Bundesliga: kettő ide, kettő oda – döntetlen a nyitányon

2018.03.02. 22:25
A szakadó hóban is élvezetes meccset játszott a Gladbach a Werderrel (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 25. fordulójának nyitó mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach hazai pályán 2–0-ra is vezetett már a Werder Bremen ellen, de 2–2-es döntetlennel zárult a találkozó.

Nincs világverő formában a Mönchengladbach: a legutóbbi öt bajnokijából négyet elveszített, ráadásul ezeken a meccseken gólt sem tudott szerezni. Múlt szombaton a Hannover ellen megtört a rossz széria, idegenben nyert a Borussia 1–0-ra, és a Werder Bremen ellen készült az újabb diadalra. A brémaiak is jó morállal érkeztek a találkozóra, ugyanis legutóbb a Hamburgot verték meg 1–0-ra a mindig nagy presztízsű északi derbin.

Nem sokáig kellett várni az első gólra ezen az összecsapáson, az ötödik percben megszerezte a vezetést a Gladbach: Denis Zakaria adott középre a bal szélről, a Werder játékosa, Thomas Delaney tökéletesen visszapasszolta a Gladbach középpályásának, aki köszönte szépen, és éles szögből a hosszúba lőtt Jirí Pavlenka kapus mellett. (1–0)

A mezőnyfölényben lévő hazaiak a 33. percben tovább növelték az előnyüket. Ismét Zakaria volt a főszereplő, aki ezúttal a jobb oldalon tűnt fel és mutatott be szép cseleket, majd az alapvonalról élesen középre lőtt, és a menteni igyekvő Niklas Moisanderről a saját kapujába pattant a labda. (2–0)

A szünetben megérdemelten vezetett két góllal a Gladbach. A fordulás után alig negyedórával viszont szépíteni tudott a Werder Bremen: Max Kruse szögletére Delaney érkezett remek ütemben, és tíz méterről a léc alá stukkolt, javítva a hazaiak első góljánál elkövetett hibáját. (2–1)

Sőt! A Werder olyannyira elkezdett éledezni a szakadó hóban, hogy a 78. percben ki is egyenlített. A jobb oldalon vezetett támadást a vendégcsapat, Kruse ugratta ki Maximilian Eggesteint, akinek centerezését Jérome Gondorf készítette le háttal a kapunak az érkező Aron Jóhannsson elé, az amerikai válogatott játékos pedig az ötösről kíméletlenül a hálóba bombázott. (2–2)

Az eredmény a hajrában már nem változott, a bennmaradásért küzdő Werder Bremen fontos pontot szerzett, a Gladbach pedig nagy lehetőség szalasztott el a Bayern München mögötti élbolyhoz való felzárkózásra.