Bundesliga: Rudnevs gólja döntött az északi derbin

2013.01.27. 17:24
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Hamburg 3–2-re legyőzte a Werder Brement hazai pályán. A 98. északi derbin a brémaiak kerültek előnybe a kilencedik percben, ám a házigazdák erre három góllal válaszoltak, a végén még emberhátrányba is kerülő vendégek már csak szépíteni tudtak.

A 9. percben Alekszandar Ignjovszki jobb oldali beadását követően Assani Lukimya volt eredményes fejjel, így vezetett a Werder. A 22. minutumban jött az egyenlítés: Szon Hung Min zseniális találatával egalizált a Hamburg, a szünetben 1–1 állt az eredményjelzőn.Assani Lukimya volt eredményes fejjel, így vezetett a Werder. A 22. minutumban jött az egyenlítés: Szon Hung Min zseniális találatával egalizált a Hamburg, a szünetben 1–1 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Szon gólpasszal rukkolt ki, középre adását Dennis Aogo vágta a hálóba öt méterről, ezzel már vezetett a HSV. Sőt az 52. percben már két gól volt a hazaiak előnye, Aogo asszisztját a ZTE-ben is megforduló Artjoms Rudnevs továbbította a brémaiak kapujába (3–1).

Két perccel később jött a szépítés, Theodor Gebre Selassie passzolt a tizenhatos vonalánál Szokratisz Papaszthatopuloszhoz, aki a házigazdák hálójába tekert (3–2).

A 80. percben a Werder csapatkapitánya, Clemens Fritz egy elkésett belépő után megkapta második sárgáját, így a brémaiak tíz emberre fogyatkoztak. Marko Arnautovic a 90. és a 91. percben is begyűjtött egy-egy sárgát, így ő is mehetett idő előtt zuhanyozni, a vendégek kilenc emberrel maradtak az utolsó percekre, a végeredmény pedig már nem változott.

A HSV győzelmével javított az északi derbik örökmérlegén: 98 találkozót követően 31 hamburgi siker áll a históriás könyvekben, a Werder 34-szer hagyhatta el győztesen a pályát 33 döntetlen mellett.

BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Hamburg–Werder Bremen 3–2 (Szon H. M. 23., Aogo 46., Rudnevs 52., ill. Lukimya 9., Szokratisz 54.)