A Hertha legyőzésével ismét a Bundesliga élére állt a Leipzig

2016.12.17. 15:20
Szombaton először Timo Werner intette csendre a berlinieket (Fotó: AFP)
Hazai győzelem a Bundesliga „magyar rangadóján”: a Leipzig – Gulácsi Péterrel a kapujában – 2–0-ra győzött Dárdai Pál csapata, a Hertha ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ

RB Leipzig–Hertha BSC 2–0 (Ti. Werner 40., Orban 62.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Emlékeznek még az idősebbek a René Müller – Ronald Kreer, Frank Baum, Matthias Lindner, Uwe Zötzsche – Heiko Scholz, Uwe Bredow, Frank Edmond (Hans-Jörg Leitzke, 55.), Matthias Liebers (Dieter Kühn) – Olaf Marschall, Hans Richter összetételű, Kupacsapatok Európa-kupája-döntős Lipcsére? Nem?

„CSÚCSTELJESÍTMÉNY”
Gulácsi Péter és Dárdai Pál villámértékelése itt!

Pedig az „NDK-s Loksi” majdnem meglepte a fináléban a sokkal jobb erőkből álló (Stanley Menzo, Sonny Silooy, Frank Rijkaard, Aron Winter, Jan Wouters, Arnold Mühren, John van't Schip, Marco van Basten, Rob Witschge, Dennis Bergkamp, az edző pedig egy bizonyos Johan Cruyff volt) Ajaxot, de egy góllal kikapott.

Scholz később a Werderig és az egyesített német válogatottig jutott, akárcsak a gólvágó, a Kaiserslauternben kivirágzó, 1998-as világbajnoki résztvevő Marschall – ki gondolta volna 1987-ben, hogy jó 30 év múlva sokáig vezeti a Bundesligát egy lipcsei csapat?!

Igaz, azóta sok víz lefolyt a Pleissén, és ez a Lipcse már nem az a Lipcse – de sokat változott Berlin is...

Most rangadót, keleti és igazán magyaros derbit vívott egymással a dobogón álló RB Leipzig és a Lipcsébe látogató Hertha. A hazaiaknál természetesen kezdett Gulácsi Péter, a berliniek összeállításával pedig meglepte ellenfelét Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője, ugyanis alapemberei hiányában is bátran a Salomon Kalou, Vedad Ibisevic, Julian Schieber támadótrióval kezdett – a csapat történetében először.

Mögöttük öt hátvéddel operált a Hertha, amely hamar vezetést szerezhetett volna, ha Schieber nem bukik meg labdavezetésből. Helyzettel válaszolt az RB, amely tekintélyes mezőnyfölényt harcolt ki, de sokáig csak közepesen veszélyes középtávoli lövésekig jutott, ám a szünet előtt Timo Werner megtörte a jeget. 1–0!

A fiatal támadóval szemezgetett korábban a Hertha is, de a lipcsei egylet végül tízmillió eurót fizetett érte...

A Werner-góllal gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, a tartalékos Hertha elképesztően pontatlanul és egy idő után már hitehagyottan futballozott. Az édesapja révén félig magyar Willi Orban fejelt még egy szép gólt (2–0), de ennek Dárdai félig sem örült, a berlinieknek esélyük sem volt a szépítésre.

Kalmár Zsolt ezúttal a kispadon ült, de a végén együtt ünnepelhetett társaival: ismét vezeti a Bundesligát a Leipzig, és ha vasárnap nem nyer a Bayern Kleinheisler Lászlóék otthonában, az élen is marad.

Az évet pedig a müncheni rangadóval zárják Gulácsiék...

RÖVIDEN A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Wolfsburg–Frankfurt 1–0: Huszti Szabolcs az első félidőben egy taktikai szabálytalanságért sárga lapot kapott, Niko Kovac részben elővigyázatosságból dönthetett úgy, hogy a magyar légiós helyére hozza be a támadó Alex Meiert a szünetben (akkor már vezetett a Wolfsburg). A húzás nem jött be, hiszen éppen Meier puskázta el a legnagyobb egyenlítési lehetőséget – a 67. percben megítélt tizenegyest a hazai kapu fölé bombázta. A Frankfurt legutóbb október elsején veszített bajnokit, veretlenségét azóta nyolc fordulón át őrizte.

Schalke–Freiburg 1–1: A nyáron igazolt Jevhen Konopljanka megszerezte első gólját a Bundesligában, a Schalke az ukrán légiós fejesével kerülte el, hogy sorozatban a harmadik bajnokiját is elveszítse.

Mainz–Hamburg 3–1: Danny Latza a korábbi 33 német élvonalbeli bajnokiján egy gólt sem szerzett, szombaton viszont hármat is, csapata elsősorban neki köszönheti, hogy három vereség után újra győzött a bajnokságban.

Augsburg–Mönchengladbach 1–0: A héten az utánpótlásból előléptetett beugró edzővel, Manuel Baummal véget vetettek négymeccses nyeretlenségüknek a hazaiak. A meccs egyetlen gólját fejelő osztrák Martin Hinteregger először volt eredményes a német élvonalban.

Werder Bremen–Köln 1–1: A korábban Magyarországon is légióskodó Artjoms Rudnevs megszerezte a vezetést a vendégeknek, de a győzelem nem lett meg. A kölniek négy forduló óta nem nyertek, a Werder négy forduló óta veretlen.

Bundesliga 2.: A pénteki három döntetlen után a két szombati meccsnek sem volt győztese, egyelőre „százszázalékos iksz” ez a forduló.