Vége a nagy sorozatnak, otthon kapott ki a Hertha

2016.12.10. 18:24
Sem Dárdainak, sem a Herthának nem volt könnyű estéje (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában a Hertha BSC a Werder Bremennel szemben elszenvedett 1–0 vereségével először kapott ki hazai pályán, de maradt a tabella 3. helyén. Alexander Nouri csapatának a győzelme azért is különleges, mert számukra ez volt az első idegenbeli siker, mint ahogy a fordulóban is ők diadalmaskodtak először otthonuktól távol.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Hertha BSC–Werder Bremen 0–1 (Kruse 41.)

A hazai pályán még veretlen berliniek arra készültek, hogy a tabella második feléhez tartozó – ám az előző két fordulóban négy pontot szerző – Werder Bremen ellen folytatják kiváló sorozatukat. Az ötlet már csak azért sem tűnt ördögtől valónak, mert Alexander Nouri csapata a szezonban még nem nyert bajnoki meccset idegenben.

Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, Vedad Ibisevic már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést, ám nem találta el jól a labdát, így kapáslövése jócskán mellé szállt. Bár az egész első félidőben 60 százalék fölött birtokolta a labdát a Hertha, igazán nagy helyzeteket nem tudott kialakítani. A játékrész hajrájára aztán felpörögtek az események.

A 37. percben Claudio Pizarro kiszorított helyzetből, ám közelről eleresztett lövését Jarstein védte, két perccel később a perui hozta volna helyzetbe Gnabryt, aki elől Stark becsúszva tisztázott az utolsó pillanatban. Újabb két perc múlva a fiatal német végzetes hibába hajszolta bele a nemrég még hősként ünnepelt Starkot: Gnabry szorításában a tizenhatos előterében befelé cselezett Stark, de túl hosszan tolta meg a labdát, majd odapasszolt a rárontó Max Kruséhoz, aki nem hibázta el ziccerét (0–1). Az első 45 perc zárásaként Ibisevic még eltalálta a kapufát, de egyenlíteni nem sikerült.

A második félidőben érezhetően magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak, és már a korábbi Hertha-kapusnak, Drobnynak is akadt munkája. Ettől függetlenül a Werder veszélyesebben játszott, a 60. perc környékén inkább a vendégek voltak közelebb a második gól megszerzéséhez – többször is Jarstein tartotta életben a csapatát. Az utolsó negyedórában teljesen szétszakadt a pálya, ami inkább a Werdernek kedvezett, újabb gól azonban már nem esett.

A Hertha hat győztes meccs után a szezonban először szenvedett vereséget hazai környezetben, míg a Werder Bremen épp az első sikerét aratta idegenben.

A találkozó szöveges tudósítását ide kattintva olvashatja el!

Bayern München–Wolfsburg 5–0

A forduló korábbi szombati eredményei

Bayern München–Wolfsburg 5–0 (Robben 18., Lewandowski 22., 58., Th. Müller 76., Douglas Costa 86.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–1 (Rudnevs 28., ill. Reus 90.)
Hamburg–Augsburg 1–0 (Kosztics 68.)
Ingolstadt–RB Leipzig 1–0 (Roger 12.)
Freiburg–Darmstadt 1–0 (Petersen 85. – 11-es)

1. Bayern München 14 10 3 1 34– 9 +25 33
2. RB Leipzig 14 10 3 1 29–12 +17 33