werder lelkesedése csillapodjon. A holland szerezte Heynckes csapatainak 2000. Bundesliga-találatát edzőként. A félidő végén Sebastian Prödl kiállítása (ez volt a 100. brémai piros lap a Bundesligában) megpecsételte a brémaiak sorsát.

A második félidő első hat percében minden remény elszállt, előbb Theodor Gebre Selassie nyúlt balszerencsésen a labdához, majd Franck Ribéry kapu elé ívelt labdáját pöckölte be centiméterekről a Mario Mandzukic helyén középcsatárként kezdő Mario Gomez. A brémaiaktól arra még tellett, hogy 577 percnél megszakítsák Manuel Neuer kapott gól nélküli sorozatát, de legfeljebb ennyi örömük lehetett a zöld-fekete mezben játszóknak, akik a hajrában újabb két gólt kaptak.

A Hajnal Tamást ezúttal nem is nevező Stuttgart nem bírt a Nürnberggel, míg az Augsburg 2–1-re legyőzte a Hoffenheimet, amelyet maga mögé utasított a tabellán, és kijött a közvetlen kiesőzónából. A késő délutáni találkozón (a Galatasaray elleni BL-nyolcaddöntőt is beszámítva) ötmeccses nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Schalke 04, amely a kameruni Joël Matip duplájával 2–1-re legyőzte a Düsseldorfot.

BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Hannover–Hamburg 5–1
(M. Diouf 7., Huszti 39. – 11-esből, Ya Konan 45., 68., Abdellaue 85., ill. Van der Vaart 13. – 11-esből)
Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Robben 25., Javi Martínez 29., Gebre Sealssie 49. – öngól, Gómez 51., 89., Ribéry 86., ill. De Bruyne 58.)
Mainz–Wolfsburg 1–1 (Zimling 5., ill. Madlung 29.)
Stuttgart–Nürnberg 1–1 (I. Traoré 51., ill. Feulner 77.)
Augsburg–Hoffenheim 2–1 (Dong Von Dzsi 45., Mölders 79., ill. De Camargo 90.)
Schalke 04–Düsseldorf 2–1
(Matip 29., 81., ill. Bellinghausen 56.)

1. Bayern München 23 19 3 1 63–8 +55 60
2. Borussia Dortmund 22 12 6 4 50–26 +24 42
3. Bayer Leverkusen 22 12 5 5 43–30 +13 41
4. Eintracht Frankfurt 23 11 5 7 38–34 +4 38