Ismét ragyog Berlin felett az ég: Dárdaiék legyőzték a Dortmundot!

2017.03.11. 15:25
A Hertha legyőzte a Dortmundot
Dárdai Pál Herthája ismét összemérte erejét a Dortmunddal, ezúttal ismét a bajnokságban, a 24. fordulóban, és a berliniek folytatták hazai remeklésüket, mert nagy meglepetésre 2–1-re legyőzték a mostanában pedig remek formában lévő vendégeket.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–1 (S. Kalou 11., Plattenhardt 71., ill. Aubameyang 55.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ahogyan vártuk, vendéghelyzettel kezdődött a berlini mérkőzés, de kihagyta azt a sérült Marco Reust és a pihentetett Ousmane Dembélét helyettesítő André Schürrle. A világbajnok támadó később sem remekelt, ez meglepő volt kissé, ellenben senki sem csodálkozott azon, hogy Pierre-Emerick Aubameyang gólt lőtt, hiszen az afrikai fiú bombaformában futballozik – még ha a második ziccerét már nem is értékesítette.

No, de arra senki sem számított, hogy az egy helyzettől eltekintve sokkal jobb lesz az első félidőben a Hertha, amely a végig motiváltan futballozó Salomon Kalou góljával megszerezte a vezetést, majd bosszankodhatott az egyenlítés miatt, mert három helyzetet is elpuskázott.

De nem hiába a Hertháé a liga legjobb hazai mérlege, mert utóbb ismét magához ragadta a vezetést a Dárdai Pál-csapat, Marvin Plattenhardt olyan gyönyörűen tekert a bal felső sarokba egy szabadrúgást, hogy azt Zico vagy Diego Maradona is a saját nevére íratná.

Dárdai kollégája, Thomas Tuchel a hajrára beküldte a Christian Pulisic, Ousmane Dembélé villámkettőst, de hiába, okosan ölte meg a dortmundi támadásokat a kék-fehér had: továbbra is menetel Berlinben a HBSC, joggal ünnepelt a közel hetvenezer néző.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Bayern München–Eintracht Frankfurt

A Frankfurt sokáig tartotta magát, ám az első félidő végén megtört az ellenállása. Előbb Robert Lewandowski passzolt az üres kapuba, majd David Alaba látványos elfutása után Douglas Costa növelte a bajorok előnyét.

A második félidő elején Lewandowski a második gólját is megszerezte, bebiztosítva ezzel Carlo Ancelotti csapatának győzelmét.

RB Leipzig–Wolfsburg

Természetesen Gulácsi Péterrel a kapuban kezdett a lipcsei csapat. Mario Gomez az elején vezetéshez juttatta a kiesés ellen küzdő Wolfsburgot, Gulácsi nem tehetett a gólról. Bár a BL-részvételt érő helyen már huzamosabb ideje szereplő lipcseiek voltak az esélyesebbek, ma nem jött össze semmi, és meglepetésre vereséget szenvedtek.

A Wolfsburg játékosai összesen 122.6 km-t futottak, ennyit még sohasem teljesítettek amióta vezetik az erről szóló statisztikát 2013–2014-es szezon) .

A Lipcse számára tovább nőtt a különbség a Bayern Münchenhez képest.

Freiburg–Hoffenheim

Szalai Ádám ezúttal a cserepadon kezdett, de a 75. percben 1–1-es állásnál beküldte őt Julian Nagelsmann. A negyed óra azonban nem volt elég arra, hogy helyzetbe kerüljön, 1–1 lett a vége.

24. FORDULÓ

Bayern München–Eintracht Frankfurt 3–0 (Lewandowski 38., 55., Douglas Costa 41.,)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–1 (Kalou 11., Plattenhardt 71., ill. Aubameyang 55.)
Darmstadt–Mainz 2–1 (Sulu 5., Sam 12. – 11-esből, ill. Quaison 45+3.)
Freiburg–Hoffenheim 1–1 (Philipp 56., ill. Kramaric 60.)
RB Leipzig–Wolfsburg 0–1 (M. Gomez 9.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–1 (Volland 7., ill. C. Pizarro 79.)

Ingolstadt–Köln 2–2 (Lezcano 42., Brégerie 69., ill. Modeste 15. – 11-esből, 60.)

1. Bayern München 24 18 5 1 60–13 +47 59
2. RB Leipzig 24 15 4 5 43–25 +18 49
3. Borussia Dortmund 24 12 7 5 53–27 +26 43
4. Hoffenheim 24 10 12 2 45–25 +20 42
5. Hertha 24 12 4 8 32–26 +6 40
6. Eintracht Frankfurt 24 10 5 9 26–27 –1 35
7. 1. FC Köln 24 8 10 6 33–27 +6 34
8. Freiburg 24 10 4 10 31–41 –10 34