Bundesliga: Szalaiék folytatták jó sorozatukat

2014.02.01. 17:26
Boateng (balra) és Huntelaar Schalke-gólt ünnepel <br />(Fotó: Reuters)
Szalai Ádám csapata, a Schalke hazai pályán 2–1-re legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján. Szalai kispados volt, nem lépett pályára az immár négy forduló óta veretlen gelsenkircheni csapatban.

SCHALKE–WOLFSBURG 2–1

Az előző három fordulóban hét pontot gyűjtő Schalke az egy hellyel mögötte álló Wolfsburgot fogadta a szombat délután rangadóján, és már a 9. percben megszerezte a vezetést: egy jobb oldali szöglet után Kevin-Prince Boateng fejbe találta csapattársát, Felipe Santanát, de így lett jó, a védő fejéről a hálóba csorgott a labda.

A második játékrész elején Daniel Caligiuri az asszisztens megsértéséért piros lapot kapott, ám hiába kerültek emberelőnybe a hazaiak, Maximilian Arnold egy kipattanóból egyenlíteni tudott. A végén mégis a gelsenkircheniek nevethettek: Boateng jó lövéssel megszerezte a győztes gólt. A Schalke hazai pályán sorozatban negyedszer győzte le a Wolfsburgot.

LEVERKUSEN–STUTTGART 2–1
Három egymást követő vereség feledtetésének szándékával lépett pályára a Leverkusen, és bár az elején folytatódni látszott a rossz széria, a végére csak-csak meglett a régóta áhított győzelem. Két cserejátékos hozta össze a hazaiak győzelmét jelentő gólt a hajrában: Sidney Sam beadásából Eren Derdiyok fejelt a kapuba. A Bayer sorozatban harmadszor nyerte meg a két csapat párharcát.

HOFFENHEIM–HAMBURG 3–0
A két csapat augusztusi hamburgi meccsén Roberto Firmino két góllal és három gólpasszal járult hozzá a Hoffenheim meglepő és kiütéses győzelméhez (5–1), magától értetődő, hogy ez a meccs is a brazil góljával kezdődött: Firmino egy kontra végén lőtt a kapuba a 4. percben. Az első félidő hajrájában Niklas Süle fejessel szintén megbüntette a gyengélkedő HSV-védelmet, majd a fordulás után Andreas Beck is betalált – Firmino előkészítéséből. A Hoffenheim három meccs után nyert újra, míg a rossz passzban lévő Hamburg sorozatban az ötödik bajnokiját veszítette el, és 1974 májusa óta először esik meg vele, hogy egymást követő négy Bundesliga-mérkőzésen rendre legalább három gólt kap.

AUGSBURG–WERDER BREMEN 3–1
A Bundesliga jelenlegi második leghosszabb (immár hétmérkőzéses) veretlenségi sorozatával büszkélkedő Augsburg egy öngóllal hamar hátrányba került a Werder ellen, de a későbbiekben mind a játékával, mind az eredményességével demonstrálta, hogy melyik csapat van jobb formában.

MAINZ–FREIBURG 2–0
A két csapat legutóbbi négy meccsén mindig szerzett legalább egy pontot a vendég – ez a széria most megtört: a Mainz két dél-koreai légiósa góljával győzött, és sorozatban a harmadik győzelmét könyvelte el a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Schalke 04–Wolfsburg 2–1 (F. Santana 9., K-P. Boateng 81., ill. Arnold 65.)
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 2–1 (Kiessling 26., Derdiyok 84., ill. Leitner 12.)
Hoffenheim–Hamburg 3–0 (Roberto Firmino 4., Süle 44., Beck 60.)
Mainz–Freiburg 2–0 (Pak Dzsu Ho 24., Ku Dzsa Csol 86.)
Augsburg–Werder Bremen 3–1 (Werner 11., Halil Altintop 49., Hahn 55., ill. Callsen-Bracker 3. – öngól)
18.30: Hannover–Mönchengladbach (Tv: Eurosport2)

1. Bayern München 18 16 2 46–9 +37 50
2. Bayer Leverkusen 19 13 1 5 36–20 +16 40
3. Borussia Dortmund 19 11 3 5 42–23 +19 36