Bundesliga: újra győzött, így bajnok lett a Bayern München!

2014.03.25. 19:58
A müncheni szurkolók előre tudták, hogyan végződik az este (Fotó: Reuters)<br /><a href="javascript:void()" onclick="initializeNGallery('Berlinben_bajnok_a_Bayern')">ÍGY ÜNNEPELT BERLINBEN A BAYERN - A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! </a>
A Bayern München idegenben 3–1-re legyőzte a Herthát a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának keddi játéknapján, ezzel eldőlt, hogy egymás után másodszor, a Bundesliga 1963-as megalapítása óta 23. alkalommal, összességében 24-edszer elhódítja a német bajnoki címet. A Bundesligában korábban még sohasem avattak ilyen korán, már márciusban bajnokot.
2: Hertha BSC, Viktoria 89 Berlin, Dresdner SC, Hannover 96
1: Karlsruher FV, Holstein Kiel, 1860 München, Fortuna Düsseldorf, Eintracht Frankfurt, SpVgg Blau-Weiss 1890 Berlin, Eintracht Braunschweig, Rot-Weiss Essen, Freiburger FC, Phönix Karlsruhe, VfR Mannheim, Rapid Wien, VfL Wolfsburg

HERTHA–BAYERN MÜNCHEN 1–3

Mondjuk meg őszintén, már hónapokkal ezelőtt megnyerte az élvonalbeli német labdarúgó-bajnokságot a Bayern München, csak a matematikai alapelvek miatt nem lehetett odaadni a bajoroknak már a télen az elsőnek járó Salátástálat. A Hertha vendégeként Berlinbe utazó címvédő arra készült, hogy minden eddiginél korábban, már március végén bebiztosítsa magának az aranyat – és meg is tette ezt, mégpedig ellentmondást nem tűrő futballal. Biztosra ment Josep Guardiola csapata, ugyanis már az első negyedórában kétgólos előnyre tett szert, előbb Toni Kroos vágott a kapuba egy rossz felszabadítást (0–1), majd Mario Götze fejelt a bal alsóba Bastian Schweinsteiger beadása után (0–2).

A biztos előny tudatában visszább vett a tempóból a München, labdabirtoklási aránya valamivel 80 százalék alá csökkent, de a Hertha semmilyen veszélyt nem jelentett Manuel Neuer kapujára, míg a vendégek egy lécig azért eljutottak, Thomas Müller révén. A szünet után nem sokkal Guardiola beküldte a pályára a Mario Mandzukic, Franck Ribéry kettőst, hogy lendületet hozzon övéi játékába, de nem ez a váltás kényszerítette magasabb fordulatszám felvételére csapatát, hanem az, hogy Adrián Ramos kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt: 1–2!

Bajor gólöröm Berlinben – beillene bajnoki ünneplésnek is (Fotó: Reuters)

Még mielőtt fellelkesedhettek volna a berliniek, a bajorok gyorsan kialakítottak pár helyzetet, majd Franck Ribéry mesterien a hálóba nyeste Mario Götze indítását: 1–3, a vendégszurkolók elkezdhették körbeadogatni a lelátón a magukkal hozott gigantikus Salátástálat.

Rekordkorán lett tehát német bajnok ismét a német rekordbajnok, zsinórban nyolcadszor idegenben. Huszonhét mérkőzésen még nem maradt veretlen csapat a Bundesligában korábban, és beállította a Bayern Guardiola korábbi csapatának (topligás) gólcsúcsát is: sorozatban hatvannégy bajnokin találtak kapuba a müncheniek.

Hét mérkőzéssel a vége előtt még nem lett csapat bajnok a topligákban.

Lesz még pár lista, amelynek élét alaposan átírja ebben az idényben a Bayern...

DORTMUND–SCHALKE 0–0

A Bayern München rekordkorai bajnoki címének árnyékában és az ezüstéremért zajló kiélezett harc jegyében rendezték meg a 144. Ruhr-vidéki rangadót.

