Nemzetisport.hu 2012.12.09 19:22 Frissítve: 2014.02.17 01:22

Bundesliga: Huszti két gólt vállalt a Leverkusen legyőzéséből

A két gólt szerző Huszti Szabolcs vezérletével 3–2-re nyert a Hannover a Bayer Leverkusen ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

Huszti két büntetőt is gólra váltott a Leverkusen ellen (Fotó: Imago)

A Bundesligában második helyen tanyázó, a listavezető Bayern Münchent üldöző Leverkusen már a 2. percben vezetést szerzett Hannoverben Gonzalo Castro góljával, de a hazaiak Huszti Szabolcs büntetőjével egyenlítettek, így a szünetben 1–1-gyel fordultak a csapatok.

A második játékrészben gyors gólváltással kezdtek a felek: a Hannover részéről Mame Biram Diouf, a „gyógyszergyáriaktól” Stefan Kiessling volt eredményes. A két gól egy percen belül esett.

Huszti ezt követően maga harcolt ki tizenegyest a 69. percben, majd higgadtan értékesítette is azt – ezzel beállítva a 3–2-es végeredményt.

Sokba kerülhet ez a vereség még a Leverkusennek, hisz hátránya immár 11 pont a müncheniekkel szemben.

Huszti Szabolcs ötödik gólját szerezte a Bundesliga mostani kiírásában, a szezonban összesen már kilencnél jár.

HUSZTI KÉT BÜNTETŐJE

Az első Huszti-gól

A második Huszti-gól

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Hannover–Bayer Leverkusen 3–2 (Huszti 20., 69. – mindkettőt 11-esből, Diouf 57., ill. Castro 2., Kiessling 58.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Emellett talán hosszú távon főképpen Szoboszlai lehet az, aki javíthat a labdarúgókról alkotott képen, erősíthet társadalmi-gazdasági beágyazottságukon.

2019.11.09 22:14:24

Német labdarúgás KAMLER JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. Még szerencse, hogy Jürgen Klopp volt az edzője.

2019.11.09 17:19:13

Német labdarúgás M. G.

Lewandowski megint megállíthatatlan volt, a BVB gyámoltalan és teljesen veszélytelen.

2019.11.09 07:25:44

Német labdarúgás TÓTH ÁDÁM

Hans-Dieter Flick jövőjéről is dönthet a meccs, Lucien Favre inkább megkímélte magát az utóbbi hetekben.