Bundesliga: Haaland-dupla Lipcsében; Sallaiék kikaptak Münchenben

D. Á.D. Á.
2020.06.20. 17:27
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig hazai pályán 2–0-ra kikapott a Borussia Dortmundtól, a bajnok Bayern München 3–1-re legyőzte Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburgot. A kiesés elől menekülő Werder Bremen ezúttal a Mainztól kapott ki, a Düsseldorf viszont egy pontot szerzett az Augsburg ellen.

A Bayern München–Freiburg mérkőzésről itt olvashatnak bővebben!Bayern München–Freiburg mérkőzésről itt olvashatnak bővebben!

Az RB Leipzig–Borussia Dortmund mérkőzésről itt olvashatnak bővebben!

A Mainz–Werder Bremen mérkőzésről itt olvashatnak bővebben!

HERTHA–LEVERKUSEN 2–0

A berliniek pocsék formában készültek a Leverkusen elleni ütközetre – az elmúlt három Bundesliga-meccsüket egyaránt elbukták. Hiába voltak esélyesebbek a gyógyszergyáriak – akik a Bajnokok Ligájában szeretnének indulni – a Hertha magabiztosan győzött 2–0-ra, s meglehetősen belerondított a Leverkusen top 4-es álmaiba, főleg úgy, hogy a Mönchengladbach 3–1-re megverte a már biztosan kieső Paderbornt.

DÜSSELDORF–AUGSBURG 1–1

Nagyon fontos találkozó volt ez mindkét csapat számára, hiszen a Düsseldorf az osztályozót érő 16., az Augsburg a már bennmaradást érő 14. helyről várta a 33. fordulót. Bár a meccs elején a hazai csapat betalált, a gólt elvették kezezés miatt. Csupán négy perccel később a vendéggárda Florian Niederlechner révén megszerezte a vezetést, ám a 25. percben Rouwen Hennings kiegyenlített – bár sok volt hátra, maradt az 1–1-es döntetlen, a Düsseldorf továbbra is veszélyben.

SCHALKE–WOLFSBURG 1–4

Újabb botrányos mérkőzés a Schalkétól: ezúttal a Wolfsburg gázolt át a gelsenkircheni együttesen. A „farkasoknál” Weghorst duplázott, s a 70. percben már 4–0-ra vezettek a Veltins-Arénában. A Schalke még szépített ugyan, de így sem tudta elkerülni az újabb megalázó vereséget (David Wagneréknek továbbra is csak egy győzelmük van egész tavasszal).

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bayern München–Freiburg 3–1
(Kimmich 15., Lewandowski 24., 37., ill. L. Höler 33.)
Fortuna Düsseldorf–Augsburg 1–1 (Hennings 25., ill. Niederlechner 10.)
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 2–0 (Cunha 22., Lukebakio 54.)
Hoffenheim–Union Berlin 4–0 (Bebou 11., Kramaric 39., Dabbur 45+2., Baumgartner 68.)
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 1–1 (Kainz 45. – 11-esből, ill. Dost 73.)
Mainz–Werder Bremen 3–1 (Quaison 25., Boetius 30., E. Fernandes 85., ill. Oszako 58.)
Paderborn–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Michel 54., ill. Herrmann 4., Stindl 55., 76. – az elsőt 11-esből)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 0–2 (Haaland 30., 93.)
Schalke–Wolfsburg 1–4 (Matondo 71., ill. Weghorst 16., 56., Mbabu 59., Joao Victor 70.)

1. Bayern München 33 25 4 4 96–32 +64 79
2. Borussia Dortmund 33 21 6 6 84–37 +47 69
3. RB Leipzig 33 17 12 4 79–36 +43 63
4. Mönchengladbach 33 19 5 9 64–39 +25 62
5. Bayer Leverkusen 33 18 6 9 60–44 +16 60
6. Wolfsburg 33 13 10 10 48–42 +6 49
7. Hoffenheim 33 14 7 12 49–53 –4 49
8. Freiburg 33 12 9 12 44–47 –3 45