Bundesliga: Szalai 12 gólos, ezzel egyedüli magyar rekorder

2013.02.10. 16:20
Szalai Ádám a vezető gólját ünnepli (Fotó: Imago)
Szalai Ádám az Augsburg elleni vasárnapi német élvonalbeli bajnokin megszerezte szezonbeli 12. Bundesliga-találatát is, ezzel immár egyedüli rekorder: magyar légiós a német futball legmagasabb osztályában még sosem talált ennyiszer egy idényben a kapuba. A mérkőzés 1–1-es döntetlennel ért véget.

Szalai Ádám az első tíz percben két lövéssel veszélyeztetett, majd a 19. percben is kecsegtető helyzetbe került, ám a gól ekkor még elmaradt. Nem úgy a 43. percben!

Junior Díaz balról ívelt középre, Andreas Ivanschitz nem érte el fejjel a labdát, amely így jó lett az őrizetlenül hagyott Szalainak, aki jobbal habozás nélkül a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1

Két perccel a vezetés megszerzése után a mainzi Shawn Parker a labdáért vívott harcban sportszerűtlenül magasra emelte a lábát, fejbe rúgta a csereként éppen beállt Michael Parkhurstöt, amiért piros lapot kapott.

A Bundesliga történetében Parker az első játékos, aki élete első hét élvonalbeli mérkőzésén két piros lapot kapott. A statisztikai kuriózumnak kevéssé örültek a mainziak, különösen az 53. perctől, amikortól már nem vezettek: Sascha Mölders fejjel egyenlített. 1–1

A folytatásban a Mainz jobbára védekezésre kényszerült, és ezt a feladatát sikerrel látta el: ugyanúgy döntetlenre hozta a mérkőzést, ahogyan a Parker korábbi kiállításával súlyosbított Freiburg ellenit is. Szalai végigjátszotta a meccset.

Első győzelmét aratta bajnoki mérkőzésen 2013-ban a Freiburg, mely a 21. forduló záró mérkőzésén Pavel Krmas 87. percben szerzett góljával győzte le a Fortuna Düsseldorfot. A Freiburg legutóbbi három bajnokiján nem nyert, ezelőtt 2012. december 15-én, a Schalke 04 ellen ünnepelhette a három pont megszerzését.