Nemzetisport.hu 2012.12.15 17:43 Frissítve: 2014.12.04 01:52

Bundesliga: Stieber és Szalai is gólpasszt adott

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombat kora délutáni mérkőzései közül kiemelkedett a Bayer Leverkusen–Hamburg találkozó, amelyen könnyedén nyertek a hazaiak. A többi találkozón a magyarok közül Szalai Ádám és Stieber Zoltán assziszttal jeleskedett, Huszti Szabolcsnak ma nem igazán ment, Hajnal Tamás pedig csereként szállt be csapata (éppen Szalaiék ellen vívott) bajnokiján.

Szalai Ádám ezúttal gólt nem szerzett, de egy gólpasszt azért kiosztott (Fotó: Imago)

A Bayer Leverkusen félóra alatt elintézte odahaza a Hamburgot, hiszen két szép akció fejezett be gyönyörűen előbb Stefan Kiessling, majd André Schürrle. Innentől könnyedre vették a figurát a fekete-piros mezes hazaiak, pontosabban a hazaiak támadói, mert a középpályán csontrepesztő küzdelem zajlott olykor-olykor, és tekintélyes futómennyiségeket halmoztak fel a felek. Schürrle fél gőzzel eljutott két kapufáig, majd a teljesen széteső HSV-védelem mellett Kiessling a 66. percben eldöntötte a találkozót (jellemző módon kapusa adta a gólpasszt).

A Hannover Huszti Szabolccsal a kezdőben a Fortuna Düsseldorf vendége volt. A magyar fiú a 37. percben ügyesen készített elő Ya Konannak, aki azonban nem élt a lehetőséggel, két perc múlva pedig vezetést szerzett a hazai gárda Dani Schahin révén. A fordulást követően ismét hiába tálalt Huszti ügyesen Konan elé, ez a lehetőség is kimaradt, majd a középpályás is elhibázott egy lehetőséget, ám kisvártatva Mame Diouf bombagóllal egyenlíteni tudott. A hazaiak azonban újítottak, és Ken Ilsö csodás szabadrúgásgóljára már nem érkezett válasz hannoveri részről.

A kisebb sérüléssel bajlódó Hajnal Tamás a kispadon kezdte a Mainz–Stuttgart találkozót, a hazaiaknál Szalai Ádám természetesen a pályán állva hallhatta a kezdő sípszót. A támadó az első félidőben főként Andreas Ivanschitzcal összejátszva egy-két kisebb lehetőségig jutott – bezzeg csapattársa, Heinz Müller a kapuba talált (fájdalom, sajátjába, a kapus ugyanis maga mögé bűvészkedte Martin Harnik középre tartó fejesét). A hibát egy másik Müller, Nicolai csakhamar jóvátette, majd a 61. percben Szalai csak néhány centiméterrel tévesztette el a VfB kapuját. Viszont tíz perc múlva a kapus Müllertől kapott labdát a támadó lekészítette a szélső Müllernek, aki bevette fejjel a stuttgarti kaput. A legvégén Elkin Soto is megtette ezt. Hajnal a 68. percben lépett pályára Raphael Holzhauser helyére, de nem tudott fazont szabni csapatának.

Stieber Zoltán kezdett a Greuther Fürth színeiben az Augsburg ellen, és az első félidőben bizony nem vitézkedett honfitársunk, igaz, csapata sem. A vendégek vezetéshez jutottak, ám a szünet után Stieber megtáltosodott, mert előbb adott egy gólpasszt Lasse Sobiechnek, majd szinte kihagyhatatlan helyzetbe hozta Christopher Nöthét, ám társa kihagyta a hatalmas ziccert. A hajrában több gólt már nem született, csak két piros lap került kiosztásra.

A Wolfsburg alaposan belefutott a késbe az első 45 percben odahaza az Eintracht Frankfurt ellen, lévén a vendégek Alexander Meier és Inui Takas révén hat perc alatt kétgólos előnyhöz jutottak, a hazai Josué pedig a kiállítás sorsára. A várt hazai viharos rohamok elmaradtak, Diegóék a néhány adódó lehetőséggel sem éltek, így pont nélkül maradtak a „farkasok”.

BUNDESLIGA
17. forduló
Bayer Leverkusen–Hamburg 3–0 (Kiessling 26., 66., Schürrle 36.)
Fortuna Düsseldorf–Hannover 2–1 (Schachin 38., Ilsö 83., ill. Mame Diouf 69.)
Greuther Fürth–Augsburg 1–1 (Sobiech 69., ill. Mölders 9.)
Mainz–VfB Stuttgart 3–1 (N. Müller 55., 71., E. Soto 90., ill. H. Müller 48. – öngól)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 0–2 (A. Meier 12., Takasi 17.)

Később:
Schalke 04–Freiburg (Tv: Eurosport2)
Korábban:
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Shaqiri 59., ill. Max 21. – 11-esből)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.