Bundesliga: korábbi játékosa okozta a Dortmund vesztét

2019.03.01. 22:31
Marco Reus és Jadon Sancho sem tudott segíteni a Dortmundon (Fotó: AFP)
Meglepetéssel kezdődött a német Bundesliga 24. fordulója: a kiesés ellen küzdő Augsburg 2–1-re legyőzte a listavezető Borussia Dortmundot.

A Bayern München elleni fájdalmas vereséget a Freiburg kiütéses győzelme tetézte az Augsburgnál, amelyre ezúttal a Borussia Dortmund várt. A fekete-sárgák a Tottenham elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóját megelőző utolsó bajnokijukra készültek, és bár a Bayer Leverkusen elleni győzelemmel némileg sikerült feledtetni az utóbbi hetek rossz eredményeit, így is égetően szükségük volt a három pontra.

A felek nem húzták egymás idejét óvatoskodással, a vendégek lehetőségét egy tizenegyesgyanús szituáció követte a túloldalon, ám les miatt nem kellett azon vitatkozni, hogy büntetőt ért-e az eset. Az első nagyobb helyzetre a 8. percig kellett várni, Marco Reus kissé kiszorított helyzetből nem tudott túljárni a kapus eszén.

Az Augsburg a játékrész első felét elhagyva jegyezhetett csak fel említésre méltó lehetőséget, abból viszont rögtön gól lett: Dan-Axel Zagadou vétette el a labdát az oldalvonalnál, André Hahn középre adását Dzsi Dong Von szelídítette meg, és bár az első lövését még blokkolták a védők, másodszorra már nem hibázott a dél-koreai (1–0).

A Dortmund rögtön eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, a hajrában jöttek a helyzetek is, Jacob Bruun Larsen azonban nem tudott élni a ziccerével: a fiatal dán pazarul vette át a labdát, hogy aztán hat méterről telibe lője Gregor Kobelt…

A fordulás után ismét nagyot hibáztak a dortmundiak, ezúttal Asraf Hakimi adta el a labdát, Dzsi Dong Von pedig köszönte szépen, és zseniális villanással megduplázta az Augsburg előnyét (2–0). A Dortmund korábbi támadója már a negyedik gólját szerezte volt csapata ellen.

Az utolsó húsz percre már nyomasztóvá vált a Dortmund fölénye, és ezt már nem bírta el a hazai védelem: a csereként beálló Paco Alcácer higgadtan a kapu bal oldalába lőtt Mario Götze passza után – ezúttal is érthetetlen labdaeladás előzte meg a találatot (2–1). A spanyol csatár december közepe után volt ismét eredményes a Bundesligában.

A Dortmund mindent megtett az utolsó percekben, hogy legalább az egyik pontot megmentse, ám a hazai védelem nagyszerűen állta a sarat, ha pedig Alcácerék eljutottak a kapuig, akkor a kiválóan védő Kobel volt a helyén.

Lucien Favre együttese a legutóbbi öt bajnokijából négyet nem tudott megnyerni, ráadásul elszenvedte második vereségét, így amennyiben a Bayern München nyer a Mönchengladbach otthonában, pontszámban beéri riválisát. Az Augsburg győzelmének köszönhetően kissé eltávolodott a kiesőzónától, és megszakította három vesztes mérkőzésből álló negatív sorozatát – nem mellesleg az első sikerét jegyezhette hazai pályán a Dortmund ellen.