A Dortmundnak a közelmúlt csúfos hazai mérlege (két győzelem, öt döntetlen és hét vereség mellett a Schalke ellen a Signal Iduna Parkban) és jóval nehezebb sorsolása miatt is kizárólag a győzelem lehetett a célja a Schalke ellen, ennek ellenére Draxlerék kezdtek harapósabban: Huntelaar már a 3. percben könnyedén vezetést szerezhetett volna.

A BVB idővel átvette az irányítást, és sűrűsödtek a helyzetek a vendégek kapuja előtt, de Fährmann eszén nem lehetett túljárni. A sérülése óta először kezdő Reus a 45. percben állt a legközelebb a vezetés megszerzéséhez, de gólöröm helyett a Schalke-kapus bravúrjával zárult a vártnál jóval kisebb dózisú támadófutballt hozó játékrész.

A második félidőben már a BVB startolt frissebben, és percről percre növelte a fejben egyre inkább elfáradó Schalke kapujára gyakorolt nyomást, de tovább folytatódott a Fährmann-show: Lewandowski, Reus és Mhitarjan is kihagyta a maga ziccerét, Jürgen Klopp pedig majd felrobbant mérgében az oldalvonalnál.

A hazaiak a hajrához érve szinte minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket, csak az eredményjelző mutatott 0–0-t, és ez a meccs végéig már nem is változott. A Schalke – amelyben Szalai Ádám kispados volt, nem kapott játéklehetőséget – bravúros kapusteljesítményének köszönhetően egy pontot elhozott a Dortmund otthonából, így megmaradt a két csapat közti egypontos különbség a tabellán.

WERDER BREMEN–WOLFSBURG 1–3

Az előző négy fordulóban a Werder szerzett több pontot (7-et), ám a tabellán a Wolfsburg (2) áll jóval előkelőbb helyen – és a keddi meccsen ez utóbbi tény dominált. A vendégek korán kétgólos előnyt szereztek, és bár a Werder szépített, a Wolfsburg egy hajrábeli újabb góllal biztossá tette: hazaviszi mind a három pontot.

BRAUNSCHWEIG–MAINZ 3–1

A sereghajtó Braunschweig Domi Kumbela fejesével megszerezte a vezetést a 18. percben – ez volt a most futó Bundesliga-szezon 750. gólja –, azonban nem sokkal később Nicolai Müller egyenlített. A télen igazolt norvég Havard Nielsen az első félidő végjátékában újra a hazaiaknak szerzett előnyt, és mivel Kumbela is szerzett még egyet, a Braunschweig lezárta ötös nyeretlenségi sorozatát, és tovább reménykedhet a megkapaszkodásban. A Mainz a november vége óta vívott 13 bajnoki mérkőzéséből csupán a harmadikat veszítette el.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ, KEDDI MÉRKŐZÉSEK

Hertha–Bayern München 13 (Ramos 66. – 11-esből, ill. Kroos 6., Götze 14., Ribéry 79.)
Borussia Dortmund–Schalke 0–0
Braunschweig–Mainz 3–1 (Kumbela 18., 77., Nielsen 45+3., ill. N. Müller 21.)
Werder Bremen–Wolfsburg 1–3 (Prödl 17., ill. Junior Malanda 2., Perisic 11., Arnold 80.)

1. Bayern München 27 25 2 79–13 +66 77
2. Borussia Dortmund 27 16 4 7 59–29 +30 52
3. Schalke 27 15 6 6 51–37 +14 51
4. Bayer Leverkusen 26 14 2 10 43–32 +11 44
5. Wolfsburg 27 13 5 9 46–41 +5 44
6. Mönchengladbach 26 12 6 8 46–32 +14 42
7. Mainz 27 12 5 10 38–43 –5 41
8. Augsburg 26 11 6 9 39–37 +2 39