Bundesliga: hosszabbításban nyert a Dortmund, megelőzte a Bayernt

2019.03.30. 17:26
Paco Alcácer a 90. perc után duplázott a Wolfsburg ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szombati játéknapján a Borussia Dortmund Paco Alcácer hosszabbításban lőtt duplájával legyőzte a Wolfsburgot, így megelőzte a Freiburg otthonában 1–1-es döntetlent játszó Bayern Münchent, és ismét listavezető.

Korán hátrányba került a Bayern München a Sallai Rolandot továbbra is nélkülöző Freiburg otthonában: a 3. percben Lucas Holer fejesével szerezték meg a vezetést a hazaiak (1–0). A bajorok nem tétlenkedtek sokáig, a 22. percben egy szöglet utáni kavarodásban Robert Lewandowskihoz került a labda, és a lengyel csatár az átvétel után kapásból védhetetlenül a freiburgiak kapujába lőtt (1–1). A szünetig nem született több gól, de egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet a hazaiak: a Freiburg kilenc lövéssel próbálkozott a Bayern ellen a játékrészben, ennyire pedig még egyetlen csapat sem volt képes a bajorok ellen ebben az idényben.

A második félidőben már jobban uralták a játékot a vendégek, de nem tudtak betalálni, így a Bayern München fontos posztokat vesztett Freiburgban.

Marco Reus ezúttal nem sérülés, hanem kislánya születése miatt hagyta ki a Wolfsburg elleni találkozót, így dortmundi karrierje során először Manuel Akanji vezethette ki csapatkapitányként az együttest a Signal Iduna Parkban. Az első nagy lehetőség Mario Götze előtt adódott, de sem ő, sem Wout Weghorst a másik oldalon nem tudta megszerezni a vezetést erő gólt.

A szünetet követően is kiegyenlített játék folyt, nagyobb helyzetek nélkül. Egészen a 91. percig, amikor szabadrúgáshoz jutott a Dortmund, és Paco Alcácer 18 méterről a kapuba bombázott (1–0). A spanyol támadó három perccel később kontra után is betalált, beállítva a 2–0-s végeredményt. A dortmundiak ezzel megelőzték a tabellán a Bayernt, így kétpontos előnnyel utazhatnak jövő héten Münchenbe, hogy ott megvívják a „bajnoki döntőt”.

A negyedik Mönchengladbach a parádés őszi szezont követően, úgy tűnik, hogy nem tud kikecmeregni a tavaszi hullámvölgyből, hiszen a Düsseldorf nagyjából negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést ellene. A hazaiak Rouwen Hennings duplájával és Kevin Stöger góljával a 16. percben már 3–0-ra vezettek, és a vendégeknek csupán a szépítő gól jött össze a hajrában, Denis Zakaria jóvoltából (3–1). A Mönchengladbach ezzel a vereséggel vissza is csúszhat az ötödik helyre, ha a Frankfurt holnap pontot szerez hazai pályán a Stuttgart ellen.

A Nürnberg–Augsburg mérkőzésen a gól nélküli első félidő után a szünetet követő hetedik percben már be is találtak a hazaiak, szabadrúgásból Mikhael Ishak volt eredményes. A hajrában még Mathias Pereira és Eduard Lowen is betalált, így az eddigi sereghajtó Nürnberg örülhetett a három pontnak (3–0).

A Werder Bremen Milot Rashica góljával már a 3. percben vezetést szerzett hazai pályán a Mainz ellen, majd a 36. percben Max Kruse megduplázta az előnyt. A szünet után jobban kezdtek a vendégek, Robin Quaison remekül érkezett egy rövid beadásra, és szépített. Nem tartott azonban sokáig a Mainz öröme, hiszen Max Kruse második góljával ismét két gól volt a differencia a két csapat között, ami meg is maradt a hármas sípszóig (3–1).

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Wolfsburg 2–0 (Paco Alcácer 91., 94.)
Werder Bremen–Mainz 3–1 (Raschica 3., M. Kruse 36., 63., ill. Quaison 52.)
Freiburg–Bayern München 1–1 (Holer 3., ill. Lewandowski 22.)
Fortuna Düsseldorf–Borussia Mönchengladbach 3–1 (Hennings 6., 16., Stöger 12., ill. Zakaria 83.)
Nürnberg–Augsburg 3–0 (Ishak 52., M. Pereira 88., Lowen 92.)

KÉSŐBB
18.30:RB Leipzig–Hertha BSC (Tv:Sport2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 4–1 (Belfodil 10., 61., S. Bender 51. – öngól, Kramaric 79., ill. Volland 17.)