Bundesliga: legyőzte a nyeretlen a veretlent

2017.10.01. 15:30
Niederlechnert nem mindig sikerült megállítania a vendégeknek (Fotó: AFP)
A sérült Szalai Ádámot nélkülöző, hat mérkőzés után még veretlen Hoffenheim 3–2-re kikapott az addig nyeretlen Freiburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában.

Pedig minden a papírformának megfelelően indult, a 14. percben Wagner indításával Hack lépett ki, és 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

Egy perc múlva egyenlítettek a hazaiak, egy bal oldali beadás Niederlechnert talált üresen, aki egy csellel elfektette védőjét, majd visszahúzta a labdát a rövid, bal alsó sarokba (1–1).

A 18. percben már a hazaiaknál volt az előny, egy bal oldali szögletet követően Höfler a röviden megcsúsztatta a labdát, Söyüncü közelről pedig a hálóba bólintott (2–1).

A 87. percben minden eldőlt, Petersen passzát követően Stenzel 14 méterről megszerezte a hazaiak harmadik gólját (3–1).

A 3–2-es végeredményt a 91. percben Schuster állította be, aki egy fejest követően nem tudott felszabadítani és a saját kapuját vette be.