Bundesliga: Sancho döntött a Ruhr-vidéki derbin, Gulácsi 3 gólt kapott

2018.12.08. 17:31
A Dortmund tartja előnyét a Bundesliga élén (Fotó: AFP)
A listavezető Borussia Dortmund 2–1-es győzelmet aratott az ősi rivális Schalke otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában. A Bayern München magabiztosan győzött a Nürnberg ellen, míg a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló Lipcse nagy pofont kapott a Sallai Rolandot nélkülöző Freiburgtól. Szalai Ádám egy félidőt kapott csereként a Hoffenheimben.

Ugyan a Bajnokok Ligájában magabiztosan jutott tovább, a Bundesligában csupán három ponttal kerülte el a 14. forduló előtt a kiesőzónát a Schalke, amelynek így különösen fontos lett volna egy jó eredmény a szomszédvár Borussia Dortmund ellen.

Ám hiába a nagy fogadkozás, már a 7. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Marco Reus szabadrúgása után Thomas Delaney vette be a hazai kaput (0–1). A dán középpályás a Borussia 16. játékosa volt a szezonban, aki gólt tudott szerezni.

A BVB a folytatásban is dominált, a Schalke az egész első félidőben csupán egyszer tudta eltalálni a kaput.

Fordulás után kissé leült a mérkőzés, inkább a küzdelem dominált. A 61. perben a Schalke egy vitatható tizenegyes után egalizált: Daniel Caligiuri magabiztosan gurított a bal alsó sarokba, míg Roman Bürki jobbra vetődött (1–1).

A Dortmundnak azonban volt válasza, a 74. minutumban Jadon Sancho találatával végül csak begyűjtötte a három pontot a Veltins Arénában (1–2).

A Bayern München ezzel párhuzamosan magabiztosan győzte le a Nürnberget, a bajorországi derbin Robert Lewandowski duplázott, majd a második félidőben Franck Ribéry állította be a 3–0-s végeredményt.

Szintén 3–0 állt a Freiburg–RB Leipzig találkozó végén is az eredményjelzőn. A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg háromszor vette be Gulácsi Péter kapuját – ebből egyszer tizenegyesből. Willi Orbán ezúttal is a kispadról nézte végig az összecsapást.

Szalai Ádám a szünetben állt be az ekkor 2–1-es hátrányban lévő Hoffenheimbe, amely Andrej Kramaric találatával mentette meg az egyik pontot Wolfsburgban (2–2).

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Bayern München–Nürnberg 3–0 (Lewandowski 9., 27., Ribéry 56.)
Schalke 04–Borussia Dortmund 1–2 (Caligiuri 61., ill. Delaney 7., Sanchho 74.)
Bayer Leverkusen–Augsburg 1–0 (Baumgartlinger 75.)
Freiburg–RB Leipzig 3–0 (Petersen 12., Waldschmidt 46. – 11-esből, M. Frantz 52.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (Bicakcic 28. – öngól, Ginczek 31., ill. Belfodil 4., Kramaric 71.)