Bundesliga: Gulácsiék fordítottak, megszakadt a Hamburg rossz szériája

2017.11.04. 17:40
Werner (11) volt a nyerőember, góllal és gólpasszal járult hozzá a lipcsei sikerhez (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának szombati játéknapján a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 2–1-re legyőzte odahaza a Hannovert. Megszakadt a Hamburg rossz sorozata, míg a Schalke idegenben nyert.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig a Hannovert fogadta a szerdai, Portóban elszenvedett Bajnokok Ligája-vereségét követően, amely sorozatban a harmadik elveszített meccse volt a lipcsei együttesnek. A magyar kapus ezúttal is kezdő volt, 56 percig egyik háló sem rezzent. Akkor viszont Ihlas Bebou adott középre remek ütemben a jobb oldalról, az érkező Jonathas pedig egy átvétel után nyolc méterről a bal felsőbe bombázott a kiszolgáltatott Gulácsi mellett.

Szűk negyedóráig volt csak hátrányban a Leipzig, a 70. percben jött az egyenlítés. Timo Wernert ugratták ki a jobb szélen, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd középre adott, és a hosszún érkező Yussuf Poulsen közvetlen közelről a hálóba passzolt. (1–1)

Sőt! Megfordította a meccset a házigazda! Egy hosszan felívelt labdát Emil Forsberg kanalazott középre balról, az első lipcsei gólt előkészítő Werner pedig néhány lépésről a hálóba továbbított, ezzel beállítva a végeredményt. A Leipzig így zsinórban három elbukott mérkőzés után újra győzött, és átmenetileg fellépett a második helyre a tabellán.

A legutóbbi nyolc bajnokiján csak egy pontot szerző Hamburg visszatalált a helyes útra, 3–1-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot. A hazaiak első góljához jócskán hozzájárult a vendégek kapusa, Ron-Robert Zieler, akinek elképesztő balszerencséje volt Aaron Hunt szabadrúgásánál. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Dzenis Burnic már a 12. percben megkapta a második sárgáját, így a Stuttgart a találkozó nagy részében emberhátrányban futballozott.

A Schalke elvitte a pontokat a kiesőzónában szenvedő Freiburg otthonából. A Mainz és a Bayer Leverkusen is vezetett idegenben, de egyik csapat sem tudott nyerni végül.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
RB Leipzig–Hannover 2–1 (Y. Poulsen 70., Werner 86., ill. Jonathas 56.)
Freiburg–Schalke 0–1 (Caligiuri 62.)
Borussia Mönchengladbach–Mainz 1–1 (Vestergaard 67., ill. Diallo 19.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 1–1 (Danso 49., ill. Volland 47.)
Hamburg–Stuttgart 3–1 (A. Hunt 20., Kosztics 65., Arp 69., ill. Ginczek 55. – 11-esből)