Bundesliga: hiába Donisz bombája, a Bayern kiütötte a VfB-t

2019.01.27. 17:29
A Bayern négyszer is ünnepelhetett a Stuttgart ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai pályán 4–1-re legyőzte a VfB Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójában, ezzel továbbra is hat pont a hátránya a listavezető, szombaton szintén győzedelmeskedő Borussia Dortmund mögött.

A Bayern már az 5. percben megszerezte a vezetést, ám a Stuttgart Anasztasziosz Donisz jól eltalált lövésével még szünet előtt egyenlített (1–1). A második félidőben Christian Gentner öngóljával szerezte vissza a vezetést a bajor együttes, amelynek még az is belefért, hogy Robert Lewandowski a 65. percben büntető hibázott. A Bayern végül 4–1-re győzött, és ezzel ismét hat pontra megközelítette a listavezető Dortmundot.

A Bayern ezzel az 1995–1996-os évad óta őrzi veretlenségét a téli szünet utáni első hazai mérkőzéseken. Legutóbb még a Karlsruhe tudta legyőzni őket, pont 4–1-re.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Bayern München–VfB Stuttgart 4–1 (Thiago 5., Gentner 55. – öngól, Goretzka 71., Lewandowski 84., ill. Donisz 26.)
Később
18.00:
Fortuna Düsseldorf–RB Leipzig (Tv: Sport2)
Korábban

Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 (M. Eggestein 27., Harnik 52., ill. Rebic 35., Haller 68. – 11-esből)

Borussia Dortmund–Hannover 96 5–1 (Hakimi 24., Reus 60., Götze 63., Guerreiro 67., Witsel 91., ill. Bakalorz 87.)

Borussia Mönchengladbach–Augsburg 2–0 (Wendt 79., Hermann 93.)

Freiburg–Hoffenheim 2–4 (Höler 42., Niederlechner 77., ill. Joelinton 19., Kramaric 59., 72. – az elsőt 11-esből, Demirbay 86.)

Mainz 05–Nürnberg 2–1 (Brosinski 12. – 11-esből, Quaison 73., ill. Margreitter 43.)

Wolfsburg–Bayer Leverkusen 0–3 (Havertz 44. – 11-esből, Volland 62., Brandt 88.)
Pénteken játszották
Hertha BSC–Schalke 04 2–2 (Grujics 39., Ibisevic 45+4., ill. Konopljanka 17., Uth 45.)

1. Borussia Dortmund 19 15 3 1 50–19 +31 48
2. Bayern München 19 13 3 3 43–20 +23 42
3. Mönchengladbach 19 12 3 4 39–18 +21 39
4. Eintracht Frankfurt 19 9 4 6 39–26 +13 31
5. RB Leipzig 18 9 4 5 31–18 +13 31
6. Hoffenheim 19 7 7 5 37–28 +9 28
7. Hertha 19 7 7 5 31–30 +1 28
8. Wolfsburg 19 8 4 7 28–27 +1 28