nemzetisport.hu 2017.11.03 22:23 Frissítve: 2017.11.03 22:33

Bundesliga: hiába a történelmi gól, újabb Werder-zakó

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában az Eintracht Frankfurt hazai pályán 2–1-re legyőzte a Werder Brement.

A 17. perceben Ante Rebic szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd nem sokkal később, a 25. minutumban Nikolas Moisander történelmi góljával egyenlített a Werder Bremen. A védő ugyanis az első finn játékos a Bundesligában, aki finn kapusnak talált be. A brémaiak kapuját Lukás Hrádecky őrizte.

A hét elején menesztették Alexander Nourit a Werdertől (jelenleg Florian Kohfeldt a megbízott vezetőedző), a gárda pedig most öt találkozó után ismét gólt tudott szerezni a Bundesligában, viszont a csapat szezonbeli első győzelmére továbbra is várni kell.

A dráma a végén jött, egy baloldali beadást követően Sébastien Haller a 89. percben talált be közelről, ezzel beállítva a 2–1-es végeredményt.

A Majna-parti együttes egyébként a Brement győzte le legtöbbször a német élvonalban, szám szerint immár 35-ször!

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 2–1 (Rebic 17., Haller 89., ill. Moisander 25.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.