Bundesliga: tíz perc alatt három frankfurti gól; Gladbach-siker a Bayer felett

2019.01.19. 17:25
Alassane Pléanak (balra) nem sok jó megmozdulása volt a BayArenában, de eldöntötte a meccset (Fotó: AFP)
A tabella harmadik helyén álló Borussia Mönchengladbach 1–0-ra legyőzte idegenben a Bayer Leverkusent, míg az Eintracht Frankfurt hazai környezetben 3–1-es sikert aratott Sallai Roland csapata, a Freiburg felett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában.

A Mönchengladbach tizedik idegenbeli bajnokiján ebben az idényben megszerezte a harmadik győzelmét, ezzel tapad (vagy legalábbis próbál tapadni) a Borussia Dortmund, Bayern München duóra. A Gladbach győztes találatát a 37. percben Alassane Pléa szerezte, aki jó csatárhoz híven eldöntötte a meccset, ám a csapatjátékhoz szinte semmit sem tett hozzá a Bayer Leverkusen ellen: az első félidőben egyetlen sikeres passza volt. A francia támadó tíz gólnál jár a mostani Bundesliga-szezonban, ebből nyolcat idegenbeli meccsen ért el.

Az Eintracht Frankfurt veszedelmes támadótriójának tagjai, Luka Jovics, Sebastian Haller és Ante Rebic minden sorozatot figyelembe véve először találtak be ugyanazon a tétmérkőzésen, ráadásul az első félidő végén tíz percen belül tették mindezt, ezzel a szünetre gyakorlatilag el is döntötték a három pont sorsát a Freiburg ellen, amelyben Sallai Roland sérülés miatt továbbra sem játszhat. Rebic gólja egyébként méltó volt egy világbajnoki ezüstérmes futballistához: két védő elfektetése után a tizenhatoson kívülről gyönyörűen lőtt a kapu bal oldalába.

A Hannover az 1000. Bundesliga-mérkőzésén 1–0-s vereséget szenvedett a Werder Brementől, így nem tudott faragni hátrányán a Stuttgarthoz és az Augsburghoz képest. Ha a brémaiak még egy gólt szereznek, az lett volna az 1700., amelyet a Hannover kap a Bundesligában. A Fortuna Düsseldorf ott folytatta a bajnokságot, ahol decemberben abbahagyta: sorozatban negyedszer nyert – ezúttal az Augsburg ellen –, így jelenleg ugyanannyi pont választja el a hatodik Wolfsburgtól, mint a 16. Stuttgarttól.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Pléa 37.)
VfB Stuttgart–Mainz 2–3 (N. González 83., Kempf 85., ill. Ascacíbar 22. – öngól, Mateta 28., Hack 72.)
Eintracht Frankfurt–Freiburg 3–1 (Haller 36., Rebic 40., Jovics 45., ill. N. Petersen 69.)
Augsburg–Fortuna Düsseldorf 1–2 (Schmid 64., ill. Ducksch 45., Raman 89.)
Hannover–Werder Bremen 0–1 (Rashica 32.)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 0–1 (Witsel 19.)

Vasárnap
15.30: Nürnberg–Hertha BSC (Tv: Sport1)
18.00: Schalke–Wolfsburg (Tv: Sport1)

Pénteki eredmény
Hoffenheim–Bayern München 1–3 (N. Schulz 59., ill. Goretzka 34., 45+1., Lewandowski 87.)

1. Borussia Dortmund 18 14 3 1 45–18 +27 45
2. Bayern München 18 12 3 3 39–19 +20 39
3. Mönchengladbach 18 11 3 4 37–18 +19 36
4. RB Leipzig 18 9 4 5 31–18 +13 31
5. Eintracht Frankfurt 18 9 3 6 37–24 +13 30
6. Wolfsburg 17 8 4 5 27–22 +5 28
7. Hoffenheim 18 6 7 5 33–26 +7 25
8. Werder Bremen 18 7 4 7 29–29 0 25