Bundesliga: négyet kapott a Leverkusen a Dortmundtól

2018.04.21. 20:21
Rangadónak indult, végül mégis sima hazai győzelem született a német élvonalbeli bajnokság 31. fordulójának szombati záró mérkőzésén: a harmadik helyen álló Borussia Dortmund meglepő könnyedséggel, 4–0-ra verte meg a találkozó előtt vele azonos pontszámmal, de eggyel mögötte, a 4. helyen álló Leverkusent.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 4–0 (J. Sancho 13., Reus 55., 79., Philipp 63.) NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ

A találkozó első félidejében még csak egy gólt láthatott a nagyérdemű: Jadon Sancho csavart a bal alsóba Christian Pulisic átadása után a 13. percben. Az már aztán nem az angol utánpótlás-válogatott játékoson múlott, hogy az első 45 percben már nem esett több gól: a dortmundiaknak a 37. percben megítélt büntetőt ugyanis nem ő, hanem Marco Reus hagyta ki.

Fordulás után már higgadtabb volt a dortmundi, Götze szöktetését éles szögből helyezte a kapuba, s Max Philipp gólja után ő állította be a 4–0-s végeredményt is, a második gólpasszát jegyző Sancho remek beadása után okosan fejelt az ötös jobb sarkától a hálóba.

Ha Reus belövi a büntetőt, három hét híján négy év után szerezhetett volna ismét mesterhármast a német élvonalban – legutóbb 2014. március 29-én a Stuttgart elleni 3–2-es győzelem alkalmával jegyzett mesterhármast a bajnokságban.

A Bayer Leverkusen néhány nap alatt 10 gólt kapott: kedden a Bayern München 6–2-re verte meg a Német Kupában, amire jött most ez a négyes a bajnokságban – nem Heiko Herrlich a legboldogabb edző mostanában a Bundesligában.

KORÁBBAN
RB Leipzig–Hoffenheim 2–5 (N. Keita 58., Konate 88., ill. Uth 14., 59., Gnabry 35., Kaderábek 45., Rupp 64.)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 0–3 (Selke 57. – 11-esből, Leckie 77., Esswein 91.)
Hamburger SV–Freiburg 1–0 (Holtby 54.)
Hannover–Bayern München 0–3 (Th. Müller 57., Lewandowski 73., Rudy 89.)
VfB Stuttgart–Werder Bremen 2–0 (Gentner 13., Özcan 91.)

1. Bayern München 31 25 3 3 84–22 +62 78
2. Schalke 30 16 7 7 47–33 +14 55
3. Borussia Dortmund 31 15 9 7 61–41 +20 54
4. Bayer Leverkusen 31 14 9 8 55–41 +14 51
5. Hoffenheim 31 13 10 8 60–44 +16 49