Bundesliga: Gulácsiék simán legyőzték Huszti klubját

2017.01.21. 20:29
Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig hazai pályán 3–0-ra legyőzte a meccs túlnyomó részében emberhátrányban játszó Eintracht Frankfurtot. A vendégeknél a sérült Huszti Szabolcs nem került be a keretbe.

A korábbi meccsekről bővebben itt! A korábbi meccsekről bővebben itt!

Nagyszerűen indult a meccs a lipcseiek számára, hiszen Lukás Hrádecky a tizenhatoson kívül védett kézzel a 3. percben, amiért rögvest kiállították.

A beálló Lindner nagyot védett a szabadrúgásnál, de a kipattanót Compper közelről a kapuba lőtte (1–0).

Az új kapus sorban védte a lehetőségeket, de Gulácsi is kitett magáért, előbb néhány másodperc alatt kétszer is hárítania kellett, majd a 34. percben a levegőben úszva védte Rebic távoli lövését.

Az első félidő 49. percében megduplázta előnyét a Leipzig, Keita szabadrúgása után Werner fejelt a hosszú felsőbe – gyakorlatilag eldöntve a meccset (2–0).

A második játékrész derekán Vallejo öngóljával nőtt a differencia, újabb érvényes gólt már nem szereztek a felek, így Gulácsiék 3–0-ra nyertek.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Schalke 04–Ingolstadt 1–0 (Burgstaller 92.)
Wolfsburg–Hamburg 1–0 (Gomez 83.)
Augsburg–Hoffenheim 0–2 (Wagner 47., Kramaric 64.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 (Bartels 59., ill. Schürrle 5., Piszczek 71.)
Darmstadt–Mönchengladbach 0–0
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 3–0 (Compper 6., Werner 45+4., Vallejo 67. – öngól)

1. Bayern München 17 13 3 1 40–10 +30 42
2. RB Leipzig 17 12 3 2 34–15 +19 39
3. Hoffenheim 17 7 10 30–17 +13 31
4. Borussia Dortmund 17 8 6 3 37–20 +17 30