Bundesliga: újabb hazai vereség, a Bayern a Bayertől is kikapott

M. D.M. D.
2019.11.30. 20:30
Leon Bailey duplájával a Leverkusen győzött az Allianz Arénában (Fotó: AFP)
A Bayern München 2–1-re kikapott hazai pályán a Bayer Leverkusentől a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A gyógyszergyáriak mindkét gólját Leon Bailey szerezte.

Lucas Hernández és Niklas Süle távollétében nem először fordult elő, hogy a Bayern védelmének tengelyében Javi Martínez és David Alaba, két, eredeti posztjukat tekintve nem középhátvéd kapott szerepet. Akitől nem idegen ez a feladatkör, az Benjamin Pavard, ő viszont jobbhátvédet játszott.

A mérkőzés első nagy helyzete a Bayern előtt adódott, Serge Gnabry a kapufát találta el, a másik oldalon viszont góllal zárult az első valamirevaló (nem is akármilyen) akció, Leon Bailey lőtte ki a jobb alsót Pavard mellől (0–1).

A hazaiak válaszára a 34. percig kellett várni, Thomas Müller hasonló lövést eresztett meg a kapu bal oldalába, mint a mérkőzés elején Bailey a vendégeknél. A világbajnok német támadó 1356 perc után szerzett gólt ismét a Bundesligában, ebben az idényben ez volt az első bajnoki találata (1–1).

Nem sokáig állt azonban döntetlenre a meccs, bő másfél perccel később a Bayer ismét „megkontrázta” a Bayernt, és Bailey lövésénél Neuernek megint nem volt esélye. A jamaicai futballistának szeptember 19. óta ez volt a második fellépése a Leverkusenben (sérülés miatt hagyott ki heteket), elég hamar sikerült felvennie a Bundesliga tempóját… 1–2

A második félidőben mindkét kapu előtt kimaradtak óriási helyzetek, de (a kapott gólok ellenére) Neuer és a másik oldalon Lukás Hrádecky is remekül védett. Utóbbit két alkalommal a második félidőben is kisegítette a kapufa/léc, előbb Leon Goretzka, majd Robert Lewandowski fejesénél.

A vendégek az utolsó tíz perchez érve Jonathan Tah százszázalékos gólhelyzetet megakadályozó szabálytalansága miatt emberhátrányba kerültek, de hősies védekezéssel megóvták kapujukat a második Bayern-góltól, így 2012 ősze után megint legyőzték egymást követő két alkalommal a bajorokat – idén februárban 3–1-re nyertek ellenük a BayArenában, Bailey akkor is betalált.

Érdekesség, hogy a Bayern szűk két hónap alatt másodszor kapott ki hazai környezetben – Hans-Dieter Flick irányítása alatt amúgy először –, és mindkétszer olyan ellenféltől (Hoffenheim és Leverkusen), amelyet holland tréner (Alfred Schreuder és Peter Bosz) irányít. Még talán ennél is érdekesebb, hogy a „bőrnadrágosok” 82 győzelem és 5 döntetlen után először szenvedtek vereséget úgy, hogy Thomas Müller gólt szerzett.

Lewandowskiék jelenleg negyedikek a bajnokságban, de hátrányuk mindössze három pont a listavezető RB Leipzig mögött. Viszont ha a Mönchengladbach vasárnap legyőzi otthon a remélhetőleg Sallai Rolanddal felálló Freiburgot, akkor a Borussia négy ponttal ismét elhúz a Bayerntől.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Bayern München–Bayer Leverkusen 1–2 (T. Müller 34., ill. Bailey 10., 35.)
Korábban
Hertha BSC–Borussia Dortmund 1–2 (Darida 34., ill. Sancho 15., T. Hazard 17.)
Hoffenheim–Fortuna Düsseldorf 1–1 (Kramaric 6., ill. Hennings 88.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1 (J. Córdoba 86., ill. Niederlechner 43.)
Paderborn–RB Leipzig 2–3 (Mamba 62., Gjasula 73., ill. Schick 3., Sabitzer 4., Werner 26.)
Vasárnap
15.30:Borussia Mönchengladbach–Freiburg (Tv: Sport2)
18.00: Wolfsburg–Werder Bremen
Hétfő
20.30:
Mainz–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport1)
Pénteki eredmény
Schalke–Union Berlin 2–1 (Raman 23., Serdar 86., ill. Ingvartsen 36. – 11-esből)

1. RB Leipzig 13 8 3 2 36–15 +21 27
2. Mönchengladbach 12 8 1 3 24–13 +11 25
3. Schalke 13 7 4 2 24–16 +8 25
4. Bayern München 13 7 3 3 34–18 +16 24
5. Borussia Dortmund 13 6 5 2 28–19 +9 23
6. Freiburg 12 6 4 2 21–13 +8 22
7. Bayer Leverkusen 13 6 4 3 20–17 +3 22
8. Hoffenheim 13 6 3 4 18–20 –2 21