Négy év után győzte le újra a Hamburg a Herthát a bajnokságban

2016.03.06. 17:27
Négy év után győzte le újra a Hamburg a Herthát (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának záró mérkőzésén a Hamburg hazai pályán, Nicolai Müller duplájával 2–0-ra legyőzte a Dárdai Pál által irányított Herthát.

A két csapat legutóbbi öt bajnokiján mindannyiszor a Hertha győzött, sőt, ezeken a találkozókon még gólt sem kapott a hamburgiaktól, ám a mai mérkőzésen mindkét sorozatot megtörte a HSV.

A találkozó első lehetőségére tíz percet kellett várni, ekkor egy bal oldali beadást a Vedad Ibisevic fejelt kilenc méterről kapura, de René Adler oldalra tudta ütni a próbálkozását. Öt perc múlva egy hasonló helyzettel válaszoltak a hamburgiak: Ivo Ilicevic balról érkező beívelése után Artjoms Rudnevs szakadt el a védőjétől, majd hat méterről csak centikkel fejelt a bal alsó sarok mellé.

Az első félidő legnagyobb helyzete azonban nem a csatárok, hanem a hazaiak jobbhátvédje, Szakai Gotoku előtt adódott. A japán védő a jobb oldalról tört be a tizenhatoson belülre, majd tizennégy méterről lőtt, de Rune Jarstein egy óriási vetődéssel szögletre ütötte a bal felső sarokba tartó labdát, így gól nélküli döntetlennel vonultak az öltözőkbe a csapatok.

A második negyvenöt percet jobban kezdte a Hamburg, amellett, hogy többet birtokolta a labdát, veszélyesebben is játszott a Herthánál. Ennek az 58. percben lett meg az eredménye, amikor Lewis Holtby bal oldali beadását Niklas Stark elvétette, így a labda Nicolai Müller elé került, aki tizenhat méterről, hajszálpontosan a bal alsó sarokba bombázott (1–0).

Ezt követően nem tudott ritmust váltani a Hertha, sőt, a 75. percben újra a hazaiak találtak a hálóba. Egy remek háromszögelés végén Holtby passzolt Nicolai Müllerhez, aki tizennégy méterről a bal felsőbe lőtt, miután Jarnstein már csak belekapni tudott a labdába (2–0).

A 2–0-s végeredmény azt jelenti, hogy a Hamburg 2012. január 28-a után – sorozatban öt bajnoki vereséget követően – ismét legyőzte a Herthát, amely továbbra is a tabella harmadik helyén áll, ám előnye mindössze egy pontra olvadt a következő fordulóbeli ellenfelével, a Schalkéval szemben.