Bundesliga: majd' két hónap után nyert újra a Wolfsburg

2018.01.28. 20:09
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában a Bayer Leverkusen 2–0-ra legyőzte a Mainzot és őrzi második helyét a tabellán. A forduló zárómérkőzésén a Wolfsburg Yunus Malli közel harmincméteres találatával 1–0-ra győzött a Hannover otthonában, megszakítva így ötmeccses nyeretlenségi sorozatát.

A Leverkusen nem sok esélyt adott a Mainznak, igaz, a nagy labdabirtoklási fölénye az első félidőben még nem vezetett eredményre. Néhány perccel a fordulást követően aztán elsült Leon Bailey bal lába:Leon Bailey bal lába:

A húszéves jamaicai ebben a szezonban már 8 gólnál tart, az ezt megelőző három meccsén háromszor volt eredményes. A végeredményt a 68. percben Wendell állította be büntetőből.

A Wolfsburg december 3-án nyert legutóbb, azóta döntetlent játszott a Hamburggal, a Leipziggel és a Dortmunddal, valamint kikapott a Kölntől és a Frankfurttól.

A forduló további eredményei
Bayern München–Hoffenheim 5–2(Lewandowski 20., J. Boateng 25., Coman 64., Ar. Vidal 67., S. Wagner 90., ill. Uth 3., Gnabry 12.)
Borussia Dortmund–Freiburg 2–2(Kagava 9., Toljan 93., ill. N. Petersen 21., 68.)
RB Leipzig–Hamburg 1–1(Bruma 9., ill. Kosztics 29.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1(Jojics 40., ill. Caiuby 77.)
VfB Stuttgart–Schalke 0–2(Naldo 14., Harit 19. – 11-esből.)
Werder Bremen–Hertha BSC 0–0
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach2–0 (K-P. Boateng 43., Jovics 92.)