Dárdai 100. „mesteri” meccsét fontos győzelemmel ünnepelte a Hertha

2017.09.20. 20:25
A Hertha győzelemmel ünnepelte Dárdai 100. meccsét a kispadon (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) ötödik fordulójában a Borussia Dortmund folytatta jó sorozatát, most a Hamburg otthonában nyert 3–0-ra. A Hertha Dárdai Pál vezetőedzőként játszott 100. tétmeccsén 2–1-re legyőzte odahaza a Bayer Leverkusent, a Mainz pedig hiába vezetett két góllal is a Hoffenheim ellen, a vendégek fordítottak.

HERTHA–LEVERKUSEN

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Vezetőedzőként 100. Bundesliga-mérkőzésére készült Dárdai Pál, méghozzá a Bayer Leverkusen ellen, amely ellen sem neki, sem a Hertha BSC-nek nem megy.

Pontosabban nem ment, ugyanis a berliniek az első félidőben egy gyönyörű és egy pimasz góllal gyakorlatilag eldöntötték a meccset a „mumussal” szemben: előbb a nagy meglepetésre bombaformában futballozó Mathew Leckie lőtt stílusos módon bombagólt (1–0), majd Vedad Ibisevic játszott Roberto Baggiót a tétova Bernd Leno orra előtt, a beadást pedig Salomon Kalou terelte az üresen maradt kapuba (2–0).

A nyáron hárommillió euróért vett, az elmúlt három szezonban összesen három élvonalbeli találatot jegyző Leckie már hat kanadai pontnál (négy gól, két assziszt) jár ebben az idényben – neki és az elefántcsontpartinak is a jelek szerint jót tett a rotálás, a hétvégi pihenő.

Kétgólos előnye birtokában a Hertha játszhatta kedvenc futballját, a stabil védekezésre épülő kontrajátékot, kőkemény mezőnymunkával – ezt élvezte is az ismét remek hangulatot teremtő, jó 33 ezer fős Hertha-tábor.

Amely a hajrá felé haladva egyre többet fütyülhetett, mert egyre többet támadtak a látogatók, Dárdai pedig beküldte Ibisevic helyére a legutóbb kezdő hamis 9-est, Alexander Essweint, abban bízva, hogy egy kontra során megadja a kegyelemdöfést a Bayernek.

A szintén nem ólomlábú Mitchell Weiser egyébként ezúttal a védelem jobb oldalán szerepelt, a legutóbbi, Hoffenheim elleni mérkőzésen ugyebár ő támadott a középcsatárrá előlépett szélső, Esswein balján.

Ha nem is Real Madrid, azért kezd belejönni a Hertha a rotálásba, ezen a meccsen belefért az is, hogy a hajrában szépítsen Julian Brandt.

A 2–1-es sikerrel és az érte járó három ponttal minden bizonnyal tökéletesen elégedettek a berliniek, csapatuk második félidei játékával már aligha.

De ezúttal nem a szépség volt a fontos...

A TÖBBI PÁLYÁN

A Köln hétvégi 5–0-s kiütése után jó hangulatban és formában utazott Hamburgba a Borussia Dortmund, amely még gólt sem kapott a bajnokságban – ezzel szemben vendéglátója az utóbbi két bajnokiján meg nem szerzett gólt. A papírformának megfelelően a BVB meg is szerezte a vezetést az első félidőben, egy szabadrúgást követően a lecsorgót Kagava Sindzsi pofozta a hálóba közelről.

A fordulás után tovább növelte előnyét a Dortmund: Pierre-Emerick Aubameyang belsőzött közelről a hálóba Andrij Jarmolenko passza/elrontott lövése után. A végeredményt Christian Pulisic állította be: a Mahmoud Dahoudtól kapott labdával ment el védője mellett és hét méterről a hosszúba lőtt a jobb oldalról, a labda a kapufáról pattant be. Ez volt a Dortmund harmadik, a Bundesliga történetének 3000. gólja. (0–3)

A Freiburg és a Hannover megosztozott a pontokon, ezzel előbbi nyeretlen, utóbbi veretlen maradt – öt forduló alatt gyűjtött 11 pontjával és veretlenségével a H96 története legjobb Bundesliga-rajtját produkálta. A Mainz 16 perc elteltével mér 2–0-ra vezetett a sérülése után lábadozó Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheim ellen hazai pályán, ám a vendégek még a szünet előtt egyenlítettek, majd a 92. percben Mark Uth révén megfordították a találkozót. A Hoffenheim nyolc év után nyert újra meccset a Bundesligában kétgólos hátrányból (legutóbb a Gladbach ellen sikerült 2009 szeptemberében).

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 2–1

Freiburg–Hannover 1–1
(Petersen 83., ill. Harnik 65.)

Hamburg–Borussia Dortmund 0–3 (Kagava 24., Aubameyang 63., Pulisic 79.)
Hertha–Bayer Leverkusen 2–1 (Leckie 16., Kalou 24., ill. Brandt 84.)
Mainz–Hoffenheim 2–3 (Latza 6., Muto 16., ill. Amiri 23., Wagner 46., Uth 92.)
KORÁBBAN
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 0–1
(Haller 22. – 11-esből)
Schalke 04–Bayern München 0–3(Lewandowski 25. – 11-esből, J. Rodríguez 29., Ar. Vidal 75.)
Augsburg–RB Leipzig 1–0(Gregoritsch 4.)
VfL Wolfsburg–Werder Bremen 1–1(Origi 28., ill. Bartels 56.)
Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart 2–0(Raffael 57., 74. – a másodikat 11-esből)