Bundesliga: Gulácsiék nem kegyelmeztek Kleinheisleréknek

2016.10.29. 17:29
A lipcseiek Marcel Sabitzer első gólját ünneplik (Fotó: AFP)
Folytatta kiváló szereplését az újonc Leipzig: Gulácsi Péter csapata 2–0-ra győzött a Kleinheisler Lászlót is felvonultató Darmstadt otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának szombati játéknapján. Idegenben nyert a Bayern München is, amely így megerősítette helyét a tabella élén.

DARMSTADT–LEIPZIG 0–2

A lipcseiek veretlenül érkeztek Darmstadtba, és úgy is távoztak: a nem sokkal korábban becserélt Marcel Sabitzer szerezte meg a vezetést az 57. percben, és ugyanő lőtte a győzelmet biztossá tevő második gólt is a hajrában. Gulácsi Péternek nem volt túlságosan nehéz dolga a sorozatban a negyedik bajnokiját megnyerő, továbbra is a második helyen álló lipcsei csapat kapujában. Hozzá hasonlóan végig a pályán volt Kleinheisler László is az ellenfél soraiban, de ezúttal sem ő, sem csapattársai nem nyújtottak emlékezeteset.

AUGSBURG–BAYERN MÜNCHEN 1–3

A müncheniek nem sokat teketóriáztak a hetek óta nyeretlen Augsburg otthonában: a Robert Lewandowski, Arjen Robben kettős már az első félidő derekára kétgólos előnyt kovácsolt, és az ő együttműködésükből született a harmadik gól is – a hazai szépítés nem osztott, nem szorzott. Lewandowski a 9. fordulóban most először szerzett gólt a Bundesligában, és immár 1-től 34-ig teljes a készlete. Még egy érdekesség: 2015 februárja óta először fordult elő, hogy Robben egy bajnokin gólt is szerzett, gólpasszt is adott.

WOLFSBURG–LEVERKUSEN 1–2

Egyik csapat sem a múltjához méltón szerepel, a Leverkusen most javított valamelyest. Bár a hazaiak szerezték meg a vezetést a 37. percben, a későbbiekben már csak egy kapura lövéssel kísérleteztek – törvényszerű, hogy ezúttal sem jutottak ponthoz.

WERDER BREMEN–FREIBURG 1–3

A Freiburg mind a négy korábbi idegenbeli bajnokiját elveszítette a szezonban, de Brémában szétzilálta a sormintát: Maximilian Philipp lövésével és Vincenzo Grifo tizenegyesével már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, végül kettővel is nyert – és a Bayern, Leipzig kettős után neki van a legtöbb győzelme.

MAINZ–INGOLSTADT 2–0

A Mainz érvényesítette a papírformát, és tartja a tőle szokatlan tempót: kilenc forduló után csak kétszer volt több pontja az élvonalban – a 2004–2005-ös szezonban 15, a 2010–2011-esben 24.

DORTMUND–SCHALKE 0–0

A 170. Revierderby nagy küzdelmet hozott – mindkét csapatnak négy sárga lap jutott, a BVB játékosainak kettő már az első 12 percben –, de a játék nem volt az igazi. A hazaiak például az első félidőben egyszer sem lőttek kapura, ami még egyszer sem fordult elő velük azóta, hogy az Opta részletes statisztikát közöl a Bundesliga-mérkőzésekről (2006).

A hajrában fölénybe kerülő Dortmund sorozatban a harmadik döntetlenjét játszotta a bajnokságban, és már négy forduló óta nyeretlen, míg a katasztrofális idényrajt után ébredező, az első félidőben aktívabb Schalke immár négy forduló óta veretlen.

BUNDESLIGA 2.

Magyar légiósok egymás ellen a másodosztályban is: Stieber Zoltán csapata, a Kaiserslautern 1–0-ra győzött Megyeri Balázs klubja, a Greuther Fürth vendégeként. A korábban a fürthi csapatot is erősítő Stieber kezdőként a 93. percbeli lecseréléséig volt a pályán, és részt vett az egyetlen gólt hozó akcióban, a sorozatban negyedszer veszítő hazaiak kapuját Megyeri védte.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Darmstadt–RB Leipzig 0–2 (Sabitzer 57., 82.)
Augsburg–Bayern München 1–3 (Ku Dzsa Csol 67., ill. Lewandowski 19., 48., Robben 21.)
Mainz–Ingolstadt 2–0 (Malli 51. – 11-esből, Öztunali 85.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Arnold 37., ill. Mehmedi 79., Jedvaj 84.)
Werder Bremen–Freiburg 1–3 (S. García 67., ill. Philipp 29., Grifo 39. – 11-esből, Abrashi 75.)
Borussia Dortmund–Schalke 0–0

1. Bayern München 9 7 2 23–5 +18 23
2. RB Leipzig 9 6 3 17–6 +11 21
3. Hertha 8 5 2 1 14–9 +5 17
4. Hoffenheim 8 4 4 16–10 +6 16
5. Borussia Dortmund 9 4 3 2 20–10 +10 15
6. 1. FC Köln 8 4 3 1 13–6 +7 15
7. Eintracht Frankfurt 9 4 3 2 13–8 +5 15