Hozta a kötelezőt a Hertha és a Bayern München is

2016.03.19. 15:25
Dárdai Pál csapata két gólt szerzett az Ingolstadt ellen (Fotó: AFP)
Ha a vártnál nehezebben is, de begyűjtötte a három pontot Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC az Ingolstadt ellen a német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 27. fordulójában. Újabb fontos győzelmet aratott tehát a dobogóért és Európáért harcoló berlini csapat. A listavezető és címvédő Bayern München Robert Lewandowski góljával 1–0-ra nyert a Köln vendégeként. Kleinheisler László nem kapott játéklehetőséget a Werder Bremenben, amely otthon 1–1-es döntetlent játszott a Mainzcal.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ha kellemes meleg nem is, de kellemes napsütés és 36 ezer néző várta a Hertha BSC és az Ingolstadt összecsapását. A dobogóért és a Bajnokok Ligájáért hajtó berliniek még sohasem kaptak ki az Ingolstadttól, de a döntetlenre gondolni sem mertek Dárdai Pálék – és arra sem igen gondoltak, hogy a két csapat ilyen unalmas első félidőt vív egymással.

A mezőnyjátékból messze kiemelkedett egy csodás, de pontatlan Vedad Ibisevic-ollózás és egy léc: Marvin Plattenhardt jól eltalált lövése a „kotnyeles" Salomon Kalouról került nem sokkal a bal felső fölé.

Plattenhardt a fordulás után gólpasszal lepte meg Haragucsi Genkit, aki pompás mozdulattal talált a kapuba az ötösről (1–0), majd némi mezőnybeli játszadozás után újabb gyors, ellenfél térfelén történő labdaszerzés után Salomon Kalou megduplázta a hazai előnyt (2–0).

A hajrá előtt szépített a csereként beálló Almog Cohen, Lukas Hinterseer kettős: a 2–1 újabb roppant fontos három pontot jelentett a Hertha BSC számára.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Masszív ellenfélnek bizonyult a Köln a Bayern München ellen. A listavezető bajorok Robert Lewandowski góljával „csak” 1–0-ra nyertek. A tizedik percben a labda az egyik hazai védőről pont a lengyel csatár elé pattant, aki tizenhat méterről szép gólt lőtt. Lewandowskinak ez volt a huszonötödik gólja a bajnokságban, ami egyéni rekord. Az eddigi legjobbja 24 volt – még a 2012–2013-as idényben a Borussia Dortmund színeiben.

DÁRDAI KORÁBBI JÁTÉKOSA DÖNTÖTT A „MAGYAR RANGADÓN”

Az Eintracht Frankfurt középpályása, Huszti Szabolcs a kezdőcsapatban kapott helyet, és a 82. percben cserélték le. A Hannover magyar válogatott támadója, Szalai Ádám a 77. percben állt, de nem tudott segíteni ekkor már hátrányban lévő csapatán.

A győztes gólt Enisz Ben-Hatira, a Hertha korábbi játékosa szerezte, aki a téli átigazolási időszakban fegyelmi okok miatt távozott Berlinből. A tunéziai játékos a mérkőzés 33. percében, szinte „nullszögből” talált a kapuba.

A Bundesliga utolsó helyén álló Hannover hátránya ezzel a vereséggel tíz pontra nőtt az Augsburg, a Hoffenheim és az Eintracht Frankfurt mögött. Szalaiék a következő fordulóban a Hamburgot fogadják, majd a Bayern Münchenhez látogatnak.

A Werder Bremen 1–1-es döntetlent játszott a Mainzcal, Kleinheisler László nem kapott lehetőséget a hazaiaknál. A brémaiak Claudio Pizarro tizenegyesével mentettek pontot. A perui támadónak ez volt a 101. bajnoki gólja a Werder színeiben, ezzel beérte a klub korábbi nagyszerű támadóját, Marco Bodét az örökgóllövőlista élén.

A Darmstadt kis híján meglepetést okozott a Wolfsburg otthonában, végül be kellett érnie egy ponttal. A vendégek Sandro Wagner révén vezettek, a 28 esztendős csatár a Darmstadt legutóbbi tizenegy tétmeccsén tíz gólban vállalt szerepet (nyolcszor betalált, kétszer előkészített). A Wolsfburg André Schürrle góljával a 93. percben egyenlített, a világbajnok támadó legutóbbi öt tétmérkőzésén ötödik gólját szerezte. A Darmstadt szórta el a legtöbb pontot vezető állásból. Az újonc hatszor ikszelt, négyszer kikapott előnyből, így 24 pontot hullajtott el.

A kiesés elől menekülő Hoffenheim 3–1-re nyert a Hamburg otthonában, az idényben először nyerve meg két egymást követő bajnokit. A hamburgiak hazai pályán négy veretlen összecsapás után maradtak pont nélkül.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Hertha–Ingolstadt 2–1 (Haragucsi 54., S. Kalou 69., ill. Hinterseer 75.)
Wolfsburg–Darmstadt 1–1
(Schürrle 93., ill. Wagner 82.)

Hamburg–Hoffenheim 1–3 (Hunt 30. – 11-esből, ill. Kramaric 20. – 11-esből, Volland 23., Vargas 67.)
Werder Bremen–Mainz 1–1 (C. Pizarro 45+3. – 11-esből, ill. Baumgartlinger 38.)
Köln–Bayern München 0–1 (Lewandowski 10.)
Eintracht Frankfurt–Hannover 1–0 (Ben-Hatira 33.)

PÉNTEKEN
Schalke–Mönchengladbach 2–1 (Hinteregger 59. – öngól., Goretzka 83., ill. Christensen 79.)

1. Bayern München 27 22 3 2 65–13 +52 69
2. Borussia Dortmund 26 19 4 3 61–25 +36 61
3. Hertha 27 14 6 7 37–27 +10 48
4. Schalke 27 13 5 9 39–35 +4 44
5. Mönchengladbach 27 13 3 11 54–44 +10 42
6. Mainz 27 12 5 10 35–33 +2 41
7. Bayer Leverkusen 26 11 6 9 37–33 +4 39
8. Wolfsburg 27 10 8 9 39–34 +5 38