Dost és De Bruyne is duplázott, a Wolfsburg elvette a Bayern veretlenségét

2015.01.30. 20:25
Bas Dostnak nagy napja volt, duplázott a Bayern München ellen (Fotó: Reuters)
Ma kezdetét vette a Bundesliga 2014–2015-ös szezonjának tavaszi idénye. A 18. forduló nyitó mérkőzésén a tabella második helyén álló Wolfsburg 4–1-re nyert az éllovas Bayern München ellen hazai pályán. Bas Dost és Kevin De Bruyne is duplázott, a bajorok szépítő gólját Juan Bernat szerezte. A címvédő 21 bajnoki mérkőzés után kapott ki ismét a Bundesligában.

Igazi hideg zuhannyal kezdődött a meccs a Bayern számára, a negyedik percben ugyanis már hátrányban volt. A Wolfsburg labdát szerzett a saját tizenhatosa előtt, pár passzal felért a másik térfélre, Daniel Caligiuri és Kevin De Bruyne remek felismerése után pedig Bas Dost 12 méterről a bal alsóba lőtt. 1–0

A bajorok ritkán látható módon nagyon bizonytalanul futballoztak, különösen hátul tűnt különösen sebezhetőnek a bajnoki címvédő, a vendéglátók pedig megérezték a lehetőséget, és több veszélyes kontrát is vezettek. Közben persze Robbenék is mentek előre, de a támadásaikban semmiféle átütőerő nem volt.

Az első félidő hosszabbításában pedig jött a következő pofon: Ricardo Rodríguez jobb oldali szabadrúgását követően Robert Lewandowski a labdát éppen Dost elé fejelte, aki 16 méterről kapura lőtt csizmaszárral – így lett belőle bombagól, a labda a bal oldali kapufáról a kapu közepébe pattant. A Bayern ebben a szezonban (az összes tétmeccset figyelembe véve) harmadszor kapott egynél több gólt (a Manchester Citytől három gólt szedett be a BL-ben). Érdekesség, hogy a Bundesligában három évvel ezelőtt, egy Mönchengladbach elleni meccsen fordult elő legutóbb a Bayernnel, hogy a szünetben kétgólos hátrányban volt. 2–0

A második félidő még mozgalmasabban indult, mint az első, minden kezdődött azzal, hogy a Wolfsburg újabb gólt szerzett. Az 53. percben bedobás után labdát veszített a Bayern, Maximilian Arnold Kevin De Bruyne-t indította a saját térfelükön, három védő sem tudta utolérni a belgát, aki 15 méterről a jobb alsóba lőtt. 3–0

Alig két minutummal később szépítettek a bajorok, Lewandowski indította Julian Bernatot, aki egy csel után elhagyta a labdát, de Naldo nagyvonalúan visszaadta neki, a spanyol pedig öt méterről a kapu közepébe lőtt. 3–1

A bajorok azonban nem tudtak tovább faragni az eredményen, sőt a 73. percben újabb gólt kaptak: Arnold előrevágott labdájára De Bruyne startolt rá, megforgatta Dantét, lövésébe a brazil bele tudott érni – talán ezért vágódott a labda védhetetlenül a léc alá. 4–1

A Bayern négy gólt kapva veszítette el bajnoki veretlenségét, amely 21 mérkőzést ölelt fel. Pep Guardiola csapata 73 perc alatt kapott annyi gólt a Wolfsburg ellen, mint a korábbi 17 meccsén összesen ebben a Bundesliga-szezonban.

NÉMETORSZÁG
BUNDESLIGA, 18. FORDULÓ

Wolfsburg–Bayern München 4–1 (Dost 4., 45+2., De Bruyne 53., 73., ill. Bernat 55.)

1. Bayern München 18 14 3 1 42–8 +34 45
2. Wolfsburg 18 11 4 3 37–18 +19 37
3. Bayer Leverkusen 17 7 7 3 28–20 +8 28
4. Mönchengladbach 17 7 6 4 25–16 +9 27
5. Schalke 17 8 3 6 28–21 +7 27
6. Augsburg 17 9 8 22–21 +1 27
7. Hoffenheim 17 7 5 5 29–25 +4 26
8. Hannover 17 7 3 7 21–26 –5 24