Hajnal-gólpassz, hatgólos meccs, leverkuseni siker

2011.02.20. 17:29
Kiessling (feketében) bizonyult a pályán az úrnak – két góljával ő lett a meccs hőse (Fotó: Reuters)
Az élmezőnybe tartozó Bayer Leverkusen hazai pályán 4–2-re legyőzte a Hajnal Tamással felálló VfB Stuttgartot a labdarúgó Bundesliga 23. fordulójában. A magyar irányító gólpasszt adott, edzője a 84. percben cserélte le.

Lehet, hogy az élmezőnybe tartozó Leverkusen otthonában nem a VfB Stuttgart volt az esélyes, de a kiesés ellen küzdő svábok erre nem lehettek tekintettel: mindenhol pontra kell hajtaniuk, tekintve lassan kilátástalanná váló helyzetüket…

A BayArenában rosszul kezdődött a mérkőzés a Stuttgartnak: a 7. percben Sam beadása után Castro eltörte a labdát, viszont a lesgyanús helyzetben érkező Kiessling a hálóba juttatta azt. A leverkuseniek a jobb szélen rendre megverték a vendégvédőket, és ebből lett még helyzet: Molinarót ezúttal Renato Augusto keverte meg, de lövését Ulreich védeni tudta.

A 16. percben némileg váratlanul egyenlített a Stuttgart, és – csakúgy, mint csütörtökön az Európa-ligában – Hajnal Tamás és Martin Harnik volt a főszereplő. A magyar középpályás remek ütemű passzal indította Harnikot, aki 15 méterről laposan a hálóba küldte a labdát.

HAJNAL TAMÁS GÓLPASSZA

Félidőben már ismét a Leverkusen volt előnyben: ezúttal a bal szélen futott az akció, Castro látványos mozdulattal próbált a kapuba juttatni egy beadást, és ez sikerült is neki – igaz, csak másodszorra és fejjel, miután Ulreich védte első kísérletét.

Fordulás után előbb Cacau hozta a szívbajt a hazai nézőkre, de Sami Hyypiä az utolsó pillanatban mentett – igaz, ez is csak percekre odázta el a stuttgarti egyenlítő gólt. Az 52. percben Zdravko Kuzmanovics döntött úgy, hogy a 30 méter lőtávol, és helyes döntést hozott: távoli kísérlete alaposan meglepte René Adlert, és a hálóba került.

A gólra három gyors csere volt a reakció leverkuseni részről (Derdiyok, Ballack és Lars Bender jött be), míg a vendégeknél Gebhart váltotta Okazakit. A 69. percben Hajnal jobb oldali szabadrúgása után veszélyeztetett a VfB, de a társak, ha kevéssel is, lemaradtak a labdáról. A 72. percben ismét Hajnal készített elő, de Cacau már lesről továbbított a hálóba.

A Stuttgart közelebb állt 2–2 után a vezető gól megszerzéséhez, ehhez képest kapott kettőt: előbb az előrehúzódó Reinartz bólintott a hálóba a 81. percben, majd Kiessling fejezett be egy kontrát a 90.-ben – a Leverkusen ismét pontelőnyben van a Bayern München előtt, míg a Stuttgart továbbra is alulnézetből szemléli a tabellát.

1. Borussia Dortmund 23 17 4 2 49–13 +36 55
2. Bayer Leverkusen 23 13 6 4 48–32 +16 45
3. Bayern München 23 12 6 5 49–27 +22 42
4. Hannover 23 13 2 8 33–31 +2 41
5. Freiburg 23 11 4 8 31–30 +1 37
6. Mainz 23 12 1 10 35–29 +6 37
7. Hamburg 23 11 3 9 34–31 +3 36
8. Nürnberg 23 10 5 8 33–31 +2 35