Nemzetisport.hu 2012.12.09 19:22 Frissítve: 2014.02.17 01:22

Bundesliga: Huszti két gólt vállalt a Leverkusen legyőzéséből

A két gólt szerző Huszti Szabolcs vezérletével 3–2-re nyert a Hannover a Bayer Leverkusen ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

Huszti két büntetőt is gólra váltott a Leverkusen ellen (Fotó: Imago)

A Bundesligában második helyen tanyázó, a listavezető Bayern Münchent üldöző Leverkusen már a 2. percben vezetést szerzett Hannoverben Gonzalo Castro góljával, de a hazaiak Huszti Szabolcs büntetőjével egyenlítettek, így a szünetben 1–1-gyel fordultak a csapatok.

A második játékrészben gyors gólváltással kezdtek a felek: a Hannover részéről Mame Biram Diouf, a „gyógyszergyáriaktól” Stefan Kiessling volt eredményes. A két gól egy percen belül esett.

Huszti ezt követően maga harcolt ki tizenegyest a 69. percben, majd higgadtan értékesítette is azt – ezzel beállítva a 3–2-es végeredményt.

Sokba kerülhet ez a vereség még a Leverkusennek, hisz hátránya immár 11 pont a müncheniekkel szemben.

Huszti Szabolcs ötödik gólját szerezte a Bundesliga mostani kiírásában, a szezonban összesen már kilencnél jár.

HUSZTI KÉT BÜNTETŐJE

Az első Huszti-gól

A második Huszti-gól

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Hannover–Bayer Leverkusen 3–2 (Huszti 20., 69. – mindkettőt 11-esből, Diouf 57., ill. Castro 2., Kiessling 58.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.