Bundesliga: Gulácsiék véget vetettek Szalaiék sorozatának

2017.01.28. 17:25
Lipcsei gólöröm Marcel Sabitzer győztes találata után (Fotó: AFP)
Elszenvedte első vereségét a Hoffenheim a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2016–2017-es idényében: Szalai Ádám csapatát Gulácsi Péter klubja, az RB Leipzig győzte le 2–1-re a 18. forduló szombati játéknapjának rangadóján. A Hoffenheim volt az öt európai topliga utolsó veretlen együttese.

RB LEIPZIG–HOFFENHEIM 2–1

A lipcseiek egy győzelem, egy vereség nyomvonalon haladtak december eleje óta, és a szombati vendég, a Hoffenheim készségesnek mutatkozott, hogy szállítsa a „minta” szerint várható eredményt: a 18. percben egy tanítanivaló ellencsapás végén Gulácsi Pétert is kicsalogatták őrhelyéről, és az akciót középen követő Nadiem Amiri közelről az üres kapuba passzolt (0–1).

Innentől fogva a Leipzig még erőteljesebben támadott, és nem sokkal a szünet előtt egy zavaros akció végén a harcos Timo Werner közelről bebrusztolta az egyenlítő gólt (1–1).

Egy kis statisztika: Timo Werner a legutóbbi öt hazai bajnokiján mindig a kapuba talált. (Opta)

A hazaiak a 60. perctől, a durváskodó Sandro Wagner kiállítása után emberelőnyben játszottak, fölényük még nyomasztóbbá vált, és a 77. percben Marcel Sabitzer megpattanó lövésével megszerezték a győzelmet jelentő gólt (2–1).

Szalai Ádám a kispadon kezdett, a 76. percben cserélte be edzője a gólszerző Amiri helyére – és egy perccel később megszületett az ellenfél győztes gólja. Pech…

A Hoffenheim 17 fordulón át őrizte a veretlenségét.

Egy kis statisztika: Sandro Wagner a Bundesliga történetének második olyan játékosa, akit négy különböző csapatból is kiállítottak. A valaha a Bayernben is futballozó Michael Tarnat volt az első. (Gracenote Live)

WERDER BREMEN–BAYERN MÜNCHEN 1–2

A Bayern München hatos bajnoki győzelmi sorozatot hozott át magával 2016-ból (pontosabban egy meccset már a múlt hétről), és a szünetre nagyjából biztossá vált, hogy meglesz a hetedik siker is: a 30. percben a bal oldalon meglépő Franck Ribéry beadását Arjen Robben bombázta a kapu bal oldalába, majd közvetlenül a pihenő előtt David Alaba tekert a bal felsőbe szabadrúgásból.

Egy kis statisztika: legutóbb majdnem két éve (2015. február 27-én, a Köln elleni 4–1-es győzelem alkalmával) volt példa arra, hogy Ribéry passzából Robben gólt szerzett. David Alaba a legutóbbi öt bajnoki góljából négyet szabadrúgásból lőtt. (Opta)

Nem sokkal a fordulás után Max Kruse szép csel után közeli lövéssel szépített, ezzel megnyújtotta a brémaiak sorozatát (ez volt a 17. bajnokijuk egyhuzamban, amin a kapuba találtak), de az csak néhány percig volt benne a levegőben, hogy a Werder veszélyeztetheti a Bayern győzelmét. A bajorok rendezték soraikat, és szívósan őrizték előnyüket.

Egy kis statisztika: A Bayern sorozatban 13. alkalommal győzte le a Werdert bajnokin, ez a leghosszabb ilyen széria két klub viszonylatában a Bundesliga történetében. (Opta)

DARMSTADT–KÖLN 1–6

A Köln négy döntetlenből jött, a sereghajtó Darmstadt sem nyert már október dereka óta, nem lett volna tehát váratlan a pontosztozkodás, erre fel a vendégcsapat olyan gólparádét rendezett, amilyent 1990 (azaz a klubikon Pierre Littbarski kora) óta egyszer sem a Bundesligában. Akkor a Waldhof Mannheim volt a „kecskések” áldozata – rossz ómen a darmstadtiak számára, hogy a Mannheim akkor kiesett…

Egy kis statisztika: a kölni Anthony Modeste a 48. Bundesliga-gólját szerezte, a francia játékosok közül csak Franck Ribéry (72) előzi meg. (Opta)

WOLFSBURG–AUGSBURG 1–2

Mario Gomez lesről fejelt góljával vezetett a hazai csapat, csakhogy Halil Altintop egy végzetes védelmi megingást ugyancsak fejjel kihasználva gyorsan egyenlített. A második félidőben Dominik Kohr lövése is beakadt, így az Augsburg elvitte mindhárom pontot, egyúttal lezárta a Wolfsburg hármas győzelmi szériáját.

Egy kis statisztika: Halil Altintop 34 évesen az Augsburg legidősebb élvonalbeli gólszerzője lett. (Opta)

HALIL ALTINTOP GÓLJA

INGOLSTADT–HAMBURG 3–1

Az elkeserítő helyzetben lévő két csapat „hatpontos meccsén” villámrajtot vettek a hazaiak – Pascal Gross gólját Markus Suttner védhetetlen szabadrúgással toldotta meg –, a szünet után megszületett a harmadik találat is, és a HSV előtt csak a szépítésig nyílt visszaút.

LEVERKUSEN–MÖNCHENGLADBACH 2–3

A Leverkusen két fejessel jutott előnyhöz az első félidőben – Jonathan Tah az első gólját szerezte a német első osztályban, míg Javier „Chicharito” Hernández 782 percnyi gólcsendjének vetett véget –, ám ez nem volt elég: Lars Stindl előbb lőtt, majd fejelt egy gólt, majd a hajrá kezdetén a brazil Raffael gondoskodott a vendégek győztes találatáról is.

Egy kis statisztika: a Leverkusen – amelynek ez volt sorozatban a 71. olyan bajnoki mérkőzése, amelyen változott a kezdő tizenegy az előző meccshez képest – 2008 óta először kapott ki kétgólos előnyről a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Wolfsburg–Augsburg 1–2 (Gomez 4., ill. Halil Altintop 25., Kohr 69.)
Ingolstadt–Hamburg 3–1 (P. Gross 14., Suttner 22., A. Cohen 47., ill. Szakai 63.)
Werder Bremen–Bayern München 1–2 (Kruse 53., ill. Robben 30., Alaba 45+1.)
Darmstadt–Köln 1–6 (Sam 66. – 11-esből, ill. Sulu 32. – öngól, Oszako 37., 72., Modeste 42., Jojics 85., Rudnevs 89.)
RB Leipzig–Hoffenheim 2–1 (T. Werner 38., Sabitzer 77., ill. Nad. Amiri 18.)
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 2–3 (Tah 31., Chicharito 34., ill. Stindl 52., 58., Raffael 71.)

1. Bayern München 18 14 3 1 42–11 +31 45
2. RB Leipzig 18 13 3 2 36–16 +20 42
3. Eintracht Frankfurt 18 9 5 4 23–15 +8 32
4. Hoffenheim 18 7 10 1 31–19 +12 31
5. Borussia Dortmund 17 8 6 3 37–20 +17 30
6. Hertha 17 9 3 5 25–19 +6 30
7. 1. FC Köln 18 7 8 3 27–16 +11 29
8. Bayer Leverkusen 18 7 3 8 28–28 0 24