Bundesliga: Stieberék lefékezték a Dortmundot; gólpassz Szalaitól

2015.03.07. 17:29
Arjen Robben (balra) és Juan Bernat köszönti a Bayern első gólszerzőjét, Xabi Alonsót (Fotó: Reuters)
Stieber Zoltán csapata, a Hamburg hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a négy győzelmet maga mögött tudó Dortmunddal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójának szombati játéknapján. A Hoffenheim a csereként beálló Szalai Ádám gólpassza ellenére 3–1-re kikapott idegenben a Schalkétól, míg a Bayern München három pontot vitt haza hannoveri túrájáról (3–1).

SCHALKE–HOFFENHEIM 3–1

Szalai Ádám a kispadon kapott helyet volt csapata ellen, onnan láthatta, hogy övéi kapják a Bundesliga szombat délutáni programjának első gólját. Sőt, a rutinos Christian Fuchs találatát még az első félidőben követte a fiatal Max Meyeré. S mire Szalai a 62. percben pályára lépett, Meyernek már megvolt a második gólja is – azaz eldőlt a meccs.

Szalai délutánja mindazonáltal nem maradt „üres”: ő adta a passzt Kevin Vollandnak ama ellencsapás során, amelyikből a vendégek csatára belőtte a szépítő gólt a 73. percben.

Szalai gólpassza 1.43-tól látható

A Schalkénak ez már a nyolcadik tétmeccse volt az idén, de csak először szerzett egynél több gólt.

HAMBURG–DORTMUND 0–0

A Hamburg Stieber Zoltánnal a kezdő tizenegyében fogadta a négy forduló óta nyerésben lévő Dortmundot, és szervezett, taktikus, a keménységet sem nélkülöző játékával terméketlenné tette ellenfele labdabirtoklási fölényét. A mérkőzést végigjátszó Stiebernek jó egy óra elteltével volt egy életerős távoli lövése, Roman Weidenfeller védett. A BVB négy győzelem után veszített pontokat a bajnokságban.

A HSV folytatta a Dortmund elleni jó szériáját: legutóbbi hat bajnokijukból mindössze egyet nyert meg a BVB – a négy hamburgi győzelem mellé most döntetlen került.

HANNOVER 96–BAYERN MÜNCHEN 1–3

Immár öt mérkőzés óta nyerésben van a Bayern a Bundesligában, noha az első gólt ezúttal az ellenfél szerezte. A 25. percben a gyors hannoveri támadás valósággal megbénította a bajor védelmet, és Kijotake Hirosi lapos lövése beakadt a jobb alsóba. Három percig tartott az előny, Xabi Alonso a rövid sarokba kanyarított szabadrúgásból gyorsan egyenlített. A fordulás után aztán Thomas Müller percei következtek: a világbajnok támadó előbb tizenegyesből, majd fejessel talált be, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Ahogyan várható volt, Arjen Robben felállította azt a bizonyos hatalmas Bundesliga-rekordot: a Bayern München holland futballistája századik bajnoki sikerét ünnepelhette – sokkal korábban érte el a bűvös százast, mint korábban bárki a német profi élvonal történetében.

AUGSBURG–WOLFSBURG 1–0

A Bayern győzelmi szériája nem szakadt meg, üldözőjéé, egyben legutóbbi legyőzőjéé, a sorozatban négyszer nyerő Wolfsburgé igen, méghozzá az elmúlt hetekben hullámvölgyben lévő Augsburg otthonában. Dominik Kohr a tizenegyese után kipattanó (jobban mondva Diego Benaglio által kivédett) labdából lőtte be a meccset eldöntő, csapata nyeretlenségi szériáját lezáró gólt.

FREIBURG–WERDER BREMEN 0–1

Egy jó széria után a brémaiak újra lelassítottak, a megelőző két fordulóban összesen egy pontot szereztek – éppen annyit, amennyit a náluk jóval kellemetlenebb helyzetben lévő szombati ellenfelük. Ezúttal azonban résen voltak: Franco di Santo szép lövésével megnyerték a mérkőzést, és megint feljebb kapaszkodtak a tabellán.

MAINZ–MÖNCHENGLADBACH 2–2

A Mainz kétgólos hátrányt ledolgozva harcolt ki 2–2-es döntetlent vendége, a Borussia Mönchengladbach ellen a szombat esti mérkőzésén. Raffael fejjel szerezte meg a vezetést a Gladbachnak – ez volt a 11. fejes gól, amelyet a Mainz ebben a szezonban kapott –, majd a fordulás után közeli lövéssel növelte az előnyt.

A kétgólos különbség ellenére korántsem volt vége a mérkőzésnek: a 73. percben Johannes Geis szabadrúgásból szépített, majd nem sokkal később – kihasználva, hogy a vendégek részéről Max Kruse nagy helyzetben hibázott, kapufát lőtt – Okazaki Sindzsi fejjel egyenlített.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Schalke 04–Hoffenheim 3–1 (Fuchs 12., M. Meyer 41., 53., ill. Volland 73.)
Augsburg–Wolfsburg 1–0 (Kohr 63.)
Hannover 96–Bayern München 1–3 (Kijotake 25., ill. Xabi Alonso 28., Th. Müller 61., 72. – az elsőt 11-esből)
Freiburg–Werder Bremen 0–1 (Di Santo 35.)
Hamburg–Borussia Dortmund 0–0
Mainz–Borussia Mönchengladbach 2–2 (Geis 73., Okazaki 77., ill. Raffael 27., 67.)

1. Bayern München 24 19 4 1 66–11 +55 61
2. Wolfsburg 24 15 5 4 53–28 +25 50
3. Mönchengladbach 24 11 8 5 33–20 +13 41
4. Schalke 24 11 5 8 35–28 +7 38
5. Augsburg 24 12 2 10 33–30 +3 38
6. Bayer Leverkusen 23 9 9 5 37–29 +8 36
7. Hoffenheim 24 9 6 9 37–38 –1 33
8. Werder Bremen 24 9 6 9 40–49 –9 33