Bundesliga: nagyszerű gólok és döntetlen Brémában

2019.01.26. 20:29
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján a Werder Bremen hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Eintracht Frankfurttal.

A Werder Maximilian Eggestein góljával szerezte meg a vezetést (1–0). A 22 éves német támadó parádés mozdulatok után talált a vendégek kapujába. A brémaiaké ezzel az egyetlen olyan csapat a 19 forduló alatt, amely mindegyik bajnoki mérkőzésén betalált. Nem örülhettek azonban sokáig, hiszen Ante Rebic nyolc perccel később egy pimasz cselt követően hatalmas gólt lőtt, így döntetlennel mehettek szünetre a felek (1–1).Maximilian Eggestein góljával szerezte meg a vezetést (1–0). A 22 éves német támadó parádés mozdulatok után talált a vendégek kapujába. A brémaiaké ezzel az egyetlen olyan csapat a 19 forduló alatt, amely mindegyik bajnoki mérkőzésén betalált. Nem örülhettek azonban sokáig, hiszen Ante Rebic nyolc perccel később egy pimasz cselt követően hatalmas gólt lőtt, így döntetlennel mehettek szünetre a felek (1–1).

A második félidő elején ismét előnybe került a Werder: Martin Harnik egy megkerülős csellel verte át az Eintracht kapusát, Kevin Trappot, majd könnyen a hálóba gurította a labdát (2–1). A kedvező eredményt viszont ebben a játékrészben sem tudták megtartani a hazaiak, mert a 68. percben büntetőhöz jutott a Frankfurt, amit Sébastien Haller értékesített (2–2).

A továbbiakban mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei a győzelem megszerzésére, de nem esett több gól, így egy-egy pont járt mindkét gárdának a mérkőzés végén.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 (M. Eggestein 27., Harnik 52., ill. Rebic 35., Haller 68. – 11-esből)

Korábban
Borussia Dortmund–Hannover 96 5–1 (Hakimi 24., Reus 60., Götze 63., Guerreiro 67., Witsel 91., ill. Bakalorz 87.)
Borussia Mönchengladbach–Augsburg 2–0 (Wendt 79., Hermann 93.)
Freiburg–Hoffenheim 2–4 (Höler 42., Niederlechner 77., ill. Joelinton 19., Kramaric 59., 72. – az elsőt 11-esből, Demirbay 86.)
Mainz 05–Nürnberg 2–1 (Brosinski 12. – 11-esből, Quaison 73., ill. Margreitter 43.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 0–3 (Havertz 44. – 11-esből, Volland 62., Brandt 88.)

Pénteken játszották
Hertha BSC–Schalke 04 2–2 (Grujics 39., Ibisevic 45+4., ill. Konopljanka 17., Uth 45.)